Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
O Ses Türkiye’de eşleşmeler yapıldı
Sezon: 3 Bölüm: 13
Melike Konur, Türkçe bir şarkı söylese finallere kalacaktı belki de.
 
O Ses Türkiye’de Birebir bölümü bu programla birlikte sona erdi. Artık canlı yayınlara başlanacak. Ara program olduğundan sanırım, yarışmacı seçimleri, performanslar , kolejlerdeki yılsonu müsamereleri gibiydi, yabancı dilde şarkılar söyleyen çocuklar, onları destekleyen hocaları ve heyecanla izleyen aileleri hepsi malesef sıradandı. Yaklaşık 40 dakikalık bir özetten sonra araya giren uzun uzun reklamlar, ardından da vasat şarkıcılar, şarkılarla geceyi öldürdüler.

Bu bölümde de hatalı tercihler yapıldı. Hadise’nin takımında zaten doğru dürüst bir aday yok, olanları da eledi. Melike Konur & Levent Şahin karşılaşması örneğin. Levent Şahin, Gökhan Tepe’nin seslendirdiği aman de ne orijinal ne değişik, hiç böyle şarkı duymadık Çok Özlüyorum Seni şarkısını söyledi. Melike ise Déjà vu’yu söyledi. Üstündeki o kat kat fırfırlı elbiseye, yüksek topuklu ayakkabılara, sallantılı kocaman küpelere rağmen gayet rahat hareket ederek, dikkati dağılmadan söyledi. Vasatlar başkanı Hadise ne yaptı, “Ay bu birebirler bizi mahvediyor. Yani kolay değil,” diyerek Levent Şahin’i seçti tabii.

Ebru Gündeş’in seçimi Bianca ve tatsız tuzsuz şarkısından yana oldu.
 
Ebru Gündeş’in takımından Bianca, Melis ve Eda da bu yoklukta zorla izlediğim bir başka karşılaşma. Kendi türü dışında ne yazık ki hiç müzik dinlemediği belli olan Ebru Gündeş yine sıradan şarkı seçimleri yaptı. Bianca All the Man that I Need , Melis Spente le stelle, Eda ise It’s Raining Men söyledi. Yarışmacılar genç insanlar, hiç onların sesine uygun güncel bir şarkı yok mudur? Bu anlamda tek şaşırtıcı şarkı seçimi geçtiğimiz programda Blurred Lines oldu. Neden nargile cafélerde çalan şarkılardan öte bir repertuar oluşturulamıyor cidden merak ediyorum. Bu arada Ebru Gündeş, en sıkıcı ve ruhsuz yarışmacı olan Bianca’yı seçti. Ne diyeyim, başarılar.

Canlı yayınlarda kimin kimle eşleştiği jurinin yaptığı bir toplantı sonucunda belirlendi ve programda açıklandı.
 
Programın sonunda eşleşmeler açıklandı. Jüri kendi takımından yarışmacılarla diğer yarışmacıları eşledi. Böylece canlı yayınlarda karşılaşacak çiftler belirlenmiş oldu.

Ebru Gündeş’in takımından Cüneyt Yıldarı – Gökhan Özoğuz’un takımından Büşra Arıkan’la

Hadise’nin takımından Emrah Uçar – Gökhan Özoğuz’un takımından Abdullah’la

Gökhan’ın takımından Hasan Doğru (opera mezunu, mütevazı tavırlarıyla kendini sevdiren Hasan – Hadise’nin takımından Ali Köse (Blurred Lines’ı söyleyen yakışıklı Ali)

Murat Boz’un takımından Soner Kıp – Hadise’nin takımından Ceylan’la

Ebru Gündeş’in takımından Soyhan Bilgeer – Murat Boz’un takımından Melisa Aydın’la

Hadise’nin takımından Tuba Tufantepe – Ebru Gündeş’in takımından Bianca’yla

Gökhan Özoğuz’un takımından Yasemin Demir (Annem şarkısıyla annesini ve tüm ekran başındakileri ağlatmıştı, sesi çok güçlü olan, çok bağıran, çok ciddi olan) – Hadise’nin takımından Bade Kaynar’la

Murat Boz’un takımından Anıl Durmuş – Hadise’nin takımından Yasin Ay’la (Düğün soundun öncüsü Yasin)

Ebru Gündeş’in takımından Anıl Can – Murat Boz’un takımından Berkay Bulut’la

Hadise’nin takımından Levent Şahin – Murat Boz’un takımından Zeynep Önkaya (arp çalan, konservatuar mezunu, çok iyi bir solist)

Gökhan Özoğuz’un takımından Soysal& Cemal Dilmaç (Karadeniz kazanacak diye tutturup kendi türlerinin dışında başka hiç şarkı söyleyemeyen kardeşler) – Ebru Gündeş’in takımından Tamer Gönüllü’yle

Murat Boz’un takımından Rıza Sarıtaş – Ebru Gündeş’in takımından Esra Eren’le

Ebru Gündeş’in takımından Elvan Özyurtlu – Gökhan Özoğuz’un takımından Nur Cennet Uçar’la ( yılmaz düşmez vazgeçmez Nur Cennet bu karşılaşmada rakibini açık ara farkla eleyecektir)

Hadise’nin takımından Ali Mert Paşalı – Ebru Gündeş’in takımından Çiğdem Bezci’yle

Gökhan Özoğuz’un takımından Ersin Yılmaz – Murat Boz’un takımından Güven Yüreyi’yle

Karşılacaklar.

Bakalım canlı yayınlarda bizi neler bekliyor?
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR