Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Diğer Funny Girl
Sezon: 5 Bölüm: 18

Blaine hemen Kurt’ten ayrılıp Upper East Side’da bir çatı katına taşınsın. Girişinde Prada Marfa asılı olması tercih edilir.

Glee’nin sezon finaline daha iki bölüm var ama bu sezonda iki kısımlık 100. bölümü çıkarırsak benim favori bölümüm kesinlikle bu bölümdü. Bunun ilk sebebi Terms of Endearment’ı izlediğimden beri tam bir deli kıvamında Shirley MacLaine hayranı olmam. Cicim Shirley MacLaine, New York sosyetesinin en kıdemli üyelerinden yetenek avcısı June Dalloway olarak karşımıza çıktı. Sevgili June beni yanıltmadı ve uzun zamandır hakkı yenen Blaine’e kucak açtı. Yani üzgünüm ama ben olsam ben de Kurt ile Blaine’i beraber izlerken, sürekli gözümün içine bakıp ilgimi çekmeye çalışan Kurt’ü değil de performansını sergileyen Blaine’i seçerdim. Ayrıca tek neden bu da değil. Kurt, evet okey, yetenekli ama ben sıkı bir Kurt destekçisiyken bile Kurt’ün coverlarında sıkılırdım. Blaine ışık saçıyor ve dediği gibi karat bilen bir elmas avcısıymış ki June Dalloway, ikiletmeden Blaine’i seçti. Peki bundan sonra ne oldu? Uzun zamandır ipler eline geçtiği için gizliden gizliye Blaine’i küçümseyen kendisine denk görmeyen Kurt, aynı eskisi gibi deli divane oldu. Yemezler tatlım, o fingirdek hallerin sebebini bilmiyoruz sanki. Zavallı altın kalp Blaine de senin sırnaşıklığın yüzünden June Dalloway istemediği halde gösteride varmışsın gibi konuştu. Bu arada June haklı. Blaine, Kurt’ten ayrılmadığı sürece asla en tepeye ulaşamayacak. Kurt’ün her tarafı saran egosu buna bilinçli ya da bilinçsiz asla izin vermez.


Birikindi sizin için sivişiyim firtinimiğfiri.

Fırtınamiğferi Rachel’a gelirsek; işte ya, özlediğim Rachel Berry komedisi! Ben Rachel’ın bu küçük entrikalarla bezelenmiş, aşırı awkward durumlarla mücadelesine bayılıyorum. Kariyerinde kara bir leke olarak kalacak bir takım hayati hatalar yapmış olması da Glee’nin gerçekçiliğinden bir örnekti bize. Evet bütün hayallerine ulaştın Rachel ama daha yolun çok başındasın. Çok erken gazlanmıştı ve Rachel asla böyle konularda iç görüsü olmayan bir hanım kızımız. Müzikal dizi diye gittiği projenin aslında Grey’s Anatomy ve Game of Thrones bazlı bir uzay dizisi olması yerlere yatarak gülmeme sebep oldu. Özellikle çok ağır bir Grey’s Anatomy vurgusu varmış ya, harika! Fırtınamiğferi de bizim Daenerys Stormborn’dan araklamışlar çok hoş ya! Rachel boşu boşuna yalanlar söyleyerek Funny Girl gösterimine çıkmadı çünkü dizi için uygun bulunmadı. Bölümün başında Rachel’a "Bu burunla ve bu yüzle radyolarda iş aramalısın," diyen adam kadar acımasız değilim ama Rachel’ın hedefine ulaştıktan sonra, yıllarca bunun için emek vermemiş gibi önemsemeden davranması zayıf kişiliğini yansıttığı için bence çok iyi bir hikayeydi.


Mercedes’i diğer bütün karakterlerden daha iyi olduğu için ‘iyiyse cennete gitsin’ ile uğurluyoruz ve Sam-Rachel’ın önünü açıyoruz.

Kim gerçekten iyi bir insan biliyor musunuz? Mercedes! Albümü için Santana ile düet fikri Santana’yı içine düştüğü çaresizlik çukurundan kurtaracak resmen. Bu arada Santana da mı Mercedesler’e taşındı? Bazı şeyleri sanki biz biliyoruz gibi yapıyolar ya, sinir oluyorum, ahahaha. Mercedes ve Santana’nın düeti gerçekten çok güzeldi ama yapımcılar tanınmamış birisiyle albümde bir şarkısı olmasınu uygun bulmadılar. Mercedes tabii ki diretti ama Santana o kadar asil bir gönle sahip ki, "Ben buna değmem," dedi. Yeter artık ya bu kıza böyle yaptığınız. Gayet değer! Zaten Mercedes yapımcılara şart koşunca başka şansları kalmadı.


Sonunda diğer Funny Girl’lerimiz Blaine ve Santana için de neşe dolabildik.

Zamanına saklıyordum ama bu yazımda iki güncel olaydan bahsedeceğim. Birincisi gündemden çıktı artık ama yine de konuşulmaya değer bir konu. Naya Rivera-Lea Michele gerginliği, Lea Michele yüzünden Naya Rivera’nın setten kovulduğu dedikosuna kadar ilerledi. Naya Rivera’nın sezon finalinden çıkarılmış olması dedikodunun doğruluğunu tetikler nitelikte ama Naya Rivera kontratının devam ettiğini açıkladı. Bilmiyorum bence Naya Rivera ayrılmak istiyor, aynısı Dianna Agron’da da olmuştu. İkinci sezonun sonunda ayrılmak istemişti ama lise bitene kadar kontratı iptal etmemişlerdi. Dianna Agron ayrılınca da bir sürü tatsızlığa rağmen Quinn fanlarını kaybetmemek için ‘ayrılmamış’ gibi yapmışlardı. Bence şimdi de Naya Rivera fanları için aynı politikayı uyguluyorlar. Belki de altıncı ve son sezonda Naya Rivera sadece recurring olur, bilinmez. Gerçi iki sezondur durumunun recurringden bir farkı yok. Naya Rivera nasıl Glee’nin can simidiyse Santana da Rachel’ın can simidi oldu. Bütün oyunu bildiği için Rachel’ın yetişemediği gösteri de Funny Girl oldu. Bunu unutmayalım!

Bir diğer haber, Med Yapım’ın Glee’yi uyarlaması. Daha önce M.U.C.K. olmuştu ama onda da fragmanda olan Kurt karakteri gey olduğu belli olduğu için apar topar dizi başlamadan çıkarılmıştı. Med Yapım haklarını alacağız demiş ama Ryan Murphy’nin gey karakterlerin olmadığı bir uyarlama için asla haklarını vereceğini sanmıyorum. Belki güzel bir lise dizisi olur ama Türkiye’de içinde bulunduğumuz zamanda Glee asla uyarlanamaz. Keşke, ama no baby, sanmıyorum!
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR