Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Bir MedCezir müzikali
Sezon: 1 Bölüm: 6

MedCezir geçen haftaki sınav kaçırmalı, ameliyat girişli kapanışı bu hafta MFÖ'den Ah Bu Ben şarkısıyla devam ettirdi Miralar'ın boş evinde.Dedim flashforward mı acaba? Mira, Ferhunde tarzı bir veda mı edecek evine de onu mu izliyoruz önceden? Ancak durum öyle değilmiş MedCezir, Lost sonrası çabuk sıkan flashforward'a değil de benim favorim Glee'ye dönmüş. Zaten daha önce de yine Mira'dan muhteşem bir Yaz, Yaz, Yaz veYaman'ın annesinden bir şarkı(?) dinlemiştik. Bence The O.C. ile aradaki dakika farkını o aralara coverlar koyarak yapabilirler. Müzikal olarak düşününce oldukça zevkli oluyor çünkü.

MedCezir ve müzikal olaylarına yazımızın sonunda devam edeceğiz. Şimdi bölüme gelelim:

Mira'nın hastalığını sonunda öğrendik. İzleyiciler olarak üzerine kesin bir şeyler söyleyemeyeceğimiz ve ''Kesin ölür'' ya da ''Bir şey olmaz ya'' diyemeyeceğiz bir durum gibi. Yani Marissa'nın ölüm şeklini kullanmayacaklar diyebiliriz. The O.C.'de dizi bitmediği için Marissa'yı birdenbire öldürmüşlerdi. Burada Mira'yı öldürürlerse önceden hazırlık yapmış olacaklar. Zaten belli olan karakterin sonuna böyle bir muğlaklık katmak dediğim gibi hoş bir senaryo oyunu. Olabilir de, olmayabilir de gibi.

Yaman'ın üvey babası dizi evreninde ömrü boyunca ''zenginlerden para alıp fakirlere kötülük yapan adam'' olarak kalacak belli oldu. Fatmagül'de Yaşarans'ın sinsi mi sinsi ayak kötülüklerini yapan adamıydı Yayın sırasında gelen kesin bilgilere göre hastanedeki hemşire Güneşi Beklerken'in Kerem’inin hizmetçisiymiş. Ben fark etmemiştim. Kesin Kerem ''Tağam mıığ?'' demiştir de dikkatim dağılmıştır). Orkunstar'ın bu adamla fazla takılıp klasını bozmasını istemiyorum. Ama iyi ki Mira uyurken ''Yaman'' dedikten sonra ittifak kurdu üvey babayla. Yoksa Orkunstar'ı haklı bulmak için bir sebebimiz olmazdı. Yine yok bir sebebi ama neyse işte klasik amerikan tipi senaryo gereği böyle şeyler yapılıyor. Ama paçalarını kıvırmasını hala göremediğim, Sude paraları Yaman çaldı diye Yaman'a tokat atınca nasıl triplere girdi. Dizi tarihinin en çiğ iftirası olan hırsızlık lekesini atmak bile yakışıyor Orkunstar'a.

Sude ve Asım Şekip Kaya ilişkisi de biraz daha bizim örf ve adetlerimize uygun bir şekilde ''kızı için kendini feda etmeye'' dönecek gibi. Gerçi Sude Ender'den para istedi ama. O sahnede de Orkunstar'ın Yaman'ın üvey babasına o evi soyduracağı o kadar belliydi ki.. Yani Orkunstar'ı niye bu kadar klasik bir saf kötü yapıyorsunuz? Biliyor o paranın Mira'nın tedavisi için kullanılacağını. Sude ve dubanoz kızı Beren'in de hastaneye gitmeleri çok komikti. Ben hiç taksiye binerken taksicinin kapıyı açtığını görmedim. Üstelik gerçek zenginlerin şoförü olur. Battıkları buradan belli. Bakın mesela Ender'i şoförler kapılarda bekliyor. Hem de Matmazel kıvamında her şeyden haberdar (Yaman'ın gece Mira'nın yanına gittiğini filan biliyor ya). Faruk da Asım Şekip Kaya'dan yardım istiyor bütün bunlar olurken. Anlamadım ben o olayı. Faruk'un yatırımının ne olduğunu, kesin tutacağını nereden biliyor da borçlarını üstleniyor? Bu iş konuları dizilerde çok kötü işleniyor. Yıllar önce de efsane dizi Kara Melek'te hisseler böyle bir kağıt destesi, onu ele geçiren Saylan Holding'e sahip oluyordu. Yalnız Asım Şekip Kaya bu bölüm benden yine tam not aldı. Yaman'ın sakallı Lord Voldemort ile olan konuşmasından sonra Asım Şekip Kaya'ya onun bütün sekreter klişelerini taşıyan sekreterinin (sekreter kesin Yaman'ı arzuladı, ben bunu bilir bunu söylerim) gözünün önünde saydırmasıyla Yaman'a bir hak daha vermesi alkışları topladı.

Eylül cephesi ise Mert'ten ilk hoşlantı sinyalleriyle ışıldadı. Bu bölüm karar verdim seveceğim galiba o çifti.

Bu arada o mahalledeki yılan kız sıkıcı. Hadi Beren'in manita sırtlan, çocuk Beren dolayısıyla biraz zevkli de öbür tıfıl hiç çekilmiyor.

Şimdi müzik zamanı: MedCezir bir müzikal olsa kime, tarzına göre hangi şarkı uyardı listesi yaptım. Aklımda düetler, mash-uplar filan var da zamanı gelince...

Yaman'dan Emre Aydın'ın buram buram iticilik kokan müzik hayatındaki tek güzel parçası Belki Bir Gün Özlersin. Cover esnasında Yaman-Mira-Orkunstar aşk üçgenine özel sahneler tabii ki...

Mira'dan Sıla'nın Yara Bende şarkısı Orkunstar ile dramatik görüntülerle.

Mert'ten de Nil Karaibrahimgil XL Eylül'e geliyor.

Eylül ile de yancı kızları eşliğinde Atiye'nin Salla klibi karşılarında Orkunstar'ın besyodan arkadaşlarının dansları ve en son Mert'i seçmesiyle sonuçlanarak yeniden çekilir. 

Orkunstar'dan coolluğuna coolluk katacak Hande Yener Biraz Özgürlük. Üstelik koreografiye de çok uygun.

Selim'den aynı bayık romantizmle Ferhat Göçer'in Cennet şarkısı. Tabii ki Ender yerine Yaman olacak.

Ender ise Burcu Güneş'in Biz Aşkı Meleklerden Çaldık adlı aptal aşık şarkısını hala Selim'e söyler bu sırada.

Sude ile ise Ajda Pekkan'ın bir klasiği olan Petrol,  Asım Şekip Kaya’ya kurlarla ekrana gelir.

 Evet MedCezir bu bölümü böyleydi. Yeni bölümün fragmanından anladığım kadarıyla önümüzdeki bölüm Asım Şekip Kaya'nın ''Ben demiştim.... ben demiştim...... beeeeen demiştimmmm!'' sözleriyle yankılanacak.

BAĞLAN KESKİNETİKETLER : medcezir , Bağlan Keskin , ekranella
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR