Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Abur cubur kadar tatlı Blaine
Sezon: 5 Bölüm: 16

Endişe, durdurulamaz cips keyfi ve sonsuz bir tatlı kalp hali.

Glee, New York bölümlerinin formatını iki bölümde bize verdi. Şimdi yeni yeni konulara doğru gidiyor. Blaine-Kurt ilişkisi benim çok sinir olduğum bir şekilde ilerledikçe Kurt’ün yüzüne o bilmiş ifade yayılıyor. Aahahaha, ya ben karakter değişimlerini çok seven bir insanım ama resmen en sevdiğim karakterden biri, en gıcık olduğum karaktere dönüştü. Blaine bütün o abur cuburları yerken çok tatlı bir kere. Kurt o sonradan şişme kaslarıyla pek eğreti gözüküyor. Blaine ise tatlıları, cipsleri yiyip parmaklarını yalarken. Ayrıca Blaine gibi ‘kusursuz’ bir karakterin böyle kıskançlıklara, ezikliklere girmesi çok güzel. McKinley ve Dalton’a bölünmüş lise hayatında Blaine’in ilgi odağı olmasından kıskançlığına bayıldım ben. Lady Hummel da orada kas göstersin çocuklara! Kurt izleyiciden uzaklaştıkça Blaine daha çok anlaşılabilir bir karakter oluyor. Ayrıca Blaine’in küçük göbeği çok sevimli. Kurt’ün site olayına bozulmasını da anlamıyorum. Arkadaş bulma sitesi falan değil o galiba. Öyle hani normal bir yetişkin sitesi. ‘Özel alan’ dırdırı yapan kendisiydi, e bu ne şimdi? Eskrim provasında Blaine’i öldürmeye de çalıştı zaten pislik. Blaine’in Teenage Dream’i ikinci kez akustik versiyonunda coverladığı zamandaki gibi bir histeri krizi geçirmesiyle sonuçlanan gerginlikleri, Kurt’ün yalandan umursama ayaklarıyla bitti. Üzgünüm ama hiç düşünmemişsin üzerine. Nerede o her şeyi en dibine kadar irdeleyen Kurt? Sen çoktan vazgeçmişsin Blaine’den.


Hafif bir sakal mı bırakmış o?

Mercedes ile Sam’e gelirsek; Mercedes’in bakire olduğunu bilmiyorduk. Açıkçası şaşırmadım çünkü Mercedes’in seks hayatıyla ilgili hiçbir şey bilmiyorduk şimdiye kadar. Mercedes, Sam’e bakire olduğunu söylediğinde Sam’in ‘’Ben değilim,’’ diye cevap vermesi çok tatlıydı, kıyamam. Onu bilmeyen mi var? Haydi diyelim zaten bakir değildin ama lezbiyen olduğu halde Santana gibi bir erkek matkabıyla çıktığını göz önüne alırsak, kimsenin Sam’in bakir olduğunu düşünme lüksü yok. Mercedes bu konularla ilgili Glee’nin en frijit insanıyla, Rachel ile dertleşti. Finn hatırlandı falan ama kıskanç Rachel, Sam ile aralarında geçen küçük romantik andan bahsetmeden edemedi. Sırf Mercedes’in midesi bulansın diye. Nasıl yılan görüyor musunuz? Ama ne diyeceğim, Mercedes’in beklemek istemesiyle hiçbir alakası olmasa da ben Sam ve Rachel’ı destekliyorum. Yani Rachel’a sinir olmadığım tek anlar Sam’i hafiften kıskanması olabilir. Sam de önce ikna ederim falan sandı ama Mercedes’in evleninceye kadar beklemeyi planladığını duyunca bir patlama yaşadı. Tabii ki oldukça romantik bir şekilde Sam de beklemeye karar verdi. Hayat hep Mercedes gibilere güler zaten.


STD Virüsü (temsili).

Artie ise New York’ta yeni hayatında adeta bir Puckerman! Takıldığı kızlar gerçekten Julie’nin dediği gibi çok leş kızlar. Onlardan elbette hastalık kapacaktı. Onlara leş dedim diye Julie’yi beğendim sanmayın. Julie’nin bir konuşma problemi varmış gibi konuşmasına sinir oldum. Artie ile ilgili olaylarda Sam’in tepkilerini de yerim ben ya. Nasıl tatlı trip atıyor ‘’Seni artık tanıyamıyorum,’’ diye. Sam dizinin eksilen absürd komedisini sağlıyor fazlasıyla evet ama hazır Mixology iptal olmuşken Sugar Motta’yı geri transfer edelim diyorum. Manhattan’ın bağrına atabiliriz onu.

Glee evet yıldızlar takımımız lisedeki kadar harika değil ama en azından yıldızlar takımımız lisede değilken bizim McKinley’de olduğumuzdan çok çok iyi. Ben böyle üç sezon daha izlerim.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR