Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Beyonce’nin Run The World’ü favori şarkılarıydı
Sezon: 2 Bölüm: 11

Beraber yolculuğa çıkana kadar kimseyi tanıyorum diyemezsin diye boşuna dememişler.

Masters of Sex bu bölüm penis boyutu temasıyla karşımızda olsa da kesinlikle kadınların yükseldiği bir bölüm izlediğimizi söylemeliyim. Dizinin bu çatışma üzerine kurulu gidişini çok seviyorum. Her seferinde kesinlikle tam bir sonuca varmamamız ise o kadar harika ki anlatamam. Öncelikle tekrar tamamen Virginia’yı sevdiğimi söylemeliyim. En sonunda tekrar Dr. Masters’a döneceğini bilsem bile, tadını çıkarmak istiyorum onu sevdiğim anların. Dr. DePaul’a ise ben de artık Lillian demek istiyorum. Ben de Virginia gibi kendimi ona daha yakın hissediyorum çünkü (Ethan’a hiç Dr. Haas demedim mesela; Dr. Masters’ın ise adını anmak istemiyorum aslında, öyle düşmanım kendilerine). Aferim kızlar aynen böyle devam edin.

Yolculuklar sırasında hep ortaya cıkan, kitleyen bir tipin bunlara dadanması güzeldi. Özellikle kadını titreyen yatakta transa geçmiş gördük, orada çok eğlendim. Lillian sunumu kaçırdı diye tam karalar bağlamıştım ki Virginia duruma müdahele etti. Bu arada o adı hatırlanmayan çirkin kadın dışında bütün doktorların eşleri, onları yanlarında çalışırken ayartmış. Orada da bir bravo çektim. Virginia’ya da bir şu takozlar gibi olamadın dedim. Virginia’nın bu hemen problemleri halletme süper gücü, arada beni itse de içindeki mazlum yüzünden ona gıcık olamıyorum. Ama en önemli sebebi bu aralar Ethan’ı üzmemesi. Lillian ile Virginia için bu bölümün finali ise, Lillian’ın kanser olduğunu Virginia’ya söylemesi oldu. Açık konuşayım ben Lillian’ın aceleci davranmasının sebebinin oluşturulmasına katkıda bulunduğu tıbbi destekten kendi tedavisi için de yararlanmak istemesi sanıyordum. Ama öyle değilmiş. Lillian bir melekmiş.


Dr. Masters denen o uğursuz da olsa tam Virginia’nın haremi.

Ethan gerçekten doğru adamlardan değil mi? Hastanedeki toplu veda konuşmasından, Libby’e arka çıkmasına, Virginia’nın çocuklarıyla ilişkisinden her şeye, tamamen doğru. Kusurları bile çok doğru. Virginia’nın bir düdüğe aşık olması yüzünden ileride delirecek gibi gözüküyor ama o zaman da pek Ethan’ı suçlu bulacağımı düşünmüyorum. Neyse dedim tam aile babası oldu, çat birden Virginia’nın eski kocası geldi. Böyle tipleri hiç sevmem. Ne zaman bir dizide biri mutlu olsa, o dizinin sineği gelir, vızıldar biraz. Tam olarak bir zarar vermez ama huzursuz olursunuz, tik sahibi olursunuz onun yüzünden. Virginia’nın eski kocası da geldi, huzursuz etti bizi bu bölüm. Ancak şükür ki Ethan altından yapılmış. Onu bile kendi tarafına çekti. Zaten babalıkla ilgili Ethan’ın ‘’Ünvan senin olsun, ben işi istiyorum,’’ sözünden sonra nasıl Ethan’ın tarafında olmaz ki bir insan? Diziye bu bölüm bir daha vurulmamın en büyük sebeplerinden birisi Ethan ile George arasında geçen, sakalların hangi yöne doğru kesilmesi tartışmasıydı. Tabii ki Ethan düz kesilmesini savundu ama burada esas olay bu kadar gerçekçi bir muhabbeti görmemizdi. Masters of Sex ile ilgili en sevdiğim şey, herkesin çok doğal olması. Her ne kadar eleştirsem de baş rolümüz hiç iyi bir karakter değil. Bu bile harika bir şey. Sonra Ethan, Virginia, Lillian her zaman etrafımızda olan insanlar gibi. Libby biraz kurgusal sadece. E o kadar da olsun, diğer kadın her zaman biraz fantastiktir.


Libby tahmin ettiğimden daha sinsi çıktı, bu dizilerde kimseye güven yok.

Karakter tutumu olarak beni en şaşırtanı Libby. Kendi karakter tutumumdan bahsediyorum. Şu an o kadar çok Libby hayranıyım ki, ilk bölümlerde onu nasıl sevmediğimi anlayamıyorum. Gittikçe daha karizmatik, daha zeki, daha tatlı bir kadın oluyor Libby. Bu kadar fabulous bir şekle bürünmesinin en büyük sebebi tabii ki gözünü açmış olması. Vir-Jane’den kokuyu aldı önce, sonra artık resmi olarak delirmiş olan Dr. Masters’ın ikinci asistanı olarak hastaneye geldi. Doğru kokuyu almıştı. Av artık elinin altındaydı. 23 kez beraber olan katılımcıların Dr. Masters ve Virginia olması ihtimalini iyice değerlendirecek Libby belli ki. Virginia’yı çok sevsek de Libby’nin ayakta uyumasını hiçbirimiz istemeyiz. Ayrıca artık Libby’nin, Dr. Masters’ı kiminle aldatacağından emin olmak istiyorum. Her eve lazım ustadan, Asistan Doktor Malcolm’ın çıkmasıyla ihtimallerin Malcolm’a kaydığını düşünüyorum. Bu arada neden şu yakışıklı doktorlara Amerikan Lisesi kötü çocuğu ismi veriyorlar? Austin, Ethan şimdi de Malcolm. Malcolm’ın ayak numarası bahsini ise bölümün etrafında döndüğü konuya veriyorum ve çok iyiydi diyorum.

Lillian’ın önümüzdeki bölüm, Dr. Masters’ın sadece ödeneklerini değil, ofisindeki kalemliği bile elinden almasını diliyorum.
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR