Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Savaşın sona erdi Lincoln
Sezon: 3 Bölüm: 9

Tutun kollarımdan düşerim şimdi.

“Ölüm de bir beraberlik göstergesi olabilir, kırılmayız.”

Kırılmaz mısınız Kane, emin misin? Bölüne bölüne un ufak oldunuz.

Jaha, uçuşta aklını ışık şehrinin ışığıyla bozdu, Pike desen savaş peşinde, Bellamy doğru olanı yapma kaygısıyla tarafını şaşırdı, Abby insanları karanlıktan çıkartma umuduyla debelenirken yorgun düştü düşecek, yerliler desen ensenizde. Nasıl kırılmayacaksınız Kane, bana da anlat?

Üçüncü sezon bomba üstüne bomba patlatmaya devam ediyor. Önce Lexa gitti, hem de çok fena gitti, başımızda bir Heda vardı artık o da yok. Sonra bölündü Arkadia, en içlerinden. Clarke, halkını kurtarmanın son umudunu elinde tuttu bu bölüm yine de işi oldukça zor. Lincoln… Ona kelimelerim en sonda.

Halkımın akıbeti kala kala çoluk çocuğa kaldı. -Clarke

Lexa’nın savaşı sona erdi, Heda ünvanını alacak kişiyi ise ruhu seçecek. Gerekli hazırlıklar yapıldı ve seçim sonucu en istenmeyneden yana kullanıldı, çocuklar değil de Buz Ulusu’ndan Ontari yeni Heda olmak için seçildi. Yani, Skaikru’yu korumak için yemin etmeyen tek aday.

Titus da Clarke kadar bu seçimden hoşnut olmasa da o an için yapabileceği hiçbir şey yoktu, ta ki Clarke’ın Luna’nın varlığını bildiğini öğrenene kadar.
Ateş çemberi Clarke’a emanet edildiğinde, Titus sadece yapay zekayı -Heda’nın ruhu- değil, aynı zamanda görevini de Clarke’a teslim etti.

Bir Fleimkepa olmadığı kalmıştı Clarke’ın dünyaya indiklerinden beri o da oldu, tam oldu.

Hazır öleceğim, öpsem ya bir kere. -Kane

Dizinin başından beri adım adım yakınlaşan Kane&Abby vedalaşma sahnesiyle doruğa ulaştılar. Kane, Abby’ye devam etmesini telkinlerken Abby aynı acıyla ikinci kez baş etmenin yolunu arıyordu, neyse ki bulmasına gerek kalmadı.

Canım adamları dizdiler yan yana boncuk gibi.

Telsize sızan konuşma ters köşe sinyalini verse de Kane, Lincoln ve Sinclair son ana kadar idamla burun burunaydı.

Octavia, kod adıla OKS iyi ama eksik planla Arkadia’ya geldiğinde işler bir anda tersine döndü. Pike, mahkum olan yerliler kozunu kullandığında Lincoln kendini feda etmeyi bir saniye bile düşünmeden kabul etti. Tek engeli ise tabii Octavia’ydı.

Bellamy, Harper ve Nathan’ı uyardıktan sonra yanlarında olduğunu bildirmiş sonra da Octavia’yı plan yapmak için yanına çağırmıştı ama Octavia onu saf dışı bırakmayı seçti.

Bir mağaraya eller bağlanılarak başında Indra ile bırakılan Bellamy haliyle oyun dışı bırakıldı, oysa kendisinin de söylediği gibi Pike ona güveniyordu, oradan herkesi canlı olarak bir tek Bellamy çıkartabilirdi.

Bir sonraki bölüm Lincoln’un ölüşünün sorumlusu seçilecek Octavia tarafından, bir sonraki bölüm yine çökecek omuzları, yıkılacak bu bölümdeki gibi. Tamam, güvenlerini zedeledi, tamam yapmaması gerekeni yaptı, yanlış tarafta durdu ama yine de Bellamy olsa Lincoln’u kurtarırdı.

En sevdiğim karakterlerden biriydi Lincoln en baştan beri. Çizgisini hiç bozmadan, her daim barışçıl bir yol izledi vahşi görüntüsünün aksine. Güzel sevdi, güzel sevildi.

"Yere serildim, tekrar ayağa kalkacağım."

Seni hep bu sözle hatırlayacağım Lincoln, tekrar görüşmek üzere.

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR