Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
“Annem, Ellis Grey!”
Sezon: 11 Bölüm: 2

 

11. sezonun ikinci bölümü, Meredith’in yeni kardeşi Maggie’nin iç sesiyle başladı. Kendisine hala Meredith’in kardeşi diye hitap etmemden anlaşılacağı üzere, henüz bir samimiyet geliştirmiş değiliz. Kızcağız bir yandan başına geldiği kalp cerrahisi bölümünü yönetip bir yandan güçlü görünmeye çalışırken, diğer yandan sürekli annesi ve babasıyla telefonla konuşmasından (Ellis ve Richard değil tabi, kendisini büyüten ailesi) anlıyoruz ki hanım kızımız aslında çok yalnız. Sürekli anne babayla konuşmak ve mutlu aileler tabii hiç Meredith’in tarzı değil, bunu görse iyice bir sinir olurdu. Öz babası olduğunu bilmediği Richard ile bizim gördüğümüz ilk benzerlikleri ise, önemini tüm Amerikan dizileri sayesinde öğrendiğimiz The New York Times’ın kare bulmacasını çözmeyi sevmeleri oldu. Ortada ünlü fotoğrafı olmayan kare bulmacayı neyleyim diyen bir insan da olsam, vardır herhalde bir bildikleri.

Çok bilmiş ve her konuyu aynı aşırı bir surat ifadesiyle anlatan intörn Jo’yu ilk günden beri sevmedim, ama yine de Maggie’nin sabah muayeneleri sırasında onun ismini sürekli yanlış söylemesi ve Jo hastalarla konuşurken ona ‘baban gelsin göstericem’ bakışları atması Jo’dan bile manasızdı. Sonradan anlattı ki bunu çok sevimli görünmemek için yapıyormuş yani. E şimdi iyice saçma oldun, o nasıl olacak? Kendisine Bailey’den ‘otorite nasıl yayılır’ konulu eğitimler almasını öneriyorum. Bölüm sonunda bir ‘bana çok şey öğrettin’ durumu yaşadılar gerçi Jo’yla ama bana biraz zorlama geldi.Alex Karev’in konsültasyona çağırmasıyla ameliyat odasına gittiğinde içerideki insanların gürültülü bir müzik eşliğinde dansettiğini gören Maggie’nin bunu kınadığını söyleyemeyen ama saklamayı da beceremeyen tavrını, Hababam Sınıfı’na girdiği ilk gece yerde yatan Ahmet’e benzetmedim desem yalan olur. Üstüne bir de Karev’in özel muayenehaneden ayrılacağını olmadık zamanda yumurtlamasıyla iyice kendini bitirdi derken erken konuşmuşum meğer, bir de “Bana neden bunları anlattın?” diye Jo’yu servisinden çıkartması varmış sırada. Derek’le tanışması sırasında Meredith ve Derek’in Zola’yla yemek yediği masanın yanında bir saat dikilip, Meredith tarafından masaya oturtulmamasıyla gün Maggie için biraz daha berbatlaştı tabii. Hayır, Derek’e gidip “Yeni projen ne güzel,” demek senin neyine? Yeni bir yere girdiğimizde oradaki insanların aklımıza gelmeyen şekillerde bağlarının olabileceğini ve heyecanla her şeye atlanılmayacağını hatırlamamıza sebep olduğu için müteşekkir olmalıyız Maggie’ye belki de.

Maggie’yle nihayet aralarında tuhaf bir sessizlik ve gerginlik yaşanmayan ilk doktor (Richard dışında yani) Derek’in kız kardeşi oldu. Sevişirken inme inen hastaya acil servis müdahalesi sırasında gayet ekip olarak çalışabildiler. Liz de tabii, Grey Sloan’da çok yeni olması sebebiyle, hastane ekibinden sayılmaz aslında. Keşke Liz ‘uzun süredir seks yapmadım’ konuşması yapmasaydı yine de aniden. Maggie’ye biraz ağır geldi. Bütün bunların üzerine, bir de tam Meredith’e ‘ben saksı değilim’ konuşması yaparken, şarkı söyleyip gitar çalarak Maggie’yi kutlayan balonlu balığın ortaya çıkması üzerine, bir de ailesinden gelmiş üstelik, Meredith adeta sonsuza kadar ondan tiksineceğini suratına yazdı. Bir Grey ailesiyle iyi geçinmez dostum, sen de bir Grey olmasan da en azından Ellis’in kızı olmanın hakkını verebilirdin.Yang’in gözbebeği hastaları üç kalp hastası kardeşin genetik bozukluğunu bulup aileye göstererek ne olacağını düşündü bilmiyorum ama, aileye bunu açıklarken “Bir bulmaca görünce çözmeden duramam,” demesini aile şaşırtıcı bir şekilde efendice karşıladı. Çocuklar ölmüş patır patır, bu bulmaca peşinde. Tam da Owen kendisini bununla ilgili tebrik ederken gelip Meredith’in Maggie’yi Owen’a şikayet etmesi, Maggie’nin dayanamayıp “Grey beni ilk günden beri sevmiyor,” diye ağlaması, olaylar olaylar. Yine de sonunda Meredith ölen hastanın kızına gidip Maggie için güzel şeyler söyledi. Büyüklük her zamanki gibi onda kaldı. Bölüm sonunda Meredith’e gidip “Annem Ellis Grey,” derken ne umdu bilmiyorum, ama Meredith her zamanki gibi, tamamen kendisi olarak neyin peşinde olduğunu sordu. Bir de soru bıraktı, Maggie ondan beş yaş büyükse, Meredith annesinin hamile olduğunu neden görmedi? Bunlar tam Cristina’lık ortamlar da işte, yok, el mahkum duruyoruz. İzleyelim, görelim.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR