Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
O Ses Türkiye’de cevapsız sorular
Sezon: 3 Bölüm: 11
Hızır Atasoy’un elenmesi sosyal medyada büyük tepki aldı.
 
Gecenin en dikkat çeken Birebir çekişmesi Gökhan Özoğuz’un takımından Soysal-Cemal Dilmaç kardeşler ve Hızır Atasoy’du. Artvin’li ikizler, yine yörelerine ait olan Hayde ile katılırken, Hızır Atasoy çok daha zor bir şarkı olan Manga’nın Cevapsız Sorular’ını seslendirdi. Gökhan Özoğuz “Ama olsun ya, Karadeniz kazanıyor her türlü,” diyerek tercihini takipçisi bol olan ikizlerden yana kullandı. Öte yandan elenen yarışmacı o kadar çok istek aldı ki, şarkıyı bir kez daha seslendirdi. Elektrik mühendisi olan Hızır, şarkıyı o kadar temiz ve kusursuz seslendirdi ki Karadeniz popülizmi uğruna elenmesine cidden çok üzüldüm. Ayrıca, elenen bir yarışmacı bu kadar istek alıyorsa, bir yandan Twitter'da haksızlık yapıldığına yönelik tweetler akıyorsa ortada bir yanlışlık olması gerekir. Ebru Gündeş de bu konuda fikrini “Hayde’nin müşterisi bol. Ama diğerinin kitlesi çok kısıtlı. Plak kaydı gibi söyledi tebrik ediyorum,” diye dile getirdi. Karadenizli kardeşler kendi türlerinin dışında bir şarkı seslendirebilir mi merak konusu.

O Ses Türkiye’de bir başka kayda değer çekişme ise yine Gökhan Özoğuz’un takımından Müge ve Nur Cennet Uçar’ın Birebir karşılaşmasıydı. Müge, Gönül’ü , Nur Cennet ise Gülüm Benim’i söyledi. Daha once Müge, Let the Sunshine In’i söylemişti. Gökhan Özoğuz’un yabancı şarkıları söylemeyi tercih eden bir adaya gayet uygun bir şarkı seçmesi de dikkatlerden kaçmadı. Gökhan'ın defalarca reddedilip şansını yeniden deneyen, merakla izlenen bir yarışmacı olan Nur Cennet’le çalışmayı seçmesi sürpriz olmadı.

O Ses Türkiye’de şarkı seçimleri, genrelar nedense hiç şaşırtıcı değil. Bu programda da Ebru Gündeş, İbrahim Tatlıses şarkıları, Murat Boz Tarkan şarkıları seçip adaylar türlerinin hiç dışına çıkmadan dolayısıyla sıradan performanslar veriyorlar. Kendi türünün dışında denemeye açık olan tek juri üyesi Gökhan Özoğuz.

Yasin (ortada göbek atan) düelloda Hayatı Tespih Yapmışım şarkısındaki baskın icrasıyla diğer arkadaşlarını elemişti.
 
Ancak Hadise, sonucu çok başarılı olmasa da geçen bölümlerde stüdyodaki seyircileri Hayatı Tespih Yapmışım'la oynatan düğünlerin sevilen şarkıcısı Yasin’e Şeytan’ı söyleterek ilk kez yeni bir şey denedi. Cesareti takdire şayan. Yasin, sentetik dar tişörtü ile hoplaya zıplaya Şeytan’ı iyi söyleyemedi, hatta belki rakibi Ali Dilek Taşı’nı daha iyi icra etti ama, Yasin de Hadise’nin kuvvetli adayları arasında olduğundan ve seyircileri coşturabildiğinden, kazanan yine Yasin oldu.

Özetle, seyircinin kalbine dokunan hikayeleri olan yarışmacıların mı yoksa iyi şarkı söyleyenlerin mi tercih edildiği, yarışmacıların ve jüri üyelerinin kendi türleri dışında başka şeyler denemeye ne denli açık olduğu konuları merak konusu. İzleyip göreceğiz.
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR