Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Altınkoylulaştıramadıklarımız için ağıt
Sezon: 2 Bölüm: 51

Gizli saklı öpüşmek mi olur, söyleyelim işte herkese!

MedCezir bütün cepheleri için önemli bir bölümü geride bıraktı. Daha bir farklıydı her şey ve galiba bundan sonra böyle gidecek. Umarım da böyle olur çünkü dizinin bu yeni evresini ben çok sevdim. Her şey çok tadında ve kararındaydı. Yaman ve Mira’nın barışmaları daha güzel olamazdı. O ilk dönme dolaptaki öpüşmeleri, bu bölüm ilk barışma öpücükleri ve Turunç’un bahçesindeki benim ilk üçüm. Şimdi burada barıştıktan sonra ilk kez öpüştükleri için, o tadı alınca bir içleri acıdı falan. Her zaman acıtan aşk daha güzel oluyor. Yine kanıtlandı!

Mira kanatlandırır!

Gerçekten Mira’nın ‘’Bu geceyi fazla zorlamayalım,’’ dediği kadar çok şey oldu. Mesela Yaman’ın sırf Mira’nın içi rahat etsin diye saklayalım demesi ve Orkun ile arasını iyi tutmasına söz vermesi Çokoprens’in çok şoko hareketleriydi. Bu gece bütün ödüller Yaman Koper’e. Farkındaysanız Yaman Koper tam bir Altınkoylu oldu. Altınkoy’un modern yapısı bütün iliklerine sızarken, derebeyliğin mottolarından ‘’kol kırılır yen içinde kalır’’ sözünü de benimsemiş durumda. Orkun ve saati olayında Altınkoylulaştıramadığımız Kenan’ı silmeye başlamışken, şimdi Sedef durumu gündeme gelince ağabeyini patlattı. Altınkoylular birbirlerinin arkasından iş çevirirler ama dışarıdan birisinin bunu yapmasına izin vermezler. Bu garanti için çeşit çeşit ikramlarla gençlerin gönlünü kazanmaya çalışan Nevin’e ise, yeni belası ne zaman çıkacak da Tozludere’ye dönecek diye bekliyoruz. Eylül ve Gamze silme haklıydılar ama şimdi bu bölüm Eylül’ün potu yüzünden Nevin kendi çapında büyüklük şovu yapıp, kızı utandırdı. Ya sevgili Nevin, sen ilk bölümde bu çocuğu evden kovmamış mıydın? Şimdi sırf zenginlerle dost diye iyi davranmıyor musun? Kimi kandırıyorsun sen?

Geleneksel Beylice Pijama Partisi başlasıııııııın!

Mira Beylice için ne denebilir ki? Azmin zaferi olabilir, iradenin gücü olabilir, hesaplar tuttu denebilir… Kız istediğinin bin kat iyisini geri aldı doğrusu. Brava! Mira yaşamak istediği olgun ilişki için güzel noktalar belirledi. Orkun kararlarını deliler gibi desteklememin yanında en çok sevindiğim şey, Yaman ve Mira barışınca sevgili aktivitelerinin geri dönecek olması. Hep derim dizilerde ana aşk, neredeyse finale kadar sürünür. Asla bir araya gelemezler sonra bir düğünle dizi biter. Daha birbirlerinin yatak performansını bile bilmeyen insanların mutluluğuna ben nasıl güveneyim? Birbirleri ile bir basic sevgili aktivitesi yapmamış çiftin bir arada uyumlu olduklarına nasıl inanayım? Geçen sezon Yaman ve Mira sevgililik adına çok fazla anı yaşıyorlardı, şimdi devamı gelecek diye düşünüyorum.

Buklelerimi kestim diye saykoluğum geçti mi sandın portakal?

Gelelim Orkun’a… Açık konuşayım sevgisizlikten ölenler kervanına, Bihter Ziyagil ve Yeşim Taşkıran’ın arasına katılacak diye çok korkuyorum ama bu Psikopat Orkun’u çok özlemişim. Tekrar ‘Belalım’ kategorisine aldığımız Orkun, daha kaliteli ilerliyor. Mesela dans gecesinde Altınkoy Yancı Boys didiklemese o bardaklar kırılmayacaktı. Bir insan darlanmışsa bırakın yani. Biliyorum genel olarak Altınkoy Gençliği kümül hayatını seviyor olabilir ama bazı üyeleriniz öyle değil. Büyük ihtimalle uygun olmayan şartlarda köpek eğitilen o yerde, Orkun’un Turunç Nadir’in boğazına yapışması ise alkışlık değildi de neydi? Hah şöyle ya Orkun! Oraların karanlık yüzü kimmiş göster şu adama! Köpek ile paralel ilerleyen saldırınız çok harikaydı, kaybetme bu tutkunu!

 Çok şekil koşarım ve üşümem!

Umarım Orkun, Yaman’ın hastalık olayını bildiğini kimseye söylemez ve verdiği kararda istikrarlı olur. Doğru yolda koşturuyor çünkü. Hem kendine bir geldi, hem böyle gerçekten acı hissetmeye falan başladı. Bovling oynarken Yaman ile dost hayatına dahil rekabetlerinden ikisi de zevk aldı şimdi, yalan değil! Bütün çiftlerimiz barıştığına göre bence artık Orkun ve Hale de barışsın. Türk televizyonlarının en darker çiftini özledik. Orada burada şurada sevişmelerini arıyoruz yani. Hale hem Orkun için çok üzülüyor hem de hastane çıkışında bile kontrolünü koruyarak bu sefer istediği tamamen onun olana kadar adım atmayacağının mesajını veriyor. Sevgili Orkun, Mira için üzülüyorsun da, kız sana dönse yine aynı şeyler olur biliyorsun. Sen o en derin yerde buluştuğun Hale’ye git hemen. Biliyorum yüzey size göre değil ama belki de dış dünya insanlara zarar verebileceğiniz kadar sizi yaralıyordur ha?

 Bu kız nasıl Elif’in yalandan arkadaşıysa, onun kötülüğünü istiyorsa arkadakiler de öyle yalandan ders çalışıyorlar.

Bir de riyada neredeyse Eda’yı geçecek olan Elif var. Ya bu Murat arıza adam değil miydi? Şimdi çocuk birden tomato oldu da Elif neyin kaprisinde? Hiç farkında değilsin Telef Elif ama hak etmediğin bir ilgi görüyorsun Murat’tan. Öyle Yaman ve Mira’yı görüp, teklifine evet demeler falan yani çok eski numaralar! Sırf Murat seni öpmesin diye ‘’Terliyim,’’ dediğin sahnede sana karşı kinimi tutamamış olabilirim. Aslında kin de değildi, ‘’Sen ne ayak?’’ oluyorum sadece. Bu arada Elif ve arkadaşı ne kadar domestikler? Eylül ve Mert’in evlilik olayını nasıl destekliyorsam, bu Elif’in arkadaşının evliliğe bakışı da bana onun tam tersi şekilde kezo geliyor. Belki de gerçekten objektif değilimdir ya da neyin yapıldığı değil, nasıl yapıldığı önemlidir. Elif de hiçbir şeyi Altınkoylu gibi yapmıyor!

 Mira ve Hale erkeklerinin bovling düellosunu izlerlerken.

Altınkoy Gençliği ise tam gaz kendilerine klişe aktiviteler bulmaktalar. Bovling turnuvası şaşırtmayan bir biçimde Yaman’ın kazanmasıyla biterken, gözlem gücüyle Elif’in notunu veren bir Hale bonusu aldık. Bir de boydan süzüşü vardı ki harikaydı. Uzay’ın soldan ayırdığı saçının tam ayrım yerindeki fazlalık hala duruyordu. Dans gecesinin sonunda ise gerçekten Altınkoy Gençliği’nin en kötü kalplisi olduğunu kanıtlayan Eda, Orkun için ileri geri konuşurken Mert de ona eşlik etti. Herhalde sevgili Mert, Orkun’un ona yıllarca yaptıklarının acısını çıkarıyor ama ‘’Neredesin aşkım, buradayım aşkım’’ sayesinde ona kızmıyorum. Ama merak etmeyin Tuğçe’yi ittiği için Orkun’a kızıyorum. Gerçekten çok yakışıklı, çok zengin, çok ama çok harika bir adam gelip Tuğçe’nin elinden tutsun ve bu kız da artık saygı görsün. Aslında böyle olmaması lazım bu işin ama kızların da erkeklerin de bir Tuğçe’nin neler elde edebileceğini görmesi lazım. Galiba en sevdiğim sahne, Burak, Mira ile Orkun hastane çıkışı konuştuktan sonra telefonu geri aldığında Mira’nın kapatmış olmasıydı. Burak da telefon hala açık sanıyor ya ahahah harikaydı. Çok hayattan bir sahneydi.

 Susam Sokağı’ndan Minik Kuş gecelerde dağıtırken görüntülendi. 

Bu bölüm Altınkoy Yetişkinler’i de harikaydı. Öncelikle Sedef Kaya’yı tekrar gece hayatında can yakarken görmenin zevkinin büyük olduğunu söylemeliyim. Evet ya işte bu bizim parti kızımız! Burn Sedef Burn! Kenan gelip arsızlığı ele almasa ve Sedef o çocuğu eve atsa iyiydi ama neyse Kenan’ın çiğliği bir kez daha içimi rahatlattı. Şimdi Turunç Nadir de Kenan’ı has adamı yapsın da iyice belaya bulaşsın. Amin inşallah!

 ‘’Canım bir kahve diyorum başka da bir şey demiyorum,’’ klasiği

Sedef sadece gece hayatında sahalara dönmedi. Yüksek ahlak anlayışı sayesinde olması gerektiği gibi şüpheleri üzerine önce Sude’ye gitti. Tamam Sude kesinlikle güvenilir değil ama karşımızdakinin falsoları bizim özümüzü değiştirmemeli. Sedef temelinde böyle bir kadın, asla değişmez. Beylice Kadınları ya da Kaya Kadınları, artık Sude, Sedef, Mira ve Beren nelerse, ben bu ekibi seviyorum. Bir yerde hep birbirlerinin yanında oluyorlar. Sude ise üvey kızından aldığı destekle güçlense de, bütün bölüm seks kaseti olan herkes gibi gerim gerim gerildi. Her kapının ardında o kaset izleniyor sandı. Üzgünüm ama Sude, kesin senin başka bir dolapların daha vardır. Sadece Kenan’a yorma, yarın öbür gün köşeye sıkıştığında ona göre planını çok yönlü yap.

 ’Ne ara böyle oldu bu ilişki?’’ - Deniz

Selim Serez cephesinde ise Deniz’in başına gelen her şeye çok üzülsem de, Selim bu bölüm güzel bir noktaya değindi: Selim ve Deniz ilişkisinin, Ender’in ölümü yüzünden olması. Evet çok doğru bu ama ölümün en büyük illüzyonu aynı zamanda. Pek sağlıklı bir mantık değil ama insan ‘’hayatta olsa nasıl olurdu’’ diye düşünerek de bir şekilde bağ kuruyor kaybedilenle. Ender sevdiğim bir karakterdi ama hikaye açısından bizi güzel yerlere götürdü ölümü. Neyse duygusallığı hemen bırakıyorum ve Selim Serez’e sesleniyorum. Madem öyle çekip çekip gideceksin üzgünüm ama fik fik de yok sana o zaman. Biri Deniz’e acil akıl versin ya, bu böyle olmaz! Babası da pek deli gibi, kıza biri mentor’luk yapsın hemen!

 Düşmanımızı kodese şıklığımızla yollarız.

Son zamanların yükselen aşkı, Bıyıklı ve Leyla, Turunç Nadir’den sıkma portakal suyu yaptılar sonunda. Ben portakal suyumu posalı severim, Turunç Nadir’in de beyaz kısımları çok fazla. Bu yüzden bunun kesin bir kurtuluş olmadığına eminim ama en azından Sude’nin kaseti ortaya çıkana kadar rahatız. Üzgünüm Turunç Nadir bir Altınkoylulaştıramadığımız olarak senin de sonun hazin olsun istiyoruz.

 ‘’Neresinden ısırsam acaba Çoko’yu?’’ - Mira

Ve beklenen vuslatın olmamasına gelelim. Şimdi bunlar önceden eğer yapsalardı o işi tabii ki bu barışmadan sonra da olurdu ama şimdi düşününce daha bir sürü güven duvarının geri gelmesi gerek. Yaman’ın yazın sadece kiss kiss yapmadığını bang bang de yaptığını anladık ve ben durum eşit değil diye biraz üzüldüm ama Yaman, skype olayını sormadığı için de sevindim. Galiba bütün erkeklik klişelerini atlattık Çokoprens ile. Aldığımız küçük mesajlar bu sene MedCezir’de yılbaşını coşturacak olanın Sedef ve Altınkoy Gençliği ile yeni yıl orkestrası değil, gerçek anlamda YaMira olacağını belli etti. Bu bölümdeki rüya sahnesinin gerçeği daha sonra yani. Bu arada rüyada Yaman çıplak olduğuna göre, çok kabataslak düşünüyorum, bu sakın Mira’nın rüyası olmasın?      

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR