Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Anneler ve süperstar çocukları
Sezon: 2 Bölüm: 2

Betty’yi çok sevmeyen birisi kesinlikle kedilerin kulaklarını kesiyordur.

Masters of Sex ikinci sezonun ilk ağlatan bölümünü verdi sonunda. O kadar dokunaklı bir bölümdü ki ben Bill’i bile sevdim. Barton’un, Rose’un acılarına karşı verdiği tepkiler üzerine bu gece bir farklılık yapıp Bill’e beddua etmeyeceğim. Erkeklerin belirlediği kuralların en kanlı şekilde kadınlar tarafından da uygulandığı bir dönemin dizisi Masters of Sex. Koca bölüm bunun farklı farklı örnekleri karşımıza çıktı ama bölümün ana teması dizideki kadınlar ve anneleriydi. Dikkat edersek dönüp dolaşıp bütün kadın karakterler annelerinden bahsetti. Giyimine kuşamına hasta olduğum Betty, güzel bir evliliğin içinde ama yumurtalıklarını bağlattığı için çocuğu olmuyor. Kocasının desteği karşılığında Bill’den aldığı sahte tedavi Rose’un hayatını kurtardı diyebiliriz. Bütün bölüm boyunca duyduğu hakaretlere, eski hayatından karşısına tekrar çıkanların davranışlarına tahammül etmek çok zordu. O kadar zordu ki Bill bile insafa gelip Betty’ye hak ettiği gibi davranmaya başladı. Betty’nin herkese vermek istediği hayat dersi "Kendi ayakları üzerinde durmak" annesinin bir gözüne mal olmuş olsa da, küçük bir kızken annesinin ona bir yıldız olduğunu söylemediğini öğreniyoruz. Lilian gibi kabul edilmiş bir çaresizliği yok ama Betty’nin.


Virginia ve Lilian ikilisi günden güne daha da bağlanıyorlar, belki de Virginia Austin ile Lilian’ın arasını yapmaya çalışır ha?

Tozlu yollardan geçtiği her halinden belli olan Virginia’nın bir prenses gibi büyüdüğünü ve annesinin ona en parlak yıldız olduğunu söylediğini nereden bilebilirdik ki? Virginia’nın ilgisini bile tanımlayamayacak böyle şeyleri bilmeyen Lilian’ın ise annesiyle ilişkisi yok, kötü bile değil. Virginia’nın Bill’in yeni sekreteriyle ilgili planlarını Lilian için iptal etmesi evet güzeldi ama zaten Virginia tam tersini yapsa biraz saçma olurdu. Lilian’ın durumu kötüye gidiyor ve buna hazır mıyız bilmiyorum.

Rose’u sürekli erkek peşinde koşmasıyla kınıyor ailesi ama dua etsinler, o evde yaşadığı tek kriz bu, cinnet geçirip hepsini deşebilirdi de.

Bill’e koca bölüm tek kızdığım yer, Greathouse çalışmalarda olmak istediğini söylediği için Virginia’yı Memorial’daki işinden uzak tutmak istediğini düşünmem oldu. Bence bunun altından o çıkacak. Duyarlılığı tavan yapmış olsa da sonuçta bencil bir adam Bill. Başkalarına karşı doğruların peşinde ama söz konusu kendi zevkleri olunca doğru yolundan şaşıyor. Libby’ye de uzun zaman kendisinin değil onun kısır olduğunu söylemişti. Greathouse nerelere ne sokulacak merak ede dursun Bill de Virginia’ya aşkı yüzünden onu Greathouse’dan uzak tutuyor. Oysa bilmiyor ki abuk sabuk adamlar Virginia’dan vibratörün nasıl çalışacağını dinlerken bile düşünce yoluyla kendilerini tatmin edebiliyorlar. Anladığım kadarıyla Rose'da nemfomani var. Ama bence esas kızgın olan Bill’in yeni sekreteri Barbara. Kesinlikle Greathouse ile ilişkisi olduğunu düşünüyorum. Ay neyse daha pozisyonlar tartışılıyor ama neler var neler, çok zormuş be Bill’in işi.

Austin’e fazla dayanamaz diyorum ben. Bir-iki bölüm daha tutar Vivi kendisini.

Austin ise yeni kıyılara yelken açma çabalarında. Bu sefer ne kadar sürer bilemeyiz ama ben her zaman Austin’in yanında olacağımı biliyorum. Önce eski sevgilisi Margaret’in kızı Vivian’a kur yaptı ve benim gözüme olası gibi geldi. Yani sonuçta Austin ortalıklarda kurt gibi değil de bal arayan arı gibi dolaşıyor ve tam bir çiçek bahçesinde. Vivian’ın annesi ile ilgili bir durumu yoktu bu bölüm. Sadece babası vardı ve belki de sembolik bir olaydır, annelerin vurgulandığı bir bölümde eşcinsel babasının dertlerini ve onları bırakma girişimini düşünmesi. Austin ve Virginia’ya gelirsek; aynı altın arı Austin’in dediği gibi duygusal olarak olmaz ama ikisi bir güzel olurlar gibi.

Libby’nin Carol’a olan tavır değişikliği bebeği ile kendisinin kuramadığı bağı kurmuş olması. Kuramamasının sebebi de huzursuz oluşu.

Ve evet Bill artık rahat edebilirsin, Libby’yi gerçekten delirttin. Carol ile Libby’nin çok iyi anlaşması beni biraz germişti itiraf edeyim. O kıyafetleri katlarlarken bile Libby, dan diye bir şey söyleyecek gibi geliyordu, telaffuzdan koptu olay. Libby bu kadar acımasız sınır çizmeyi Bill’den öğrenmiş olacak. Carol’un annesi o çok küçükken ölmüş, Libby de herkese böyle söylüyor kendi annesi ile ilgili ama biliyoruz ki annesi onu terk etmiş. Bütün kadın karakterler bir şekilde iyiye giderken Libby hep daha kötüye, daha da dibe gidiyor. Evet bir yerde dokunuyor Libby’nin hali, işte o zaman Bill ve Virginia araştırmalarının tam ortasındayken Virginia’nın vajinası kenetlensin ve Bill’in iptal edilse iyi bir insana dönüşeceği kısmı içinde sıkışsın istiyorum.

Ne demiş GaGa "My mama told me when I was young, We are all born superstars", Erkeklerin tahtı toplumdan gelse de, Bill yine de oğluna bunu vermeli. Masters of Sex de görüyoruz ki koca koca kadınlar hala bunun izleriyle yaşıyorlar. Bu sezon daha acıklı bir bölüm gelirse ne yaparım bilmiyorum ama.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR