Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Grey’s Anatomy: Ve hayat devam etmekteydi
Sezon: 12 Bölüm: 13

Hayata karşı kimi zaman temsili olmayan duruşum.

Grey’s Anatomy’nin yeni bölümü, cerrahlarımızın bir insanı ortadan ikiye bölmeye çalışmasıyla başladı.

Şimdi Houdini düşünsün.

Fikir de elbette canımın içi Callie’den çıkmış, aralarında hep en cesur olanından. Kadavra üzerindeki çalışmalar da gayet başarılı geçti, bakalım gerçekte ne olacak? Doktorlarımız ameliyatın gerçeğini yapmak üzere bir arabaya dolup yola çıktıklarında içimi bir endişe kaplamadı değil. Ne zaman bunların hepsi bir araya gelse, iyi şeyler olmaz. Yolda dünyanın en tatlı sohbetini, Meredith’e çöpçatanlık yapmaya çalışan Bailey yaptı ama, başka kimse de buna cesaret edemezdi zaten.

Ağır ortamlar.

Şakalar sohbetler bir yana, askeriyenin ciddi ortamına tam takım karıştılar neyse ki kazasız belasız. Adamın kendi doktoru ameliyata son derece karşıydı gerçi. Bu sırada Grey Sloan Memorial’da da hayat bildik akışında devam ediyordu. Maggie hala De Luca ile olan ilişkisini saklamaya çalışıyordu ki bu artık bence biraz sıkıcı olmaya başladı. Webber biliyor, Meredith biliyor, hala neyin peşindesin? Aşırı pimpirikli bir kız.

Save the cheerleader save the world.

Her  sezon bir kere olduğu gibi, toplu amigo kız yaralanması geldi hastaneye, o sempatik görünüşlerinin ardında aşırı acımasızlar hep, aralarında kalmaya çalışmak bildiğin hayat mücadelesi. Değer mi bilemem, amigo kızlar arasında büyümemiş bir insanım doğal olarak. Dışarıda bunlar olurken, Bailey’nin kocası ise bir ameliyat yapma kahramanlığına soyundu, bakalım orada ne olacak? Bailey’nin aşırı başarılı olmasının altında çaktırmadan eziliyor diye düşünüyorum bazen.

Eyvah Webber!

Nitekim azarı da işitti Webber’dan. Diğer asistanlar, Bailey’le evli olduğu için torpilli olduğunu söylerlerken, o aşağıda uzaklaştırma alıyordu. Bu torpil konusunu duyan De Luca, ilişkisini gizlemeye kadar verdi bence aniden, halbuki o sırada Maggie ise Karev’in konuşması sonrası ilişkiyi dünya aleme duyurmaya karar vermek üzereydi.

Bu çok güzel kadın da Jackson’a yazdı tabii.

Askeri hastanedeki ameliyat da o kadar iyi gitmiyordu, Callie kemiklerle ilgili beklemediği bir durumdan ötürü ameliyata devam edemeyeceğini söyledi. Sonunda, Meredith’se Webber’ın bol bol yaptığı bir cesaret konuşması ile onu ameliyata döndürdü. Webber ve Bailey’den sonra şef Meredith olmalı bence. Gerçi hastanenin sahibi de o aynı zamanda, belki çıkar çatışmasına girer, emin değilim. Ama bu cesaret konuşmalarını iyi öğrenmiş, orası kesin.

Callie’nin yeni planını oradaki adama çaktırmamaya çalışsalar da korkuyla devreye aldılar ve mutlu son, ameliyat başarıyla tamamlandı. Maggie de hastanenin orta yerinde De Luca ile sevgili olduklarını itiraf etti. Ve en güzeli de, Meredith yeni tanıştıkları cerraha giderken numarasını verdi, aylar sonra biriyle flört edebildi. Cesaret, herkes için önemli çünkü.

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR