Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Dramanın efendileri
Sezon: 2 Bölüm: 6

Bill: Ayakları kocaman, elleri çirkin.

Masters of Sex tamamen karakterlerin dramına dönük bir bölümle karşımızdaydı. Bunca toplumsal sorundan sonra her yerimize işleyen romantizm yüzünden, bu bölüm benim gibi bir sürü izleyiciye daha ağır gelmiştir eminim. Virginia’nın Lillian ile ilişkisinde talep eden taraf olması bu zamana kadar kimsenin hissetmediği bir şeydi. Bill ile bu sefer etik olmayan bir psikoterapi seansı için kullandıkları otel odalarında bu ortaya çıktı (her münasebetlerine bir bilimsel kulp takıyorlar, yarın öbür gün buna da böyle derler kesin). Güzel bir başka gelişme ise asla öpüşmemekten, öpüşmeye geçmiş olmaları. Galiba Lillian’ın dediği doğru, Bill asla Virginia’yı sevdiğini söyleyemese de Gini bunu biliyor. Yeni ve artık eski hastaneye gelirsek; Dr. Charles hiç de benim idealize ettiğim gibi onları kamçılamak için gizli bir engel değilmiş araştırmalarına. Aslında o konuda ne hissedeceğimi bilmiyorum. Dr. Charles da biraz işi abartıyor gibi, Bill de saçmaladı gibi. Elimizdeki tek yeni bilgi gazeteci kadının çok dişli olduğu ve Bill’in yine başkalarının hayatıyla ilgili sağlıklı kararlar verirken kendi çıkarları doğrultusunda kalleşleşebileceği. Virginia ve Libby bu bölüm başka dramların içindeydiler ama Bill’in konusu döndü durdu yine aşka geldi. Bill’in Gini’ye içini açtığı o boks maçı temalı gece Virginia hemen yeni bir sevgili yapmış. Lobideki adamla takılmaya başlamışlar. İşte aşk sen özel anını paylaşırken, onun böyle şeyler yapmasının acısını çekmektir. Ha Bill’e müstahak orası ayrı. Ama benim tek sıkıntım yeni adamın da Gini ile ne olduklarını tam olarak bilmemesi. Hep böyle mi bu kadın?


Muhteşem dörtlü bu muhteşem köşe koltuğun üzerinde çok şık.

Betty ise cennetlik bir koca ile hayatına devam etmekte. Helen’ı metres olarak tutmak istemesi ayrı konu, evlenmeye karar veren Al ve Helen’ı kıskanıp kocasını fitlemesi ayrı konu. Tamam evet bu dürtüsel aşk hayran bırakan cinsten ama biraz haksızlık var. Gene veya Helen bunların hiçbirisini hak etmiyor. Üstelik adamcağız (Gene), Helen ve Betty’nin ilişkisini öğrendiği halde kuzu gibi gelmiş eve, yazık. Bu kadarı da fazla dedim aslında. Azıcık kendi kıymetini bilmeliydi ve allahtan Gene de bunu yaptı. Normal bir pembe dizi kuralıyla gidersek gerçi o sahneden sonra Gene’in sinirle arabaya binip kaza yapması ve Betty’nin, Gene’in mirasına konması lazım.

Öpüşmek hem aşk için hem de dostluk için olabiliyor, bu yeni bir bilgi de değil üstelik.

İki kadının aşkından iki kadının dostluğuna geçelim şimdi de. Bill ve Gini muhabbet aşka dönüşmesin diye öpüşemiyorlardı, Betty ve Helen’ı ele veren bir öpücük oldu. Peki ya Gini ve Lillian’ın öpüşmesi? Lillian’ın aşksız geçen ömrünü paylaşmak da olabilir, bir dostluk imzası da. Lillian’ın savaşmayı bırakmak istemesini Virginia tabii ki anlayamadı. Bu çok normal. İlla herkes survivor olacak diye bir şey yok. Ayrıca Lillian’ın da başka türlü bir savaşı olduğunu uzun süre kansere tedavi aramasından ve bedenini tıpa bağışlamasından anlayabiliyoruz. Bir şeylerle başa çıkmak için illa nefes almaya gerek yoktur. Ha herkesin savaşmasına da gerek yoktur. Bazı insanlar, diğerlerinin mücadele etmesine sebeptir sadece. Lillian da Gini için bundan sonra böyle olacak. Virginia’nın Lillian’ın ölümünden sonrası için hazırladığı belgeleri eve ilk geldiğinde Lillian’ın elinden alamaması bu yüzdendi. Gini tek dostunun öleceğini kabullenmek istemiyor. Bu kabul edememe durumu Lillian’ın arkasından, onun için savaşma gücü verecektir Gini’ye. Lillian intihar edince, Virginia’nın hemen ambulansı araması ama sonra kimsenin savaşmak zorunda olmadığını kabul etmesi çok güzeldi. Belki de Virginia’nın kendi doğrularından ilk kez caydığı andı.


Sıkıcı evliliğinin sır dolu oyuncağı hakkındaki gerçekleri öğrenmeden Libby.

Ve Libby.. Hizmetçisinin sevgilisi gerçekten Libby’de bir takıntı haline gelmişken, onun Coral’ın ağabeyi olduğunu öğrenmesi kadınlığına büyük bir oyundu. Coral’ın kan donduracak şekilde hanımından aldığı bu intikamı Libby’nin hak edip etmediği ayrı konu ama gururunun incindiği kesin. Libby neyi arzuladığını kendisine bile itiraf edemediği halde Coral’ın onunla dalga geçmesi çok acımasızcaydı. Robert ile istediği yakınlığa eriştiğinde bu yüzden kaçtı zaten. Özgüveni en yukarıdayken birden aslında ‘koca bir aptal’ olduğunu farketti. Aldatmaya bile cesaret edemedi yani. O kadar çok duyguya girdi çıktı ki bu bölüm; ve finalde aralarında ten uyumu olmasa da hayatta aynı yerde duran iki insanı son sahnede bir araya getirdi. Libby ve Bill bütün kaybetmiş halleriyle bebeklerine baktılar. Matematikteki gibi iki eksi yan yana gelince bir artı yapardı belki.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR