Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Maskelerin ardı
Sezon: 2 Bölüm: 7
O son ebeveyni öldürmeyecektin Leekie.
 
Geçtiğimiz hafta gerçeklerin ucundan bir parça koparabilmiştik. Bu hafta da “Hiçbir sır sonsuza kadar gizli kalmaz,” sözünün adeta canlı bir örneği gibi hemen herkesin maskeleri birer birer düştü. Vic ile Allison rehabilitasyon merkezinde karşılaşmışlar ve bir “dostluğun” temellerini atmışlardı. Zaten orada kendisini yalnız hisseden Allison, üzerindeki baskı ile ve Vic’in değişimine olan inancı ile birlikte Vic’e kendisini açmaya karar verdi. En büyük sırrı olan Aynsley’i ölüme terk ettiğini Vic’e söylemiş bulundu. Vic’in, Angie ile işbirliği içinde olduğunu öğrendiğinde ise çok geçti. Yardım istemek için aradığı ilk kişi de elbette ki Felix’di ama Vic’in Sarah’yı görmeden ve onunla konuşmadan bu olayı unutmaya niyeti yoktu. Vic’in Sarah takıntısı tüm hızıyla devam ediyordu, sadece özür dilemek için başladığı konuşmayı “Seni geri istiyorum,” ile bitirdi ama Felix’in planı çoktan işlemeye başlamıştı. Felix, Vic’in çayına “bir şeyler” atmıştı ve Vic oracıkta yığılıverdi. Bundan sonrası ise komedi filmlerine taş çıkaracak kadar eğlenceliydi. Felix ile birlikte havai fişekten hallice olan Vic’i odadan çıkarmaya çalışan Allison ve Sarah’nın Allison’un yerine geçmesi enfesti.

Böyle daha sevimli değil mi?

İşin sonunda Allison ve Felix, Vic’den kurtulmuşlardı fakat hiçbir şey orada sonlanmamıştı. Sahneyi apar topar terk eden Allison’ın peşinden gelen Donnie, Sarah ve Allison’ı yan yana görmenin şokunu yaşıyordu. Malumunuz Allison Donnie’nin “Gözlemci” olmasından şüpheleniyordu, hatta emindi. Bizler de emindik. Gece yarıları yapılan konuşmalar, bir grup adamın yatak odalarına doluşup Allison’ın üzerinde testler yapması ve birleştirilen ipuçları tamamen Donnie’yi gösteriyordu. Fakat bu tesadüf ile birlikte öğrendik ki Donnie, aslında tüm bu klon olaylarında habersizmiş. Yine Leekie’ye rapor veriyormuş ama tamamen başka bir konu için… Elbette ki bu yine de Allison’un arkasından iş çevirdiği gerçeğini değiştirmiyordu. Sonunda Allison O’nunla yüzleşti ve arkasını dönüp gitti. Son derece öfkeli ve hayal kırıklığıa uğramış olan Donnie’yi hafife alan Leekie ise bedelini ağır ödeyecekti.

Çarşıdan aldım bir tane…

Donnie tam bir garibanmış, haberimiz yokmuş.

Bu hafta altın kızımız Rachel için bir hayli zor bir zamandı. Babasıyla yüzleşen ve gerçekleri öğrenen Rachel’ın Leekie’yi affetmesi elbette ki kolay olmayacaktı. Bu hafta tanıştığımız bir hayli gizemli olan ve çok güçlü olduğunu anladığımız Marian Bowles ile işbirliği yapan Rachel –ki annesini öldüren bir diğer kişi olduğundan habersizdi- Leekie’nin kalemini kırdı ama yine de O’na yaşamak için bir şans tanıdı. Neticede bir tarafta babası ve diğer tarafta kendisini yetiştirerek bu günlere getiren kişi olan Leekie vardı ve Rachel her ne kadar çok kızgın olsa da Leekie’nin ölümüne de seyirci kalmadı. Ama bu Leekie’nin ölümüne engel olamadı. Leekie’nin bir piyon olarak kullandığı ve küçümsediği Donnie, Leekie’nin yaşamını sonlandıran kişi –yanlışlıkla da olsa- oldu.

Bu hafta büyük bir yüzleşme yaşayan altın kızımız Rachel’ı daha da zor günler bekliyor ama o üstesinden gelir.

Cosima ise nereden geldiğini bilmediği kök hücre ile tedavisine başladı. Olumlu etkiler ile birlikte bir umut olan tedavinin uygulamasına geçilmişti geçilmesine fakat bu kök hücrenin nereden geldiğini öğrenen Cosima için bunu kabullenmek kolay olmayacaktı. Kök hücreler Kira’dan geliyordu, O’nu bu kadar değerli yapan da buydu. Kira, ellerindeki tedaviydi. Cosima için bunu Sarah’ya açıklamak da kolay olmadı ama en sonunda başka bir çaresi olmadığını da kabullendi. Kira ise her zamanki yaşından büyük olgunluğu göstererek, bunun gerekli olduğunu kabullendi. Sarah ve Kira, Cal’ı arkalarında bırakarak yola koyuldular. Umuyorum ki bu Cal’ı son görüşümüz değildir.

Rica edeceğim kendisini son görüşümüz olmasın.

Bir sahnede silah görünüyorsa, o silah bir şekilde patlar.
 
Helena’nın olmayışı üzse de gerçekten çok keyifli ve ağzımızı bir karış açık bırakan bir bölümdü. Rachel’ı bundan sonra çok daha zor zamanlar bekliyor, fragmanda da gördüğümüz üzere kontrolünü kaybetmiş durumda. Angie ise işin peşini bırakacak gibi durmuyor, Vic’i konuşturmak için elinden geleni yapacaktır. Üç ana olayın yer aldığı Orphan Black’in yedinci bölümünü de böylece geride bıraktık. Kaldı üç hafta…

 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR