Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
O Ses Türkiye’de akşam mesaisi
Sezon: 3 Bölüm: 14
Fotoğraf O Ses Türkiye twitter sayfasından alınma. Stüdyo hep sallanıyor zaten. Kimse çıkıp şarkısını söyleyip inemez. İlle böyle birşey yazmak üstüne.
 
O Ses Türkiye çeyrek finali canlı olarak yayınlandı. Yarışmacıların sayısı azaldığından programı doldurmak için jüri üyelerinin takımlarıyla birlikte şarkılar söylediği, bunun yanı sıra seyircinin isteği üzerine şarkıların iki kere söylendiği – çok enteresan bir seyirci neredeyse düğmesine basılmış gibi her performansın sonunda ‘bi daha’ diyor- bir geceydi. Sanki zorla kaldıkları akşam mesaisini doldurmak için pizza söyleyen facebook’a giren, uzak ülkelerdeki tanıdıkları arayan ofis çalışanları gibiydiler bu gece.

O Ses Türkiye’de bu hafta juüri üyesi yastan çıkmış, siyah giysilerini rafa kaldırmıştı. Hatta bu programda Ebru Gündeş beyaz bir elbise giydi.

İddialı yarışmacılardan Nur Cennet tondan çıktığı için eleştirilere maruz kaldı ve SMS’lerde de rakibi Anıl Can tarafından elendi. Bu arada Hadise yine avaz avaz konuşmak, jüride diğer arkadaşlarının yanaklarını sıkmak gibi taşkın davranışlar gösterdi. Ne olur ne kimseyi sev, ne de kimseye bağır Hadise. İnsan kaybederken ağırbaşlılığını koruyabilir, o kadar zor değil. Diğer yarışmacıların üzerine ortaokuldaki kompleksli hocalar gibi gitmesi giderek can sıkıcı bir hal alıyor.

Bir başka güçlü aday olan Ebru Gündeş’in takımından Çiğdem Bezci de bu programda Sen de Başını Alıp Gitme‘yi saz çalarak söyleyen Ersin tarafından elendi. Ersin’i bu programda çok çeşitli rollerde izledik. Kendisi Türk müzik tarihinin tüm ünlülerini neredeyse canlandırdı. Ahmet Kaya, Müslüm Gürses , Cem Karaca. Belki bu programdan sonra bir tribute band kurar. Belki de kendi sesiyle kendi gibi şarkı söyler. Biz de bakarız nasıl söylüyor hakkaten diye.

Hasan Doğru yarışmanın en iddialı adaylarından. Opera okuduktan sonra kadroda yer bulamayıp Zonguldak’ta aile lokantasında çalıştığı öğrenilince, mütevazı tavırlarıyla izleyicilerin ve medyanın kalbini kazandı.
 
Gökhan Özoğuz’un takımından Hasan Doğru’nun Pentagram’ın yorumuyla Uzun İnce Bir Yoldayım ve Murat Boz’un takımından Soner Kip’in Abe Kaynana şarkılarıyla karşılaşması da ilginç anlardan biri sayılabilir. Karşılaşmayı %64 oy alarak Hasan Doğru kazandı. Bu arada Soner Kip’in neden habire ağlak şarkılar söylediğini nasıl dansedemediğini görünce anladım. Çocuğun ağlamaktan başka şansı yokmuş ki.

O Ses Türkiye’nin bitmesine iki program var; önümüzdeki hafta yarı final, ardından da final yayınlanacak. Ne yalan söyleyeyim sevindim. Giderek yavanlaşan bir program haline geldi sanki. Yarı finalde birbiriyle mücadele edecek yarışmacılar, jürinin çektiği kura sonucu belirlendi. Sekiz yarı finalist var. Bunlar; Hadise’nin takımından Tuba – Gökhan Özoğuz’un takımından Ersin Yılmaz, Murat Boz’un takımından Rıza – Gökhan Özoğuz’un takımından Abdullah, Ebru Gündeş’in takımından Anıl ve Gökhan Özoğuz’un takımından Mert olacak. Son mücadele Gökhan Özoğuz’un takımından Hasan ve Yasemin’in arasında geçecek. Umarım gelecek programı doldurmak için yine böyle geceyarısına kadar uzatmazlar.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR