Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Herkes anne baba olmak zorunda değil bu hayatta
Sezon: 11 Bölüm: 4

Dünya tatlısı adam işte gelir hemen elini tutar filan.

11.sezonun dördüncü bölümünde bazı hikayelere yeni pencereler açıldı,bazı hikayeler çözülüp kapıları kapandı. Bölüm girişinde olduğu gibi ben de Ellis Grey’le başlamak istiyorum. Ellis Grey’in konuşmasıyla başlıyoruz bölüme. Kendine güveni her halinden,her cümlesinden belli olan bu kadın insanda takdir etmekle birlikte korkunç bir soğukluk hissi yaratmıyor mu? Belki de hikayenin aile,annelik kısımlarından dolayı cok objektif olamıyorum.

Ellis Grey’in hikayesine girdikçe daha çok kızıyorum. Anne babalığa hazır olmayan insanlar bu işe kalkışmasınlar arkadaşım. Aile denen şeyin bir insanın hayatını,kendisi çoluk çocuğa karıştıktan sonra bile nasıl etkileyebildiğini anladık Meredith’in çocukluğunu gördüğümüz flashbacklerde. Sürekli yalnız bırakılmış ve hatta yük gibi hissettirilmiş olması bir yana o minik çocuğun önünde bileklerini kesebilecek kadar bencil bir anne olmak!! Yoo yoo sevgili Ellis Grey aldığın o Harper Avery ödülüyle dünya çapındaki başarına rağmen çocuğunun hayatını mahveden başarısız ve bencil bir annesin gözümde kusura bakma.

Meredith bütün o gördüğümüz çocukluğuna rağmen bence şahane bir insan olmuş. Bazı gitgelleri,tuhaflıkları minik bir bonus diyelim lütfen.mDerek’le bölüm boyu ettiği kavgaların hepsinde koyu bir Derek fanı olsam da haklıydı. İstemediği bir fedakarlık karşısında eğilip bükülmeyi,başına kakılmayı hak etmiyor kesinlikle. Sevgili Derek yine söylüyorum ki bir karar verdin ve bununla yaşamayı öğrenmelisin canım,kadına bir rahat ver. :)

Tartışmalarından birinde Derek Meredith’e duymayı en son isteyeceği şey söyledi : “Tıpkı annen gibi konuştun,” ki hayatı boyunca Meredith’in en korktuğu şey annesi gibi olma ihtimaliydi. Bu cümle ilişkilerinde epey bir uzaklığa sebep olacak gibi.

Kız kardeş Maggie’nin bütün olanlardan sonra istifasını bildirmesi ve bunu duyan kurul üyelerinin bomba düşmüş gbi davranmalarını manasız buldum. Aslında manasız bulmayalım diye bölüm boyunca Maggie’nin bir hastayı nasıl inat ederek kurtarışı gösterildi. O kadar iyi bir doktor ki giderse n'aparız desin kurul üyeleri. Yemeyiz canım, kimler gitti o hastaneden hep ayakta kaldılar Maggie gitse kimse ölmezdi. Ayrıca Bailey’nin kurul üyeliğinden hoşlanmadım. Bir önceki yazımda da söylemiştim Bailey’nin koltuk sevdalısı halleri hiç örtüşmüyor onunla. Sorumlu kurul üyesi olarak Richard’ın peşinde “Maggie gitmesin bişi yapalım,” diye dolanıp durunca Richard söylemek zorunda kaldı Maggie’nin babası olduğunu. Ne kadar saklı kalacaktı zaten.


Bak bak annemiz ne yazmış :)

Tabi ki saklı kalmadı ve Amy’nin dürtüklemeleriyle Derek de öğrendi Maggie ve Meredith’in kardeş olduklarını. Ve hepimizin “Ayy sen ne tatlısıııın” nidaları eşliğinde gitti sarıldı Maggie’ye sevinç içinde. O öyle bir adam olduğu için McDreamy çünkü. Çünkü bunu öğrendikten sonra bütün gün kavga ettiği ve muhtemelen kızgın olduğu karısının iyi olduğundan emin olmak için gidip konuşan bir adam o. Bunların hepsinin Meredith’e fazla geleceğini biliyor çünkü. Kızgınlığına bir an ara verip karısının zor anında elini tutabilen bir adam olduğu için McDreamy işte.

Arizona sanırım gün be gün nefret ettirmeye devam ettiricek kendinden. Söylediği herşey bencilliğinin birer kanıtı gibi adeta. Alex’e oy vermemiş çünkü kendisi başka bir dalda ihtisas yaparken ve evliliğiyle uğraşırken onun yerini dolduracak güvenilir biri gerekmiş. Herşey seninle ilgili zaten bu hayatta,sen planlarını aman hiç bozma Arizona!!!

Bölüm sonunda Meredith annesinin günlüklerinden bazı yerleri Maggie’yle paylaşarak bir adım attı. Bütün bunların Maggie’nin suçu olmadığını anladı diyebiliriz. Richard’ın korkaklığıyla Ellis’ten kaçışında ya da Ellis’in dünyanın en bencil ve tuhaf kadını olmasında Maggie’nin bir suçu yok gerçekten. Sanırım sonraki bölümde Maggie ve Meredith arasındaki ilişki biraz yol almaya başlayacak Bölümden çıkardığım yegane sonuçla veda etmek isterim. Herkes anne baba olmak zorunda değil bu hayatta, hazır değilseniz olmayın!! Haftaya görüşmek üzere..
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR