Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
O Ses Türkiye Christmas Special
Sezon: 3 Bölüm: 14
Ebru Gündeş “Bu gece vücut olarak buradayım ama duygu olarak yokum.”
 
O Ses Türkiye Christmas Special gözyaşı, birlik beraberlik mesajları, heyecan doluydu. Mağdurlar ağladı, içini döktü. İmdatlarına hemen seyirciler ve jüri üyeleri yetişti. Herkesin birbirine karşı nazik, hassas, yardımcı, ziyadesiyle şen ve mutlu olduğu bir gece yaşandı adeta. Aslında eşleşmelerin ardından canlı yayında adayların nasıl şarkı söylediğini anlatacaktım ama jüri şovu öyle iddialıydı ki yarışmacılar yanında sönük kaldı.

O Ses Türkiye ilk canlı yayınına performanslardan çok, kocası Reza Zarrab’ın yolsuzluk soruşturmasıyla karşı karşıya olması yüzünden adı ayrıca gündeme gelen Ebru Gündeş’in açıklamaları damga vurdu. Ebru Gündeş durgun, yorgun ve kederli görünüyordu. İletişim 'duayeni' Acun Medya danışmanlarından Ali Saydam 5n1k’ya yaptığı açıklamada, Ebru Gündeş’e “Seyircilerine ve programa karşı sorumluluğu olduğunu, şovun devam etmesi gerektiğini, çıkmaması durumunda üretilen lafların çoğalacağını, ne hissettiğini açıkça ifade etmesi gerektiğini,” öğütlediğini söyledi. Ebru Gündeş, Ali Saydam’ı dinlemiş olacak ki, programın açılışında sözü Acun’un kendisine vermesiyle birlikte gözyaşları içinde açıklamasını yaptı. “Çok şaşkın ve üzgün olduğum bir konu. Reza benim çocuğumun babası ve kocam. Biz çok severek evlendik. İyi günde kötü günde. Her gecenin bir sabahı var bunun da bir sabahı var,” Stüdyoda alkışlar. “Hayatta herşey insanoğlu için daha once ciddi bir hastalık yaşadım. Yine bu kanalda televizyona çıktım. İşimi çok seviyorum. Allahım inşallah bu kara günler çabuk geçer. Çocuğumun incinmesini istemiyorum. Bu gece vücut olarak buradayım ama duygu olarak burada değilim.”

Acun ‘görevimiz sana destek olmak’ gibilerinden bir açıklama yapınca, Ebru Gündeş, “Sen ne koca yürekli bir adamsın be. Beni hiç yalnız bırakmadın,” dedi. Ve tabii stüdyoda alkışlar, herkes ağlayan Ebru’nun yanında. İki gözyaşı dökünce herşeyin unutulması, değerleri olmayan toplumlarda alışıldık bir durum. Hatta bir ara kendimden şüphe ettim, Reza Zarrab düşünce suçu kapsamında mı gözaltına alındı yoksa diye.

Ebru Gündeş‘in geçmişi pek güven vermiyor. Bağlı bulunduğu uluslararası bir plak şirketinin Türkiye genel müdürünün de şirketi hortumladığı, bu sırada kendisine lüks sitelerde ev ve arabalar alındığı biliniyor. Parayı seviyor ve kaynağını pek önemsemiyor.

Zorluklar içinde bir hayattan geldiği, konfeksiyon atölyesinde çalışırken bir yapımcı sayesinde sesini duyurması bilinen resmi hikayesi. Öte yandan Ebru Gündeş, yepyeni bir kişilik yaratmış kendinden; Örneğin 1991 yılında Hamdi Vardar adında Belçikalı bir gurbetçiyle evlenmiş. O zamanlar düğünlerde çalışan Ebru Gündeş’i bir düğünde görüp beğenen eski kocasıyla ilk albümünü finanse etmesi kaydıyla evlenmiş. Buna rağmen zamanında verdiği röportajlarda bu evliliği saklamakla kalmayıp, “Hayatımda flört etmedim,” gibi beyanatlar da bulunduğu biliniyor. Keza babasının öldüğünü açıklayıp ardından Haftasonu gazetesinin babasını bulması bir başka gerçek. Ebru ve Reza Zarrab’ın atları, Ebru ve uçağı, Ebru ve pırlantaları aylarca magazin basınının konusu olmasa belki bu kadar sefaletin olduğu bir ülkede bu tepkiyi almayacaktı. Ebru Gündeş’in açıklamalarına dönecek olursak, çocuklar elbette kesinlikle incinmesin. Hala uyanamayan çocuklar var örneğin. Çocuklar hırsızlığın, dolandırıcılığın olmadığı, parlak ve temiz bir geleceği hakediyor doğru.

Hadise, destekte marka.
 
Yarışma boyunca Ebru Gündeş çok durgundu. Tıpkı dediği gibi bedeni orada ama ruhu bambaşka bir yerdeydi. O yüzden yorumları “ Süper, yolunuz açık olsun,” dan ibaretti. Murat Boz ve Gökhan Özoğuz da durgundu. Hadise ise Ebru Gündeş’e destek olmayı üzerine giydiği ‘Biz Burdayız’ yazılı tişörtü ve kendi takımından yarışmacılarla birlikte Biz Burdayız şarkısını söyleyerek sanki biraz abarttı. Öte yandan Hadise’ye de çok kızamıyorum, neticede Belçikalı, şarkıları açık e ile söylüyor hâlâ, yolsuzluğun ne denli ciddi bir konu olduğunu bilmeyebilir.

Ebru Gündeş’in durumu da zor ayrıca, çıksan bir türlü, çıkmasan bir türlü. Henüz neticeye kavuşturulmamış bir suçlama var, suçun şahsiliği gibi bir durum söz konusu. Zaten bakanlar da açıklama yaptı, o paralarla okul yapılacaktı. Neee inandırıcı değil mi? Olsun. Herşey değişir.

SEN AĞLAMA DAYANAMAM
Gelelim eşleşmelere. Hadise’nin takımından Emrah Ölüyorum Kederimden ve Gökhan Özoğuz’un takımından Abdullah Estergon Kalesi ile yarıştılar. Abdullah, eğitimli ve zaten mehter takımında yer alan bir ses, Estergon Kalesi’ni arkada mehter takımıyla birlikte seslendirdi. Gökhan Özoğuz’un atmosfer yaratmak için koskoca mehter takımını arkaya alması ve Emrah’ın kuru kuru şarkısını söylemesi sonucunda Abdullah’ın tüm SMS'leri almasına Hadise dayanamadı. Yarışmacısı elendi diye ağladı. O Ses Türkiye’de ağlanınca akan sular duruyor, tüm kurallar değişiyor zaten. Ağlayan ağlayana. Bunun üzerine Abdullah gayet saçma bir şey yaparak gerekirse gelecek hafta tekrar yarışabileceğini zaten performansını yeterli bulmadığını söyledi. Kazanan yarışmacıdan teklif geldiği, Hadise’nin gözyaşları ve Gökhan’ın da rahatsız olması nedeniyle bu karşılaşma gelecek hafta yeniden yapılacak.

Being There Hasan, o aslında bahçıvan.
 
Gecenin dikkat çeken karşılaşmalarından biri de Gökhan Özoğuz’un takımından Hasan Doğru ve Hadise’nin takımından Ali Köse. Hasan, Misirlou/ Zeki Müren’in de seslendirdiği Yaralı Gönlüm’ü Ali ise Beat It‘i söyledi. Gökhan Özoğuz çok güzel bir şarkı seçmiş. Seyirci de öyle düşünüyor olacak ki Hasan halk oylamasında açık ara farkla Ali Köse’yi eledi. Neyse ki Hadise bu sefer ağlamadı. Zaten biraz olsun bu işi ciddiye alsa, kocaman adamların yanaklarını sıkmadan, ağlamadan, mızıkçılık yapmadan bir iki adayını finale götürebilecek. Üç sezondur bu yarışmada sonuçta.

Ebru Gündeş’in takımından Elvan Yıkıla Yıkıla ve Gökhan Özoğuz’un takımından Nur Cennet Uçar Seni Sana Bırakmam’la yarıştılar. Destekçisi çok olan favori yarışmacılardan Nur Cennet Uçar bu sefer kendini duyamadı, bir şeyler oldu ve ne yazık ki tona giremedi. Buna ragmen SMSlerde rakibini eledi.

Neticede Gökhan Özoğuz’un üç , Hadise’nin bir, Ebru Gündeş’in iki , Murat Boz’un bir yarışmacısı SMS oylamasıyla rakiplerini geride bıraktı. Bakalım gelecek programlarda Ebru Gündeş’in takımı için SMS oyları artacak mı?
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR