Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
MedCezir: Yaman ve kankasının havuz keyfi nasıl burunlarından geldi?
Sezon: 1 Bölüm: 3

Bu sene haftalık yazılan dizimi MedCezir olarak belirlemiştim ancak iki bölümdür ihmal ediyorum. Bu cumayı da geçirmemek adına hemen bir ‘iki bölüm birden’ yapayım dedim.

Sonunda zenginlerin hayatına doğru dürüst geri dönmek çok güzel. Bu işi en iyi Ece Yörenç - Melek Gençoğlu ikilisi yapıyor zaten. Diğer dizilerdeki zengin hayatları faso fiso. Yaman’cığım görüldüğü üzere çabuk alıştı bu zengin adetlerine. Sabahın köründe kalkıp havuzlara girmeler filan... eminim eski mahallende de girerdin havuza her sabah. Havuz keyifleri yangınlarla ve hapislerle burnundan geldi ama Yaman’cığımın. Bu arada yardımsever avukat Selim'in de neden Yaman'ı evine aldığı yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Küçücük çocuğu havuzda kıstırmalar filan; pek tehlikeli hareketler bunlar Selim. Zaten paçasından zenginlik akan karın Ender de anladı niyetini, evde seni kovalıyor. Yaman da Ender Hanım'ı gözetliyor eski sevgili-yan komşuyla kocasını aldatıyor mu diye. Sana mı kaldı ya insanların ilişkilerini dikizlemek? Ahaha Selim desen o da ayrı bir gözetlemede. Karım ile yan komşu ne yapıyor diye bakarken o elektronik diş fırçasıyla ağzını deşecekti neredeyse. Hiç hatırlamıyorum ben Sandy'nin böyle hırtlıklar yaptığını The O.C.’de (belki olmuştur ama). Yerlileştireceğiz diye bizim toplumun en bet özelliklerini eklemeyin lütfen...

Ya canlarım benim ya. Herhalde daha iyi bir ikili oluşturulamazdı. The O.C. ile bölüm konularına sadık kalarak ilerledikleri için Eylül bu aralar önemsiz. Summer da zaten ilk sezon regular değildi The O.C.’de. Yani bir karakterden çok tip olarak var şu an. Tamam iyi hoş, yine bayıla bayıla izliyoruz Simay’cığımızı ancak uyarlama yapıyorsan ve başına çok iyi iki senarist koyuyorsan bütününü ele alacaksın. Sonradan Summer götürecek yani diziyi. Mesela Luke'un Marissa'nın arkadaşlarından birisiyle aldatma olayını Orkun ile Eylül'e çevirebilirlerdi. Böylece Mira - Eylül arkadaşlığının sınanmasını da izlerdik. Mira’ya ise sözüm yok. Marissa'dan bin kat daha iyi. Ancak en az onun kadar adam delisi. Bir Yaman'a bir bebiş Orkun'a. Marissa'nın da bu özelliğini seviyorduk zaten. Eylül bir sonraki bölümde aynı The O. C.’deki katilyon bölümünde olduğu gibi Yaman'a asılacak. Fragmanında gördük bunu. Katilyonu bize nasıl uyarlayacaklar merak ediyorum, ''sosyeteye takdim'' demeyecekler herhalde. Bu arada Seth'in yüksek hatrına çok şans vermeye çalıştım ama hayır.. Mert'i sevmiyorum. Bir kere çok abazan ve çekilmez. Mira - Eylül ikilisiyle ilgili bir diğer sıkıntım ise kıyafetleri. Tamam Mira’da asi bir tarz oluşturmaya çalışıyorsunuz ama coşturmayı seçmiyorsunuz. Zaten sürekli gördüğümüz şeyleri giyiyor Mira. Eylül'ün şu sırtı açık elbiseleri güzel bir tek; o da kusturdu her bölüm her bölüm. Elinizde zıpkın gibi erkekler, taş gibi kızlar var. Modayı iyi kullanın. Kendi tarzları olsun.

Sizi böyle kavga ederken görmek içimi sızlatıyor... Artık bunların kanka olduğu bölümlere gelebilir miyiz? Yok ama galiba Orkun'u pure evil yapacaklar. Olsun böyle de iyi. Benim hatırladığım kadarıyla Luke yangında hemen içeri giriyordu. Burada Orkun kan dondurdu ahah. Ama olsun yine sevilir. Şimdiden Sude ile pek konuşur oldular zaten. Bakalım ne zaman birlikte olacaklar. Ama tepki toplamasın annenin kızının sevgilisiyle yatması? Belki de kendi akıllarınca Orkun'un babasının The O.C.'de gey olmasından daha normal olduğu düşünülüyordur Sude'nin Orkun ile yatması. Madem onu değiştirdiniz, bunu da değiştirin değil mi? Ama yok Sude ile Orkun olayını değiştirmezler. Nasıl olsa Sude zaten ucuz (!) bir kadın imajı çiziyor. Orkun ile ilgili eklemek istediğim şeyler var. Orkun'cuğum blazerları artık omzumuza kadar kıvırmıyoruz. Onu neon ışıkların bir yanıp bir söndüğü votka+enerjide, votka yerine ispirto olduğu ve fonda 2007 yazının yabancı tırt şarkılarının çaldığı basit mekanlardaki insanlar o kadar kıvırıyor. Artık sadece bilekten bir tık kıvırıyoruz. Orkun'da kıvırma bir obsesyon biliyorsunuz. Skinny pantolonlarını kıvırmasını seviyoruz, beğeniyoruz. O kısım çok hoş. Ancak madem bu kadar kıvırılınıyor, bir sefer de Orkun'u pantolonları kıvırırken görelim. Onu da o yatıp durduğu böcek suratlıya yaptırmıyordur herhalde.

Ve Ender’ciğim. Bir daha söylemek istiyorum, kadının paçasından zenginlik akıyor. Eskiden o mır mır rollerde sevmezdim bu kadını. Ancak çok tuttum burada. Sinir bozucu alkolik Kirsten'den çok daha iyi. Harikalık resmen. Asım Şekip Kaya da mükemmel. Kibrinden yanına yaklaşılmıyor resmen adamın. Yaman'ın annesi ise Hayriye Hanım - Handan Hanım boşluğunu dolduracak sandım bir an. Ender Hanım'ın evine yerleşecek filan dedim ancak olmadı. Sude yine gönüllerin sultanı. Sultanı ama.  Gönüllerin prensesi Ender çünkü. Kocasını ve kocasının stalklamaktan delirdiği Yaman'ı şu hapis muhabbetlerinden kurtarması çok güzeldi. İçi el vermedi yaman'ın dövülmesine. Böylece kankaların havuz keyfi devam edebilecek.

Son olarak da Mira'nın Yaman'ın annesiyle insanlar dalga geçmesin diye sahneye atıldığı ve büyülediği Yaz Yaz Yaz performansını paylaşıyorum sizlerle.

Havuz görmekten kusana kadar MedCezir…

Not: Bu yazı 2 Ekim 2013’de kinnfactory.blogspot’ta yayımlanmıştı.YORUMLAR
BUNLAR DA VAR