Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
“Bi’ küçük Clarke meselesi”
Sezon: 3 Bölüm: 2

Hah şöyle, gel gel sarışınım, gel.

Bellamy, Kane ve diğerlerini araçta kapana kısılmış bırakmıştık. Uzun süre bekledikten sonra dışarı çıktıları an, elbette yakalanıyorlar.

Yakalandıklarında anlıyoruz ki onlar da Ark’dan, biri Monty’nin annesi, biri öğretmenleri, Kane ve diğerleriyle konuştuktan sonra Clarke’ı bulmak için yola koyuluyorlar.

Belli bir planları olmasa da Buz Ulusu’nun Clarke için kırmızı alarm yaktığını bilmeyen yok, ee bu da öncelik listesine onu koyuyor. Bir kısmı Clarke için ilerlerken diğerleri Arkadia’ya dönüyor.

Arkadia’ya da Jasper’ın ‘öleceğim ben ya’ bunalımından daha yoğun bir şey yok diyorduk ki, Nyko yaralı halde geliyor. Tedavi etmek için dağa taşıdıklarında ise orayı hastane olarak kullanma gündeme yerleşiyor. Bugüne kadar kullanmamış olmaları hata elbette ama en ufak bir yanlış anlamada faydanlanma olarak görülüp yerlilerin dikkatini çekebilir ki Buz Ulusu söz konusuyken oraya hem Ark halkının hem de yerlilerin ihtiyacı olacak gibi. Tabii Jaha, Işık Şehri’ne halkını taşıyana kadar. Ki bu şimdilik sadece bir hayal.

Jaha, astral seyahatle Işık Şehri’ne gitmeyi bırakıp gerçekten yola koyulsaydı şimdiye gitmişti.

Hayali arkadaşı da neredeyse suyu boyluyordu, tabii Murphy sağ olsun. Biri Murphy’ye söyleyebilir mi, onu Jaha dışında kimse umursamıyor.

Buz Ulusu ordu halinde Clarke’ın olduğu yere geldiğinde, Bellamy Clarke’ı görüyor ama gitmesine izin verilmiyor, bu bir nevi kendi ölümüne sebep olacak olsa da durması da pek mümkün görünmüyor.

Üç aydır görmediği kızın zorla bir yere götürülüyor oluşu da içinde bulunduğu duruma hiç yardımcı olmuyor. Bellamy geride bırakmayı sevmeyenlerden, sorumluluklarını yerine getirenlerden. Evet, gözü kara. Evet, asi ama biz onu böyle sevdik.

Jasper, Nyko’ya yardım için dağa gittiklerinde onlarla gitmek zorunda kalıyor, kendi değimiyle ‘aptalca bir şey’ yapıyor. Maya ile baktıkları tablolardan bir tanesini bulduğunda ise tüm direnci kırılıyor, içini biraz olsun döküyor, ağlıyor.

Octavia’nın Lincoln’la çok güzel olduğunu düşünsem de Jasper&Octavia fikri de beni ilk sezondan beri umutlandırıyor.

1 2
İrem Pelin Sönmezer 
31/01/2016 10:49
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR