Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Masters of Sex yakında Kanal 7’de
Sezon: 2 Bölüm: 1

Kendine güvensizliğin kibri: Bill Masters.

Masters of Sex, ikinci sezonuyla sonunda geri döndü. Böyle söyleyince diziyi izlemeyen birisi neon ışıklarla "seks, seks, seks" bekler ama işin aslı öyle değil biz biliyoruz, biz birbirimize yeteriz. Aynı Virginia ve Bill’i dışlayanlara ihtiyaç olmadığı gibi. Virginia’ya mean girl’lük taslayan o hastane çalışanlarını paralarım tamam mı? Bütün bölüm, o ne olduğu belli olmayan flashbackler yüzünden Virginia’ya doldum durdum zaten. O kadar sinirlendiğim halde sattığı diyet haplarına ve Virginia’ya küçümseyen gözlerle bakan kadınlara bozuldum ama Libby küçük bebişiyle ortaya çıkınca Virginia’nın yüzsüzlüğü beni bir rahatsız etmedi değildi. Dedim "Yuvan yıkılsın Virginia!" Ne olursa olsun ne kadar sıkıcı olursa olsun Libby’yi çok seviyorum. Sosyal hayatta bir yer edinme çabaları konusunda pek emin olmasam da onun için gerçekten canım acıyor. Şu yanıltan flashbackler yüzünden Virginia’nın göz göre göre Bill ile beraber olup Libby’yi kandırması hoşuma gitmemişti. Yani adamın bir six pack’i geçtim herhangi bir kası bile yokken sisterhood’a yapılan bu ihaneti hoş karşılayamazdım. Ancak durum öyle değilmiş, kadın yine mağdurmuş. Hangoverken içecek su bulama Bill, tamam mı? Zaten esas öfke sebebim Ethan yok ortalıklarda, ana casttan çıkmış, nasıl acı çekiyorum belli değil.


Kendinden emin olmanın verdiği yalancı kibri de şu hemşirede görebilirsiniz.

Barton ise başka bir üzüntü kaynağı. Elektroşok alması mı yoksa kendisini karısı Margaret ile birlikte olmaya zorlaması mı daha acı bilemedim. Margaret de nasıl bir seks düşkünüyse hemen hazır yani, küçük bir titreme bile yetiyor. Karı-kocanın en travmatik sahnesi olabilir. Çok güzel bir ayrıntı keşfettim bu arada. Dizilerde, filmlerde cinsel ilişkiye girdiğin kişi yanındayken çarşafı kullanarak bedenini kapatmanın samimi olduğunu düşünmezdim ama Margaret birden soğuyup bu hareketi yapınca ilk kez samimi geldi. Neyse biraz değişik oldu bu açıklama galiba. Barton ölseydi çok üzülürdüm, iyi ki yetiştiler de olay sadece teşebbüsle sınırlı kaldı. Biliyorum Margaret ve Barton her şeyden önce iyi dostlar. Ve galiba Barton’ın bölüm içerisindeki tek güzel anı, Bill’in üstüne kustuğu sahneydi çünkü ben çoğu zaman Bill’in üstüne kusmak istiyorum, cinsel hayatımıza ne kazandırmış olursa olsun.


Sıfır kibir ama mor bir göz için Lilian’a bakın.

Lilian’a gelirsek, ne oldu gözüne çok merak ediyorum. Belki de gerçekten kıskanç erkek arkadaşı yaptı bilemiyoruz ama merak ediyoruz. Kontrolcü olmak ile alakalı söyledikleri çok doğruydu ve bu konunun dışına çıkıp hayatın böyle bir şey olmadığını anlamaya başlaması güzel, geç mi deriz peki buna? Kanser hastası bir kadının hayatı avcunun içi gibi bilemeyeceğini öğrenmesi için artık çok mu geçtir, hayır asla geç değildir. Aynı konular üzerinde belki ikinci şanslar yoktur evet ama hiçbir şey için geç değildir.


Peki ya sözlükteki kibre gerçekten sahip olması gereken bu kadınlar neden bu kadar mağdur?

Bill ve Libby’nin günahsız bebekleri var bir de. Dr. Masters denen canavarın elinde heba olacağı garanti küçük bebek. Bence Libby bebeğini de alıp çeksin gitsin. Bill annesini de kaçırdı zaten, Libby onun yanına taşınıp mutlu olabilir. Bu arada Bill’in anne-babasıyla ilgili travmalarından gına geldi. Hiç sevmem atlatamayan insanları. Tamam işte evet kötü bir çocukluğun olmuş ama senin hayatındaki case de bu olmuş yani. Libby’yi veya Virginia’yı ya da Ethan’ı ailesi sarıp sarmalasa bile başka dertleri olmadı mı sanıyorsun sevgili Dr. Masters? Şımarıklığı bırak, içinde olduğun hayatla barış lütfen. Gerçi Ethan’ın öyle bir ahını aldın ki, ne kadar barışırsan barış asla mutlu olamayacaksın. Aklıma geldikçe canım sıkılıyor. Neyse ki Austin kaldı da şapşiklik statüsü boşalmadı. O da baldızıyla fingirdiyormuş. Hem karısının söylediklerine katıldım hem de Austin’e kıyamadım, altın saçlar işte..

Virginia’ya bütün bölüm kızdım, o başöğretmen edasındaki geçen sezon beni sinir eden bilgiç tavırlarını aradım kendimi daha da doldurmak için ama olmadı. Bilgiç tavırlarını bulamadım sadece o gözüne yetleşmiş kibirli parıltıya rastladım. Çok emindim kendimden ama bölümün sonunda flashbacklerin ardındaki gerçek açıklanınca ve Bill’in tamamen kendisiyle alakalı güvensizliklerinin Virginia’yı değersiz hissettirdiğini öğrenince hemen aşkısının tarafına geri döndüm. New Girl’de de onu tutardım zaten. American Horror Story: Coven’ın seri katili yeni patron olarak araştırmaya bayağı seks katacak gibi orası belli de bu Dr. Masters çiğnediği duyguların bedelini nasıl ödeyecek merak konusu. Tek yol ‘etme bulma dünyası’ olarak gözüküyor.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR