Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Bill Masters’ın vezir parmağı
Sezon: 2 Bölüm: 4

Austin’in niyeti iyi mi kötü anlayamıyoruz ama şükür ki niyeti var.

Virginia’nın bilinçdışını Freud soslu olarak rüyasında görmesiyle başladık bu bölüme. Virginia’nın artık kendisini ‘metres’ olarak görmesinin ortaya çıkması Freud’un rüya analizlerini desteklese de evet Freud asla kanıtlanamayacak bilgiler söylemiştir ve kadınlar menopoza girdikten sonra cinsel olarak daha üst bir döneme geçerler. Virginia’nın su yüzündeki problemleri de bu bölüm sonunda işlendi. Sonunda diyorum çünkü geçen bölüm sırtlanmak zorunda olduğu gibi saçma sapan fikirleri olan erkek rolleriyle cebelleşen Bill’den sonra biraz Gini’ye dönmeliydik. Geçim derdi ve idealleri iç içe geçmiş durumda. Zayıflama haplarını satarken doğaçlama olarak daha iyi olacağını söylemişti zaten ve kimin özel olup olmadığını bilip bilmediğini önemsemeden kendi metniyle hem hapını sattı hem de komşusuna kendisini özel hissettirdi. Tabii bu durum Virginia’nın da ender ruhunu gözler önüne serdi. Galiba problem Virginia’nın iç sesinin fazla dışarıda olması. Üzerine düşünmemize gerek kalmıyor. Bir diğer problemi ise Austin’di. Otelde çocuklarıyla cute cute kalan Austin’i evine almak isteyen bir milyon kişi bulabilirim ama ben Virginia’nın, Austin’in ‘’Sizi gördüm,’’ saldırısını iyi blokladığını düşünmüştüm. Ta ki Austin’in yemediğini anlayıncaya kadar. E yani Gini karşında cheating machine var, sen hala tralalalala. Austin, Bill ve Libby’ye gelince de dedim bu Ferhunde gibi şantaja gelmiş ama birkaç saçmalık sıraladı ve ben inanmadım. Yani aslında saçmalık değil de Austin söyleyince abes durdu.


Lilian, Gini’ye ‘’You can’t sit with us’’ muamelesi çekmeden önce.

Austin elinde cipslerle Lilian’ın odasına geldiğinde -elinde cipslerle Austin’i bir daha vurgulayabiliriz- dedim olley harika bir çift olacak. Terslemeler ve gülüşmeler oldu evet ama kıvılcım büyümedi. Yılın çifti olabilirlerdi ama Austin’in amacı başkaymış. Lilian, Gini’nin sırları olduğunu öğrenince kendisiyle beraber onu da yakacak şeyler yaptı. Bir insana sahip olmak bu kadar kolay olmamalı. Ayrıca sahip olsan bile her şeyini bilmek zorunda değilsin. Lilian’ı, arkadaşlık isteği konusunda anlıyorum ama bu kadar ağır değildi bedeli. Üstelik Virginia gerçekten Lilian’ı önemsiyor. İçinde bulunduğu durum izleyiciler için fazla açıkta evet ama Virginia için daha değil, rüyalarda. Lilian’ın hayatının sırrı da ayrı bir güzeldi ama bence Austin ortalıklarda kime patlayacağı belirsiz bir şekilde dolaşacağına, Lilian’ın iyice gömülmüş sırlarını çıkarsa daha güzel olabilir.

Betty bile tökezliyorsa sen az dur Virginia.

Kız tarafı böyleyken erkek tarafı bu bölüm coştu. Virginia’ya kendisini değersiz hissettirmesi ve Libby’yi delirtmiş olması bir yana bu bölüm Bill benden tam not aldı. Her gördüğümde kusmak istediğim Greathouse’a da iyi haddini bildirdi. Vezirin parmağını, dilberin dudağını, hanımın göbeğini Greathouse ve onun sapık arkadaşlarının bir güzel burnuna soktu. Bu arada ben Bill’in Virginia’yı çalışmaya dahil etmemesinin sebebini Greathouse’un abazanlığı sanıyordum ama öyle değilmiş. Gerçekten adam sorun çıkarıyormuş. Bill tarafının bir başka konusu ise Betty’nin yalan tedavisinin artık bitmiş olması. Korkuyla kocasının bundan sonra ne yapacağını merak ettik ama aklımıza gelen hiçbir çiğ senaryo gerçek olmadı. Betty’nin kocası, Betty’nin hatırlamadığı eski müşterisi çıktı. Kıyamam adam aşkından susmuş, sadece evlenmeyi istemiş. Betty yaptığı oyun karşısında iyice yerin dibine girdi yani. Betty hayatın kendisine çok şey öğrettiğini düşünüyor, kimseye çıplak benliğiyle gözükemeyeceği kadar hem de. Ama hayat sadece bildiklerimizden ibaret değil. Betty unuttuğu duyguları yeniden öğreniyor şimdi.

Libby, Carol’a fare zehrini uzatırken

Dizinin psikolojisi en değerli karakteri olmasına rağmen Libby’ye, Fiona Goode’un çok sevdiğim bir sözüyle seslenmek istiyorum bu bölüm: ‘’Irkçılıktan daha çok nefret ettiğim hiçbir şey yoktur.’’ Tamam Libby seni seviyorum, kesinlikle bu durumunun suçlusu sen değilsin ama Carol’a yaptıkların korkunçtu. Bit olayını geçtim, Carol neden bu kadar iyi çocuk yetiştirdiğini anlatmaya başladığında onu bozması da kanıma dokundu. Bill’in kovulduğunu öğrenince, Carol’ı bir dizi Michael Jackson operasyonuna tabi tutacak sandım ama Bill, Austin’in söylediklerinden ders çıkarıp kadınla doğru düzgün konuştu sonunda. Libby’nin bir bahçıvanı vardı Afro-Amerikan, ben onunla yatacağını düşünmüştüm aslında. Neyse kimbilir Bill’in yeni işi de Libby’ye yardımcı olabilir.

Masters of Sex dizi olarak çok sevdiğim bir tarza sahip. Karakterler bizi şaşırtıyor, bir bölüm sevip öbür bölüm nefret edebiliyoruz. Umarım tehlikelerini temizler de daha sezonlarca bu özgürlüğün tadını çıkarırız.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR