Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Seksi çözdük ama daha çok karıştık
Sezon: 2 Bölüm: 9

Jane çok fazla Mad Men izliyor.

Masters of Sex’te sezonun dokuzuncu bölümünün başında baktım konular Marilyn Monroe göndermesine tam gaz Jane ve Ethan-Vivian Haçlı Savaşları ile geçiyor, dedim eğlenceli bir bölüm olacak. Ancak hiç de öyle olmadı. Şu an tam anlamıyla kafamda deli sorular. Öncelikle görünen o ki Dr. DePaul, Virginia’yı satmayacak (ama yine yapmış gıcıklığını 99 vermiş). İkisinin dönemin şartlarında çalışan kadın olmanın, öğle yemeğine yansımasıyla ilgili konuşması güzeldi. Buradan da bu yeni ittifakın sürekli olabileceğini düşündüm. Sınıftaki diğer çocukların Virginia’nın notlarını alma olayları da çok güzeldi. Bence o çalışma grubu filan hep ayak. En sonunda vicdan azabı çektirmek için uydurdular kesin. Zaten çalışma grubuna katılması üzerine Virginia’yı şöyle omuzlarından tutup, sarsarak "Her aktiviteye katılmak zorunda değilsin," demek istedim. O yüzünden hiç silinmeyen esprili ve konuya hakim ama asla kibirli olmayan kadın ifadesinden de sıkılmıştım zaten. İyi ki Estabrooks zamanında olayları fark etti de Virginia’nın burnu sürtüldü. Ama işte gel gör ki bu durumda benim kafam karışıyor. Gittikçe artan Libby sevgim, bu bölüm ailesinin gerçek hikayesi ile iyice doruğa ulaşmışken; Virginia konusunda, bu yıkıcı olaylara istediğim kadar sevinemedim.


Essie, Libby ve Bill için Müge Anlı’ya başvurmayı düşünüyor.

Virginia’nın tam da orgazm görüntüleri çekildikten sonra  olayların gelişmesi galiba üzdü beni. Çalışmadan dışlandı sonuçta. Emin olamadığım diğer bir konu ise Libby ile ilgili tam rayına oturmuş bir sevgi beslemeye başlarken, hamileliğini Dr. Masters’a söyleyince ortaya çıkan üreme takıntısı beni rahatsız etti. Ama aynı konuşmada orgazmın sadece orgazm olmadığı, işin içinde hislerin de olduğu sözleri, bana orgazm reaksiyonlarının kitaplardaki gibi arzuyla ilşkili olmadığından bahsetmelerini de hatırlattı. Bir yandan bu arzuyla ilişkili olma durumu da sıcaktı. Galiba bir tek Estabrooks’un bu bölüm Elektra Kompleksi (Evet Elektra. Kesinlikle Oidipus değil) tavan yapmış oğluna ve Virginia’ya iyi birer smackdown yapmış olması oldukça net oturdu kafamda.. Adı Estabrooks olan birisi zaten iddialı olmak zorundadır.
Bölüm içinde yaşadıkları düşünülünce, Ethan gerçekten dizinin en talihsiz adamı. Olmayacak duaya amin demenin sonuçlarını gösterdi bize. Din değiştirme konusu son bulunca, her ne olursa olsun onunla evlenmek istediği anlaşılan Vivian için üzüldüm. Üstelik Ethan, Virginia’yı istese de bence Vivian ile çok sevimliler. Virginia yine çocuğun hayatını karıştırıp gidecek sonuçta. Tekrar birlikte olurlarsa tek sevincim, öğrendiğinde Dr. Masters’ın yüzündeki hayal kırıklığı olacak. Bu bölüm çok kafa karıştırdı. Hatta kalbim ile aklım çok farklı konuşuyor. Kalbim Libby diyor; aklım ise Virginia. Orta yol, hem bir çeşit mantığa sahip olan hem de duygularının esiri olmaktan kurtulamayan Vivian galiba.

İkilemlerin ortasında kafam karışık bir sekilde beni bıraktığın için teşekkürler
Masters of Sex.   
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR