Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Ailemizin kötü kızı Mira Beylice
Sezon: 1 Bölüm: 15

Mira’nın dark side'ıyla tanış Tozludereli Yaman

Bu bölüm MedCezir’de nasıl bir bölümdü anlatamam. Bir aşırı özgüvenin çabuk hayal kırıklığına uğramasının hikayesiydi aslında. Yaman’ın Mira’ya bisiklet sürdürmemesi-hakimiyet kendisinde olacak ya- fena patladı bölümün finalinde. En sevdiğimiz ‘It Girl’ sonunda eve geri döndü. Mira Beylice, deri elbisesi ve şarkının modası geçmiş olmasına rağmen yorumuyla hayran bıraktığı İsyan coverıyla nasıl bir baskın karaktere sahip olduğunu gösterdi herkese. İçindeki kötü taraf biraz taşkın olsa da-yani her aldatılan yer altındaki taş barlarda sahneye çıkmıyor sonuçta- bize Mira’nın sadece gördüğümüz kadar olmadığını gösterdi. Tabii ki de benim en çok hoşuma giden Altın Bukleli Prenses Orkun’a, Serseri Çoban Yaman kafa atınca Tozludere’den vurmasıydı. Prensesini koruyan bir kara şövalyeydi sanki.


Yaman yaka kartından anladığımız kadarıyla ‘’Summer’’ mağazasında çalışıyor. Nezih bir gönderme olmuş.

Olanlara çok sevinsem de Süprüntüler Team’in başarı kazanmış olması biraz sinirimi bozdu. Yaman da Leyla’ya tost yedirirken pek kötü niyetli değildi ama yine de o ne yani öyle? Bu arada dizilerde hep zenginler birbirinin kuyusunu kazıp yüzlerine gülerler gibi gösterildi ama görüyoruz ki varoşlar da atlatabiliyor. Giray ve Ayşe’nin nişanında Yaman’ın ne işi var? Ağabeyinin eski sevgilisi sonuçta. Durumu görünce git işte hemen. Ama yok ille kalacak orada. Bütün töreni izledikten sonra bir de Giray’ın uzattığı eli sıkayım mı diye düşünüyor. Off Yaman neredeyse sen kesecektin kurdelayı ya yapma artık. Bu arada Leyla genel olarak paçozluktan başka ne yapıyor? Kızı ne zaman görsek kuaförde, dükkanlarda filan. Kim geçimini sağlıyor? Nerelerde nasıl dostları var merak ediyorum. Üstelik facebook hesabındaki bütün fotoğrafları açık biri ne kadar tehlikelidir farkında mısınız? Kesin Leyla çok pis işlere bulaşmış. Pis iş demişken Yaman’ın babası bu bölüm büyük büyük şeyler yaptı. Selim’in kimliğiyle ve galiba Çığlık serisindeki katilin kullandığı o ses değiştirme cihazıyla-gırtlağında bir şeye basıp konuştu yanlış görmediysem, ayrıca boynundaki kaşkolla çok dikkat çektiğini düşünüyorum- Yaman’a para yatırdı. Babası ve tüm bu para olayları üzerine sonunda gülerken gördüğümüz, ergenlikte büyümesini durduramamış Kenan ne zaman çıkacak çok merak ediyorum. Gerçi şu aralar çıkmasın zaten çok gergin etraf. Ama Yaman’ın Kenan’a ihtiyacı var. Mert de hanımköylü olup, Mira kovduğunda peşinden gitmedi Yaman’ın.


Bölüm sonunda chaotic evil formuna dönüşeceği, bütün bölüm şıklıktan ölmesinden belliymiş.

Tozludere’de bir küçük nişan töreni sürerken Asım Şekip Kaya’nın derebeyliğinde bir sade nikah gerçekleşti. Gamze sonunda bir Buluter oldu. O kadın konusunda kötü olan tarafın Eylül olduğunu düşünüyorum. ‘’Beyazlar içinde onu görmeye tahammül edemiyorum,’’ ne demek ya? Utanmasa giydiği tek beyaz kefeni olsun diye beddua edecek. Ama site sakinleri çok hoş. Herkes hep bir arada. Orta Doğu Projesi'nin çiçeği burnunda yöneticisi ve yok edicisi Sedef ise nikah sonrası kokteyle girişiyle çok harikaydı. Artık Sedef’i seviyorum. Onun hippi olmadığını anladım çünkü. Striptiz video skandalının dolaylı olarak arkasında olan Sude artık zirvede bu arada söyleyeyim. Kolay kolay inmez. Mira ve Yaman ayrılığına Beren ile Sude’nin tepkileri çok güzeldi. Beren’in Hillford Kızlar Gramer Okulu’nda okuyup, Ja’mie’nin ‘quichelerinden’ olduğunu düşünüyorum. Orta Doğu Projesi ile ilgili Asım Şekip Kaya’nın Ender’den müthiş intikam planı harikaydı. Çizgi Kahramanlar Yarışıyor’da kesinlikle Gerçek Kötüler’in başını çekerdi sevgili Bay AŞK. Asım Şekip Kaya’nın belalısı Reyhan’ın ise birdenbire bir kızı ortaya çıkıverdi. Bu kız The O.C.’de Ryan ile bir dönem ilişkisi olacak olan Caleb’in gayrimeşru kızına denk gelecek galiba. Yani Yaman’ın Asım Şekip Kaya’nın gayrimeşru kızıyla olacak ilişkisinden bahsediyorum. Eylül ile Mert ve Yaman ile Mira’nın geçen bölümün sonunda gece bir şey yapmamış olduklarını tahmin etmiştik zaten. Mert bölüm başında, Eylül için yaptığı hastalıklı yıllıklar ile sevdirmişti kendini. Ancak bu çocuğun bazı şeyleri abartması bayıyor biraz. O olay yeri incelemede ceset gibi yatakta Eylül’ün yattığı tarafı işaretlemek neydi ya? Çok korkunçtu. Bence hemen Tan’ın yan yatağını Mert’e ayırsınlar. Geçen bölüm Mert-Eylül ilişkisinin ön plana çıkmasından sonra bu bölüm Mira-Yaman aşkının odak olması çok güzeldi. Zaten kişilikleri itibariyle Mira-Yaman ilişkisinin biraz daha kirli olması lazım. Bu kriz güzeldi yani. Tabii ki Mira, kendisine hayran bırakan ancak biraz ‘uç’ olan tepkisinden pişman olacak. Ama ikisinin çekişmesinin kanlı olması daha heyecanlı. Bu arada söylemeden edemeyeceğim Orkunstar nasıl aşık aşık bakıyor Mira’ya kıyamam valla. Hala çok yakınlar zaten. Arkadaş grubu olarak onları çok seviyorum. Hale ile Mira’nın birbirlerine karşılıklı iltifatlarındaki erdeme hayran olmamak mümkün mü zaten? İsyan şarkısını dinlerken Mert aşkından neredeyse ağlayacak, hatta bileklerini kesecek olan Tuğçe’yi bir kenara bırakıyorum ve grubun hakkında en az konuşulan üyesi Eda’dan bahsetmek istiyorum. Biri Eda’ya giyinmeyi öğretsin. Çok saçma giyiniyor. Galiba tarz olarak Peyker’in bayrağını taşıyor. O da kabul edilemez bir saçmalıkta giyinirdi. Bu bölüm Doruk’un her zamanki gibi bir olayı yoktu. Ama ikiliden kurnaz olduğunu düşündüğüm Burak, Sedef’e aşık oldu galiba.

En güzel kısmın Sude’nin Sedef’in striptiz videosunu izlerken; alt üst bilgilerin görüntünün tamamını kapatması üzerine tablete dokunup videoyu rahat rahat izlemesi olduğunu düşünüyorum. Kötü Mira’nın şerefine kadehimi kaldırıyorum ve önümüzdeki bölümü bekliyorum.
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR