Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Peki ya Kamuran?
Sezon: 1 Bölüm: 9

J.R.’ı Sultan Ana vurmuş.

Güzel Köylü’de bu hafta oldukça fazla gelişme oldu. Bizim alıştığımız tarzda bir bölüme sığmayacak kadar düğüm çözüldü. Gül, Cemal’in Kamuran’a aşık olduğunu düşünmekten kendi aşkına ve Cemal’in aşkına kadar bir sürü olay yaşadı. Şu an için köy hayatı oldukça hareketli evet ama hiç sıkılmıyor mu Gül merak ediyorum. Yani her şeyi bırakıp gelmesini anlıyorum, hatta yanlış kelime kullanmış olabilirim, olay sıkılmak olmayabilir. Ama birden uyum sağlaması, yaşadığı şeylerin travması yüzünden olma durumunu geçti artık. Sultan Ana’yı hala anlamış değilim. Bir sanki her şeyi biliyor gibi, bir de hiç bilmiyor gibi. Ama Sultan Ana inekleri yüzünden o kalabalık ve sırf boş muhabbet çeviren köy tayfasına silah doğrulttuğunda aklıma gelen tek şey silahı olan bir köy sakini değil de, ABD’de silahlanmış toplu katliam yapan biri geldi.


Her bölüm daha da kalabalıklaşıyorlar ve ben nefes alamıyorum.

Güzel Köy’de insanlar gerçekten böyle konuşuyor olabilir. Belki bu bir doğallık göstergesi olabilir. AMA NE OLUR HER KELİMEYİ DE ŞİVELİ SÖYLEMEYİN YA. Bütün fiil çekimleri, bütün kelimeler öyle ama. Hiç fire vermiyorlar. Ben bozuk Türkçe severim ama onu da Carolin olsun, Hürrem 1 olsun, Ivana Sert olsun öyle severim. Bu böyle benim başımı kocaman yaptı yani. Ayrıca yapışık ikiz gibi birbirlerinden ayrılmayan köy ahalisine karşı ben onların dışladığı Kamuran’ın eniştesini ve erkek kardeşini tutuyorum. Gayet eğlenceli, sempatik tipler o kalabalığa girmeseler de olur. Ha bu arada Kaan’ın yoga sahnelerine gülmedim. O çiğ abartı ve yabancılamayı Birol Güven mi yazdı onu merak ediyorum ama.


Kamuran’a Cemal’den daha charming bir prens diliyorum en kısa zamanda.

Kamuran’ın sanıldığından daha önemli olduğunu düşünüyorum. Yani dizinin kendisi bunu biliyor ve gösteriyor ama izleyici biraz göz ardı ediyor gibi. Cemal’in dediklerini yanlış anlaması ve koşarak uzaklaşması bence çok komikti. Sonra Cemal’i hayal etmek için sürekli kendi kendine kalması da hem komik hem trajik. Gerçekten öyle acıklı bir durum var çünkü, insan düşünür.


Şıklığından hiç ödün vermeyen Nihal’e buradan tebriklerimi iletiyorum.

Gül’ün kardeşlerine gelirsek; Nihal’in zaten bomba Sultan Ana’yı yüzünde o garip makyajıyla görünce verdiği tepki ve bunu kurtarışı efsane de, biz Nihal’i hoppa sanırdık kadın gayet iyi çıktı. Kamuran’ı takip edip dinlemeler de gayet hoş. Esas kötü kardeş Sude’ymiş. Nasıl ayırdı Celal’i sevgilisinden. Üstelik hiç de vicdan azabı çekmiyor. Gül’ün kardeşleri ile ilgili en çok merak ettiğim konu Nihal’in kuaförü. Tabii ki Güzel Köy’de kuaför vardır, o kadar da değildir ama her hafta farklı bir modelle karşımıza çıkıyor; bari nasıl yaptırdığını görelim.

Omzu çürüdü çocuğun.

Gelelim Gül ve Cemal’e.. Yani sonunda ilişkileri resmiyete döküldüğü için çok mutluyum ama Gül biraz yol yordam bilmiyor gibi. İlişkiyi tek başına Cemal götürecek belli. Gül, Cemal’in Kamuran’ı sevdiğini düşünürken doğru düzgün trip bile atamadı. Trip atamayan kadın mı olur be? Neyse Cemal’e güvenim tam, tek başına çok güzel ilişki izletir eminim.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR