Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Güzel Köy’de uzun muhabbetler
Sezon: 1 Bölüm: 6

Cemal’in hemen İstanbul’da bir hastaneye gönderin.

Ağdalı bir Güzel Köylü bölümünden sonra geç de olsa yine beraberiz. Bana dizinin yer yer ağır gelmesinin sebebi, bazı muhabbetlerin çok uzuyor olması. Şu bilek güreşleri, saatlerce beklemeler, kimsenin yenememesi falan gerçekten bu bölüm beni çok sıktı. Sanki Spartacus izliyormuşuz gibi kasmışlar. Ağdalı olmasının sebebi bu. Köy ahaline fazlaca yer vermek için çoook uzuyor bu sahneler. Bir de insan karmaşası var benim için. Çok fazla hınzır insan var bu köyde. Creepy erkek o kadar çok ki birisini seçemiyorsun. Gerçi benim favorim Sıddık ama olsun, bana fazla geliyor. Tek eğlendiğim yer bilek güreşi sonrası Kamuran’ın babasının kolunun tutmamasıydı. Hazır kalabalık ekipten bahsederken söyleyeyim ben Muhtar’ın Nürten’e tuzağını anlamadım. Ve her bölüm her bölüm dereye paçalarını kıvırmak suretiyle masa kurmasınlar ya, o da sıktı!

Berk Cankat MedCezir’de ne kadar kuru gözüküyorsa, burada da o kadar nemli gözüküyor.

Gül ile Cemal yavaş yavaş oluyorlar ve o kadar laf kalabalığının arasında ana konudan uzaklaşmadığımızı görüyoruz. İkisinin ilişkisinde Cemal’in azıcık daha aklı havada ve daha istekli olması benim hoşuma gidiyor. Biraz karikatür bir tip -o golden tipine rağmen iyi komik oluyor- ve Cemal’in aşkından ‘’Ölüyorum anlasana!’’ kıvamına gelmesi güzel. Çünkü ben burnundan kıl aldırmayan erkeklerden ve aşkından ölen kadınlardan sıkıldım. Tamam aşk acısı çok değerli bir dizi karakterinde ama yeter kadınların üzüldüğü. Az biraz erkekler sürünsün. Gül fazla yüz vermezse bence Cemal’i kaçırır ama azıcık anlamasın onun aşkını, azıcık daha görmezden gelsin bence.

Sude ördeğin büyüsüyle iki hafta önce hırbo diyeceği tipe aşık oldu.

Babaanneleri FarmVille oyarken Sude bir tane ördek getirdi ama galiba onun şaşkın ördeği başkaları olacak. Kamuran’ın kardeşi Sude’ye tutuldu, Sude de Cemal’in kardeşine. Eee dediğim gibi Cemal ve kardeşleri Güzel Köy’de o kadar eğreti duruyorlar ki, Gül ve kardeşleri bile daha uyumlu. Gerçi İstanbul’da olsa Sude kesin ‘’Kim bu last season?’’ der önüne bakardı ama işte yokluktan iyi geldi herhalde. İyi oldu iyi, Sude o gıcık gıcık ‘’İnternet yoksa ben de yokum,’’ klişesinden kurtuldu sevindim. Ama Kamuran’ın kardeşi yolar seni tatlım. Hem ağbisi hem de sevgilisi yani. Öldürse yeri hatta.


Nihal nasıl da bu sıkıcı sofrada eğlenceli bir şeyler arıyor, aşkım.

Şimdi en eğlenceli kısımlara gelelim. Fön eşliğinde Nihal’in, köye hareket getiren aşk maceralarından bahsediyorum tabii ki de. Valla Gül sen daha eski aşkını kıskandırmak için uğraş, ablan şimdiden kan davasının kapısına dayadı olayı. Nihal karakterinde en çok sevdiğim şey hayattan zevk alıyor oluşu. Hiç mi o köyden sıkılmaz o kadın. Tabii biz alıştık bakımlı kadınların böyle yerlerde sıkılmasına, insanlara kötü davranmasına.. Ama Nihal direkt zevk-sefa peşinde. O da iki aşk arasında kaldığının farkında ama Gül gibi salağa yatmıyor; bundan gerçekten zevk alıyor, kendisine eğlence çıkartıyor. Denizin ortasında kalıp, basıldığını düşünen enişteye ‘’Sakin ol, sakin ol!’’ diye bağırmasını geçtim; kadın çorapların eline tutuşturulmasını bile problem etmedi ya. Bence babaları da Nihal’e aşık olsun, o yaşlı çamur kumpasçı kadınların burnu sürtülsün. Kaan’a gelirsek; Mehmet Ali Nuroğlu’nun komedide başarılı olduğunu düşünüyorum ama tam bir entegre olamadı daha. Ayrı gündemi var desem, o da yok. Bir de Kaan’ı pilates yaparken görmemiz komik mi olmalıydı? Yani Nihal ve Cemal karakterinde bu kadar güzel durum komedisi yaparken Kaan için komik olan bu mu? Bilmiyorum Kamuran ile Kaan olur demiştim, önümüzdeki bölümde zeytinler yüzünden bir diş sahnemiz var. Umarım güzel olur da Kaan’ın komik mimiklerinin zevkini çıkarabiliriz. Buradan Kamuran’a da alkış gönderiyorum, gerçekten tam bir embesil. Harika bir karakter ve ben inanıyorum onun bu durumuna.

Güzel Köylü sezona yaklaştıkça daha da iyi iş çıkartıyor. Bazı sahnelerin fazla uzaması beni düşürse de eylül sezonuna kalacağını düşünüyorum ben. Bir küçük gün değişikliği falan olabilir belki. Sonbahara az kaldı göreceğiz bakalım.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR