Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Leyla ölsün mü yoksa sürünsün mü?
Sezon: 1 Bölüm: 13

Leyla’nın kara kuyulara düşmesini istiyorum

MedCezir’de bu hafta, bir "Tan’dan kurtulduk oh be!" diyemeden yeni yılanımız Leyla çıktı geldi. Leyla adını kirletmekle kalmayıp Yaman’ı da kirletecek belli oldu sırnaş sırnaş tavırlarından. Bu kız, şu Ryan’a hamilelik yalanını atan kız gibi duruyor ama, saçının şeklinden giyim tarzına adeta bir Vanessa Abrams. Vanessa Abrams benim uzun yıllar en büyük düşmanlarım arasındaydı. Hak ettiği acıları çekmeden Gossip Girl’den ayrıldığı için ona olan hıncım bitmemişti. İyi ki bu Leyla bana onu hatırlatıyor da, Eylül’ün ona yapacağı kötülükler sayesinde kafamı yastığa biraz rahat koyabileceğim. Tan yine hayatın sillesini filan yemişti bu doğuştan gıcık belli. Zaten ihtiyaçtı böyle bir kum torbası. Eylül ile Mira’nın içlerindeki dark sideları görmek için iyi fırsat Leyla. Diziye sonradan katılan tüm kadınlar sınırın üstünde gıcık. Başı Sedef çekiyor diyordum ama galiba kol kesiliyor yen içinde kalıyor. Sedef aileden olduğu için Leyla’ya olan nefretim daha ağır basıyor. Yine de Sedef’in içinde nasıl rahat ettiğini anlamadığım, o babası ve cici anne aday adayı kadınla yemekte giydiği elbisesinden hiç hoşlanmadım. Kolları üstünde doğru düzgün durmaz, eteğinin altında şeritler filan. Bu kadar kasma be Sedef. Nasıl olsa asla ne bir Ender, ne de bir Sude olamayacaksın. Sude de tam bir Grace Kelly’di bu bölüm. Kadına ayrılık yaradı resmen.
 

Eylül: Bugün çok güzel giyindik boşver seni seviyorum demediyse
Mira: Güzel giyindiğimde, Orkun hemen anlardı...


Mira biraz cool davranıyor Leyla konusunda ama Eylül, onu gaza getirip Leyla’nın bertaraf olmasına sebep olacak gibi. Zavallı Mira, Yaman’a onu sevdiğini söylediği için çok pişman oldu. E biraz haklı da. Yaman’ın verdiği cevap düşünülünce hemen Orkunstar’a dönmeliydi. Ama yok ya ben Orkun’un Yaman ve Mira ilişkisi için 'Mira’nın eski erkek arkadaşı' konumunda olmasını seviyorum. Mert de zaten gittikçe daha gıcık oluyor. Sevdim dedim bin pişman oldum çocuk gevşedikçe gevşedi. Tuğçe de öptüğüyle kaldı zaten Mert’i. Şimdi madem neredeyse çıkacak konumdalar Mert, Eylül’ü aldatmış sayılır. Ama galiba Mert de, Mira gibi aldatmanın ne demek olduğunu bilmiyor. Neyse konumuz Mert’in artık çok gıcık olması ve Orkunstar’ın, Mira ve Yaman aşkı arasında kalırsa kendini harcayacak olması. Gençlik dizileri deneyimime göre Orkun’cum senin Mira ile yeniden birleşmek için ikinci sezonun ortalarına kadar beklemen gerek. Bu yüzden hazır Mert de iticileşmeye başlamışken, sen hemen Eylül-Mert ilişkisine dahil ol Orkun. Hem Eylül ile kimyanızın tuttuğunu hissediyorum. Bu bölüm, yukarıdaki kare ile, sonunda Eylül ve Mira için giyim kuşam konusunda cesur davrandıklarını söylemeliyim. Sezonun en moda ikonu olabilecek iki karakteri var elinizde ama herkes gibi bir tarz verdiniz bu güne kadar onlara. Oysa böyle iyi giydirmeye devam ederlerse yavaş yavaş Eylül stili, Mira stili gibi şeyler oluşur yakında. Yani demek istediğim Eylül’ün veya Mira’nın üstünde gördüğümüz parçaları beğenmekle kalmamalıyız. Herhangi bir kıyafeti gördüğümüzde de ‘’Aaa bu tam Eylül’lük," demeliyiz mesela. Dediğim olay Eylül’ün üstünde görüp, gidip almak değil. Eylül bunu giyerdi diye üstünde görmediğimiz bir kıyafeti de gidip almak. Kıyafetler konusunda sınırları aşacak bir karakter de Beren bence. Aklımıza gelebilecek her türlü garip şey ona olur. Bir süre sonra hiç yadırgamayız ayrıca. Sude’nin Beren’e fazla yememesi ile ilgili ayarı harikaydı.
 

Orkun’un deri ceketi ha koktu ha kokacak 
 
Orkunstar bu bölüm taktik olarak umursamazları oynadı. Mira’nın dayanamayıp fırsattan istifade Orkun ile barışmak isteyeceğini tahmin etmiştim. Sonuçta her şeyden önce kaç yıllık arkadaşı. Onun da içine derttir yani Orkun ile küs olmak. Sude’nin, Uludağ’da Orkun ile Mira’yı bir araya getirme planları, Mira’nın Orkun’u fark etmesiyle bozuldu. Bence zaten Orkun’un, Mira için oraya gitmesi çok saçmaydı. Neyse belki Uludağ’da Sude ile Orkun yakınlaşır. Öyle başlar o olay da başlarsa belki. Zaten bu bölüm Orkun biraz sönüktü, önümüzdeki hafta bir patlama yapması gerek.

MedCezir geçen haftanın yoğun temposuna göre bu hafta ‘’Seni seviyorum’’ karşılığında ‘’Teşekkür’’ eden aşıklarla doluydu. Finaldeki Mira-Yaman 'seni seviyorum'lu sahnenin buram buram aşk kokmaktan ziyade, eğlenceli olmasının ne kadar müthiş olduğunu da söylemem lazım. Bu sakinliği onların da bizim de hak ettiğimizi düşünüyorum. Yani Leyla hemen Mira’nın yüzüne kezzap atmaya kalkışmasın değil mi? Ama haftaya en az bir gizli numaralı telefon sapıklığı bekleriz.
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR