Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Otel Odaları-Bill Masters (Gülden Karaböcek version)
Sezon: 2 Bölüm: 3

Virginia’nın bu bakışı aynada çok çalıştığına eminim, her bölüm birkaç kez yapıyor.

Masters of Sex bu sezon yürek dağlamak adına ettiği yemini yerine getirmek için ardı ardına damar bölümlerle geliyor. İkinci sezonun birinci sezona göre daha toplu olduğunu söylemeliyim. Birinci sezon şu gördüğümüz iki bölüme göre bile çok soft’tu. Tabii ki o zaman naif Ethan vardı aramızda, bu kalas Bill’e kalmamıştık. Neyse işte otel odasını gördük gördük, hiç içine girmemiştik. Bütün bir bölümü Virginia ve Bill’in otel odasına ayırmaları güzel olmuş ama benim birkaç tespitim var. Birincisi hani Virginia sürekli ‘’Work, work, work....’’ diyor ya, onun nasıl bir yalan olduğu ortaya çıktı. Bill resmen Libby’yi aldatıyor Virginia ve sen de zeki geçiniyorsun ama Bill’in ‘aramızda bir şey yok’ perdesinin altında sadece ismini koymayarak seninle dost hayatı yaşadığını göremiyorsun. Sonra sabaha kadar ideal insan ol. Hayır Virginia da bu durumdan mutlu olsa içim yanmayacak ama kadın ‘diğer kadın’ ünvanını başarıyla göğüslemeye hazır, onu bitiren bu ‘ilişki değil’ lafları arasında Bill’in sorumluluk almamak için kadını kandırması. Yani Bill, hem Virginia’yı hem de Libby’yi aldatıyor. Mesela Virginia’nın saatlerce süren ve ‘kadın daha ayrıntılı uydurur’ klişesini gözümüze sokan role playing text’inin sonunda Bill, ‘’Bu bizim ilişkimizde neye denk geliyor?’’ dediğinde zavallı Virginia bir an için gerçek hayattan bahsediyor sandı. Ama Bill tabii ki gerçek hayatı sormak isterken yine kaçakçılık yapmıştı. Akılsızlığı iyice ortaya çıkan Virginia’nın bu bölüm iki güzel şeyi vardı. Birincisi erkek evlat sahibi olmakla ilgili söylediği şeyler; diğeri ise Bill’in ‘’Yalvar bana,’’ azgınlıkları karşısında kendisini tatmin etmesi. Onun dışında kızına istediği kadar prenssiz masallardan bahsedebilir, bunu söylediği sırada Bill’in alyansını denemesini hiçbir şey değiştiremez. Hayır kaçak oynamayın okeyim ben de, ama böyleye böyle kılıf komik oluyor.

Boksör Bill’e bakın bir bakın, ayh hiç güleceğim yoktu.

Bill ve travmatik çocukluğu da işin içindeydi. Madem eskiden boksördün tatlış, neden şimdi giyilmeyen kıyafetlerin içine atıldığı bir çöp torbası gibi gözüküyorsun? Virginia o boksörleri eleştirirken senin böyle bir adam olmadığını söylüyordu ama aslında sen asla boksör olamamış bir boksörsün. Bu yüzden bütün yumrukların kendine. Adrenogenital hiperplazi ya da sendrom ile doğan ile bebeğin babasına atamadığın yumruğu da otele gelir gelmez Virginia’yı duvara dayamanla anladık. Asla Bill’i ikili ilişkilerinde destekliyorum demiyorum ama Virginia’nın duygularını bu kadar yüksek sesle yaşayıp derinliğini kaybetmesinin yanında Bill bu yarıda kesilen anlarıyla çok daha katmanlı bir karakter bence. Kahvaltı muhabbetinde yine bir yerlerde bir peri ölse de Bill’in az biraz daha güçlü bir karakter olduğunu düşünüyorum artık. Yani sinir bozucu evet ama kesinlikle daha iyi. Virginia’nın boks öğrenmeye çalışırken her halinden yalan olan ve sırf beceriksiz gözükmek için kollarını bile bile öyle ebleh tutmasından sonra Bill bile gözüme daha sevimli gözüktüyse artık Virginia’nın da halka inmesi gerek kesinlikle.

Bir kez daha emin oldum, anne-baba olamayacaksanız yapmayın şu çocukları.

Onlar otellerde kuaförcülük falan oynasınlar, dünya bütün acımasızlığıyla yeni doğana bile eziyet ediyordu. Anlamak neden bu kadar zordu kas kafalı baba? Bill’i kendi ilişkilerinde sevmesem de sosyal hayatta başarılı buluyorum. Terzi kendi söküğünü dikemez hesabı herhalde -ki böylelerine hep gıcık olmuşumdur, burada diğer insanların aşırı yardıma ihtiyacı olduğundan galiba- ama işte kumaşın çürük olunca olmuyor. Kaz kafa gitti kendi eliyle oğlunu kız yaptı. Hiç istemediği şey yani. Olay tükürük değil ama kendi kendine nasıl tükürdüğünü yaladı adam? Bu adrenogenital sendrom o zamanlar nasıldı, kesin üzerine bir şeyler eklenmiştir ama araştırdığım kadarıyla böbreklerden kaynaklı bir karşı cinsin hormonunu salgılama durumundan cinsel organda bazı farklılıklar olması. O böbrek değerlerinin, hormonların falan dengelenmesi lazım ameliyat için. İşte cahillik çok kötü. Ama her zaman olduğu gibi burada da kadını erkeğinden bin kat daha iyi. En kaz kafalısı bile kadın olsun, candan olsun. Zavallı anne ‘’Not alayım, başkalarına söyleriz,’’ falanlarla nasıl da gelişime, kendisini eğitmeye açık olduğunu gösterdi. Babanın tamamen kapalı olması ise belki de erkeğin kendisini doğuştan güçlü ve haklı görmesiyle alakalı. Bu yüzden gerek yok yeni bir şey öğrenmeye. Ay daha da sinirimizi bozmayalım, canımızı sıkmayalım ya. Olay şu işte; anne-babaların yaptıklarını yine çocukları ödüyor.

Virginia ile Bill’in bilim adına hayatımıza kattıklarına minnettarım ancak role playing’in daha heyecanlı, daha tatmin edici olduğunun nasıl bulunduğu ortaya çıktı. Kendi aşklarını dile getirememek için role playing heyecanı arttırır diye bir şehir efsanesi yaratmışlar, biz de öyle sanmışız. Bundan sonra başka bir bakış açımız olacak o konuda da. Bill & Gini, siz ikiniz beni kandıramazsınız!
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR