Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Kadınlar Kötülük Yarışında
Sezon: 1 Bölüm: 2

Her yemek vakti geleceğim Sevinç Hanım!

Sevdam Alabora artık kimin kim olduğunu anladığımız ikinci bölümüyle bizimleydi. Bu bölüm bütün bilinmeyen akrabalık ilişkilerini çözüp yolumuza devam ettiğimiz için karakterleri daha iyi tanımaya başladık. Zeynep hep dik kafalı olacak anladığımız kadarıyla. Genelde akşam yemeği vaktinde, çorbadan sonra çay içen patronlarını sofrada rahatsız etmeyi çok seviyor. Üvey annesi Gülizar(yani Mahallenin Muhtarları'nın Fadime'si ki her gördüğümde gözüm doluyor) Zeynep'i dolduruyor, dolduruyor, Zeynep patronlarının yemeklerini boğazına diziyor. Vallahi kimse çekmez, kovar!

Kaslarımı göstermek için uzun kollu tişörtleri sıvarım.

Gökhan ise tam bir kahraman. Selçuk'u kumar batağından kurtardı. Gerçi o kumar da Gökhan'ın kuzeni tarafından kurulmuş bir tuzak. Gökhan ne kadar iyiyse Selçuk o kadar kıskanç galiba. Gökhan onu her türlü beladan kurtardığı halde hala kuyusunu kazıyor. Gökhan'ın bu kadar özgüvenli oluşu babasının desteğindense, Selçuk'un böyle oluşu da dayısının onu ezmesinden. Dizide o kadar çok sır var ki Zülfikar'ın mektubundaki sır Zeynep'in gerçek kimliğinden Ali Hikmet'in Gökhan'ın babası olmamasına yoruldu. E madem Zülfikar biliyor o sırrı da neden Zülfikar ve ailesine bu zulum yapıldı? Ali Hikmet hiç korkmuyor mu? Şantaj korkusu da yok mu? Gerçi Gökhan gerçekleri öğrenirse Zeynep'i öldürürmüş orasını anladık. Mektup olayında bir de Sevinç, oğlu Gökhan Zeynep'e aşk mektubu yazıyor diye ortalığı karıştırdı. Birazcık kafanızı çalıştırın, Gökhan hiç ''Zeynepime'' yazar mı? Bir de Zülfikar her bölüm ölme tehlikesi yaşamasın!

Önce bir işlerimizi yoluna sokalım Nedret Abla, sonra birbirimizi öldürürüz!

Kötü kadınlarımıza gelelim şimdi. Çok ciddi beş kötü kadınımız var. Zaten Gülizar'dan bahsettim. Banu ne denli histerik olduğunu bu bölüm, atı vurmaya çalışarak gösterdi zaten. Üstelik herkesin nişan nişan dediği şey; Banu'nun Gökhan'ın arkadaşlığını yanlış anlaması, Sevinç'in olayı abartması mıymış? Bence Gökhan şimdi ağız değiştirdi. Gayet de beraberlerdi Banu'yla. Banu'nun işkolik annesi Rezzan da apayrı bir kötü. Tavrının soğukluğunu sevdim ancak hem can düşmanı olup hem orti olan Sevinç ve Nedret'in karşısında hiç şansı yok! Nasıl da hemen atları Zeynep çaldı diye ortaklık yaptılar. Selçuk kendi suçu Zeynep'e kaldı diye ne yapar bilmiyorum ama biliyoruz ki dayısının torununa aşık ama Nedret'in Sevinç'ten çekeceği var!   

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR