Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Aynalı Yaman
Sezon: 1 Bölüm: 14

Dörtlü olduklarına göre artık rahat rahat okey oynayabilirler.

Nereden başlasam bilemiyorum. Bu hafta çok şey vardı çok... Daha yeni okula başlamışken birden vizeleri başlayan MedCezir gençleri bu hafta bin kat daha eğlenceliydiler. Hep beraber aynı sitede bekleyip, okul servisi gibi beraber aynı okula gidiyorlar ya çok tatlı. Mira-Eylül ikilisine bu bölüm tekrar hayran oldum. Yamanlar eldivenlerle gezerken, Eylül ile Mira sırf yüzükler, bileklikler ve ikisi birleşikler takmak için eldiven takmamışlar. Ne demiş Eleanor Waldorf, ‘’Moda rahatlık nedir bilmez!’’. Eylül’ün Tuğçe’yi öptü diye Mert’ten aldığı intikam çok iyiydi. O kadar iyiydi ki Mert’te travma sonrası stres bozukluğu belirtileri yarattı. Mert’in rüyası güzeldi. İlk başlarda aslında gerçek zannettim. Eylül intikam almak için okuldaki köleleriyle bir plan kurdu zannettim ama öyle değilmiş. Mira olmayan Mira, Mert’i öptüğünde anladım zaten rüya olduğunu. Bu rüya sahnesi gerçek olmasa da Eylül güzel intikam aldı Mert’ten. O Tuğçe imalı bakışları filan harikaydı. Eylül, İntikam dizisine biraz destek olsun. Ben orada böyle intikam görmedim çünkü (zaten anlamıyorum da orada ne dönüyor). İlk öpücük de oldu zaten. Ama bence ilk öpücükle kaldı. Öyle uyudular beraber bence. Tuğçe de bayağı bayağı oyun dışı oldu ama dizide ruj sürmesini bilen tek kişi de o. Yazık oldu...

Mira ve Yaman’a dönersek ise; Yaman’ın Mira’ya pişman olmamak ile ilgili naraları çok sıkıcıydı. Mira’nın orada ‘’Immmm...... Ben seni ararım,’’ deyip kalkması gerekiyordu. Ender de havuz evine doğru gitti ama bence Yaman ve Mira da öyle sadece uyudu. MedCezir de esas oğlana müzik aleti çaldırma modasına uymuş ve Yaman’a gitar çaldırmış. Mira’nın rüyasında olanı saymıyorum. O rüyaydı çünkü. Bölümün sonunda bir ev mangallı ev partisi organizasyonuna tanık olduk. Eda ve artık gey olduklarına emin olduğum kankileri Doruk-Burak ikilisi, Yaman ve Mert’i şaşırtan yakınlıklarla karşımızdaydılar. Eda, Doruk ve Burak tam anlamıyla yancı. Ama sevimli yancılar. Özellikle üçünün böyle şık kafelerde buluşup buluşup diğerlerinin hayatını değerlendirmelerine bayılıyorum. Miley Cyrus’ın rezil görüntülerini de eleştirsinler istiyorum. Madem Eylül’ün bloğu var. Bu üçlü de yapabilir pekala. Aslında hiç sevmediğim şeyler olan eski sevgilisinin başkasıyla olmasına katlanamamak ve onun yeni sevgilisiyle yalnız olmasına dayanamamak kalıplarını, bu bölüm terk edilen taraf Uludağ’da spor salonundan çıkmayan Orkunstar olunca bir destekledim. Çok şikeciyim galiba. Bir de hala Orkun’un içindeki iyiyi görmedik ya, çok üzülüyorum. Neyse önümüz yeni yıl. Bir christmas special bölümü olursa, Orkunstar’ı çocuk esirgeme kurumunda Noel Baba kılığında hediye dağıtırken görürüz belki. Sude’yi uzun uzun kesmesinden filan aslında dedim Sude ile Orkunstar olacak şükür. Ama Hale çıktı geldi ve Orkun da onu peruğuyla karşıladı. Neydi o beresini çıkarınca saçlarının hali anlamadım. Anlamadığım bir diğer konu da, Hale’nin ‘itibarını kurtarma’ çabaları ve Orkunstar’ı suçlaması. Kızım sen kendin seks kasedini tanıdığın herkesin içinde oynatmadın mı? Neyse olan Sude’ye oldu. Kayak hocasını da tersledi. Öyle tek başına köpüklerin arasında kaldı. Beren de az değil bu arada. Yaman için annesine ‘’Düşmanını daha yakında tut,’’ dedi resmen. Beren’in içinde gizli bir Firdevs Hanım yatıyor galiba. Ben ona sinir değilim zaten artık. Seviyorum Beren’i.


Leyla ile otobüs keyfi.

Süprüntüler Team’e gelirsek eğer; Ayş e hamileymiş, Leyla da Yaman ile beraber olmak için bunu kullanıyormuş. Aman aman ne zekisiniz sizi kara böcekler. Gerçekten çok akılsızsınız. Yaman da sizden akılsız. Bir Aynalı Tahircilik oyunu oynamaya başladı. Önce gitti Ayşe’nin ağabeyinden bile olmayan fetusu için para verdi, sonra da aradı buldu Giray’ı ikna etmeye çalıştı. Giray ne ara çıktı da yine pis pis işlere bulaştı anlamadım ama saçları güzel olmuş. Ay Yaman ay sana ne? İlla belli edeceksin ne mal olduğunu. Yaman’a sananelerim bu kadar da değil tabii ki. Sen kim oluyorsun da koskoca Halay Başı Asım Şekip Kaya’nın kızına namus dersi veriyorsun? İstediği gibi striptiz yapar kadın (mekanın içi aynı Simay’ın striptiz yaptığı yer gibiydi ama dışı farklıydı, tabii striptiz kulüplerin iç dizaynları aynı olabilir). Senin bu tavrın yüzünden Sedef’i sevdim valla. Gerçi bu bölüm Sedef de coştu. Yaman sert sert konuştuktan sonra onu daha seksi bulması ve Mira ile tam duygusal bir konuşmanın ortasındayken birden soğuktan şikayet etmesi takdirlikti. Ben onu tam zamanlı seveceğim galiba. Zaten ortada atlatılamayacak bir şey yok. Sude, cici annesi olduğunda beraber takılacaklar bence. Geçen hafta Leyla’nın ilk çıkışından sonra nasıl o mahalleden o kız çıktı diye insanların kafasında çok fazla soru işareti oluştu. Evet bu bölüm mahallede Yaman’a asılan teyzenin yanında biraz alternatif duruyor ama şeytan ayrıntıda gizlidir. Leyla’nın geçen bölüm ilk giydiği deri ceketinin rengi, ne denli süprüntü olduğunu gösteriyor. Bu bölüm de bir ayrıntı daha verildi Leyla’nın mahalleli olduğuna ilişkin. O da Leyla’yı kuaförde gördüğümüz sahneydi. Dizilerde sadece zenginler saçları yapılı uyanır. Leyla’nın o kıvır kıvır bukleleri demek ki kuaför işi.

Sadece ayaklarını gördüğümüz insanların çevirdiği şu Turunç Nadir olayları ise beni pek ilgilendirmiyor. Tek bildiğim turunçgilleri gönderenin Yaman’ın babası olduğu. Kenan’ı da kaçıracak galiba hapisten. En harika insan çevre dostu Asım Şekip Kaya. O halay sahnesi son zamanlarda gördüğüm en iyi şey olabilir. Hayranım böyle absürdlüklere.

Yaman-Mira aşkına karşı tamamen nefret beslemesem de benim için Mira-Orkun bambaşkadır. Zaten Mira-Orkun da bu dünyadaki en golden coupledır. Belgelerle geliyorum:


Mira ile Orkun adeta bir Barbie ile Ken iken; Yaman ve Mira, Barbie ile itici Ryan gibiler.
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR