Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Mira Beylice ve Sırlar Odası
Sezon: 1 Bölüm: 11

Büyük yakaların vardı, gösterişliydin….

Geçen haftaki bölümün bitiminde, Yaman’ın kirli geçmişi yüzünden ödül gecesine gidemeyecekler diye üzülmüştüm ama gidebildiler şükür ki. Gerçi gitseler de elimizde bir avuç üzüntüyle kalakaldık. Dana Scully tarzıyla nasıl ödül aldığını anlamadığım Mira, Chuck Bass tarzıyla ona oldukça fazla olan ve ödülü paylaştığı Orkunstar’ı, dudakları sarkık ve gözleri dolu dolu bıraktı. Sevgili Mira, bu mükemmel saç rengine sahip olmana rağmen Orkunstar’a bu yaptıkların yüzünden seni affetmeyeceğim. Bölümün sonunda da Tan ve onun gizli odasıyla başbaşa kaldın oh olsun. Valla Tan belası başına hep Orkun’un bedduaları yüzünden geliyor söyleyeyim. Kalbi temiz olanın duası kabul olurmuş. Stil gecesinden akılda kalanlar arasında duygusal olarak Orkun’un yaşadığı travmanın dışında, şiddete maruz kalması var. Orkunstar’a şiddete son diyorum artık, lütfen! Davetlerin olmazsa olmazı Asım Şekip Kaya ise hem kibri hem kini ile göz doldurdu. Reyhan denen o sıçanı 7/24 aşağılasa hiç canım sıkılmaz. Sude’nin talip olduğu ödülü Ender aldı biliyorsunuz. Evet genel olarak Ender, Sude’den daha şık ama ödül gecesinde Sude daha iyi giyinmişti. Ender’in saç rengine o giydiği parlament tuvalet hiç olmamış.
 

İkiniz de birbirinizin neler çektiğini biliyorsunuz sonuçta aynı kumaştansınız.
 
Sude bu bölüm sadece ödül gecesinin mağduru değildi. Kızı kadar büyük oynamaya cesareti olmayan Hale’nin annesi, sıkıştırdı Sude’yi köşede yedi bitirdi. Arsız kadın bir de Yaman’dan bahsederken arzulayan bir tonda ‘’Barbar’’ diyor. Dizinin başından beri ısınamadığım Sude’ye bu bölüm tamamen ısınmamın bir başka sebebi de, kaypaklıkta sınır tanımayan kocası Faruk’un, iticilikte sınır tanımayan Sedef(Sedef’in yurt dışı anılarından gına geldi. Galiba o zenginliğe interrail hayatı yaşamış özentilikten) ile kadıncağızı aldatması. Neyse ki Sude, Asım Şekip Kaya ile evlenince hepiniz onun için birer böcek olacaksınız. Mira da bir daha ben babamın kızıyım derse saçını rockçı kızılına boyarım da görür gününü. Ama babasının kızı pardon. Tan’ın evinde ‘’Ortalığı karıştırabilir miyim?’’ diye nasıl flört ettin, gözümden kaçmadı değil. Yaman ise bu bölüm babasıyla uğraştı durdu. Anladığım kadarıyla annesinin babasını öldürmesi olayı, kocasının ölümüne göz yummasıymış. Hem de zorla. Üstelik adam da ölmemiş herhalde. Çünkü kadının izlediği videodaki vurulan karaltının kocası olduğu anlaması için gözlerinin termal kamera özelliği olması gerek. Çalıştığı pavyon da Simay’ın İzmir’de düştüğü pavyon. İstanbul’a taşınmış herhalde.
 

Orkun: Aslında senin o uzun hırkayı ben giysem herkes hasta olur biliyorsun değil mi?
Tan: Kapa çeneni. Senden puzzle yaparım!


Orkunstar ile ilgili önemli bir ayrıntı daha fark ettim bu bölüm. Adam her şeyden once çok saygılı. Yaman’ın at hırsızı üvey babasını bile telefonuna ‘Hasan Bey’ diye kaydetmiş. Bu bölüm ödül gecesindeki kiremit ceketi-papyonuyla, kahvaltıya giderkenki bere-gözlüğüyle sadece bir Orkun olmadığını, Orkun’un bir yaşam stili olduğunu kanıtladı. Mira ile ödül almaya çıktıklarında Yaman’ın tepkisini her saniyesiyle beklemesi ve gözünün içine baka baka Mira’yı öpmesi çok eğlenceliydi. Orkunstar yaptığı kötülüğü izlemeyi seviyor. Gerçi yüzünde patladı, bütün arkadaşları ona tavır aldı ama en sonunda Tan konusunda o yardımcı olacak herkese söyleyeyim. Tan desen su katılamamış sapık. Bence o çocuğun deli olduğunu anlamamak için aptal olmak gerek. Her halinden beli yani. Üstelik göbeği, bir ucu bir tarafa diğer ucu başka bir tarafa bakan ve sarkan huni şekilli memeleri ile uzun hırkası ve sırtı oyuk siyah atlet giyerek Yaman ve Orkunstar’ın yanında nasıl şansı olduğunu düşünüyor anlamadım. Gerçi bu kadar yerin dibine sokuyorum ama adamın evinin içine asansörle giriliyor. Yani Van der Woodsen tarzı. Evinin girişine de Prada pop artı yerine Mira’nın puzzle’ını koyar artık. Görüntü kaydeden cihazlar olmasaydı insanlara kötülük yapamayacağından iyi bir insan olacak olan Hale de, olası bir ittifak durumu için Tan’a yanaştı. Umarım Tan, Hale’yi öldürmez.

Galaxy Note’u bozulduğuna göre artık Mira’nın önümüzdeki bölüm bir iPhone 5 alması dileğiyle….
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR