Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Dr. Masters harikalar diyarında
Sezon: 2 Bölüm: 10

Dr. Masters’ın dünya üzerindeki bütün olaylara tepkisi, sadece bu yüz ifadesi.

Masters of Sex bu bölüm tatbikatlı, bebekli ve yumruklu olarak karşımıza çıktı. Çaresiz deneklerimizden sarışının biri, araştırma esnasında girdiği tek ilişki sırasında hamile kalmış. Tahmini zor olmayan bir şekilde babamız tabii ki Austin. Dr. Masters çalışmasıyla Seda Sayan’ın çocuk sahibi yaptığı çiftleri geçecek gibi gözüküyor. Alışkın olduğumuz aheste aheste ilerleyen felaket senaryolu tatbikatlardan sonra bizim hastanedekilerin yaptığı çok heyecanlıydı. Bu kurmaca atom bombalamaları sırasında çok önemli bir karakter karşılaştırması yaptım. Sevgili Jane’in bu olayları aşırı ciddiye alması, onun gerçekten iyi bir insan olduğundan emin olmama sebep oldu. Lester’a kötülük yapsa da insanların içinde biraz o mean girllükten, azıcık olmalı yani. Tatbikatları hiç ciddiye almayarak, gözümde artık bir sıfır bile olmamasına rağmen daha da değeri düşen Dr. Masters ise, bu duruma tepkisiyle kötülüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.


Sana kalbin kadar temiz bir sayfa ayırdım Jane.

Artık resmi olarak Ethan’a döndüğüne göre tekrar Virginia’yı sevebileceğime karar verdim. Hala o Dr. Masters’ın hareketlerini anlamaya çalışan; gözünü hiç kırpmayan ve ağzı yarım-şaşkın açık ifadesine gıcık olsam da bunu yapmak zorundayım. Ethan mutluysa gerisi teferruat. Bölüm sonunda hamile kalan kızcağıza para vermiş olması ve Austin’e bebeği söylemesi güzeldi. Ancak o konuda şu etik olayına ben de biraz takıldım galiba. Yapılması gereken babaya haber vermekse de araştırma koşullarına göre pek doğru olmadı gibi. Bilemedim oralarını. Bu bölüm zaten karakterler hakkında bir tek “melek mi, şeytan mı” kıyaslamasında net kararlar alabildim. Takıldığım başka bir konu daha var çünkü. Ama onu birazdan söyleyeceğim. Virginia’ya devam edersek; Dr. DePaul’u düşürdüğü durum kesinlikle onun suçu değil. Dr. DePaul’un da suçu değil. Adamın niyeti kötüymüş bence. Virginia ile Dr. DePaul’un bu iyi anlaşamama muhabbeti de çok uzadı. Virginia kadını her gördüğünde, uyumsuzluklarına ve birbirlerini sevmediklerine dair sözler etmesin artık. Zaten Dr. DePaul kesinlikle böyle düşünmüyor. Hastanede yatılı bir kamp düzenlense, oda arkadaşı olarak Virginia’nın ismini yazar kesinlikle. Zaten kampta olmasa da hastanede aynı odada çalışacaklar artık. Ethan bu bölüm neredeyse kovuldu gibi oldu. Dr. Masters’ın, Ethan’ın sandığı gibi bu kararı vermesinin sebebi Virginia değildi. Gerçi belki Virginia’dır yine temelde. Dracula type Dr. Masters’ın Libby’yi pek önemsemediği düşünülürse. Dr. Masters-Ethan dövüşünden bahsedersek; Ethan’ın dayak yemesinin imkansız olduğunu söylemek durumundayım. Dizilerde ne olursa olsun, hangi dizi olursa olsun; dayak atan esas oğlan oluyor ve ben bunu anlamıyorum. Herkese de Bane’in Batman’i öldürdüğünü hatırlatmak istiyorum. Bunun dışında Wolverine pençesiyle Ethan’ın yüzünde çizikler bırakan Dr. Masters, Ethan’ı kovdurtmaya da çalıştı ya, ona artık sadece gece uyumadan önce değil bütün gün beddua edeceğim. Aklımı karıştıran ikinci konu ise; Ethan’in Libby’ye yaptığı operasyon. Ethan ile ilgili pek çok şeyi ölümüne savurum. Ama biraz Dr. Masters’a hak verdim gibi. Öte yandan Ethan da, Libby’nin tarafını tutmakta çok haklı! Galiba bu bölümün çelişkisi de etik üzerineydi.


Margaret bu sefer altın madalyayı aldı.

Sonunda Margaret, Scully’inin gey olduğunu öğrendiği için çok mutluyum. İkisinin arasında daha kuvvetli bir ilişki olacak şimdi. Üstelik öğrenme şekli de oldukça güzeldi. Aniden sahip olduğu bebeğin fikrinden biraz olsun sıyrılmak isteyen Austin’i ise Margaret’i kullandığı için kınıyorum onu. Dr. Masters’dan sonra hedefim sensin sarı sırık. Margaret ile Austin ilişkisi için kesinlikle Bihter ve Behlül’den esinlenilmiş. Kaçmadan önce yarı yolda bırakmadan sonra, şimdi de tutkulu havuz sahnesi. Margaret, dizide en üzüldüğüm karakterdi bu bölüm. Ethan ve Virginia bir şekilde baş ediyor, hamile kalan kızcağız ise her ne kadar büyük bir dramaya sahip olsa da sürekli oyuncu olmadığını düşündüğüm için ona o kadar üzülemedim. Ama eğer bir kaç bölüm daha görürsek 10.Bölümün en üzüldüğüm karakterini değiştirebilirim. Margaret’e üzülme sebebim ise kocası ile ilgili gerçekleri öğrenmesi değil, boşanma ile ilgili arkadaşlarının yaptığı yorumlar.

Yine bir Downton Abbey etkisi ile bir bölümde beş bölümlük olay oldu. Her sahnenin yabana gitmemesi durumunu başımızı döndürmeden yaptığı için Masters of Sex bir övgüyü hak ediyor.
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR