Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Teen Choice Awards goes to Yaman
Sezon: 1 Bölüm: 9

Worst Stalker ever!

MedCezir seks kasetli, cinnetli geçen bölümün ardından bu bölüm türlü türlü ‘creepy’ durumla bu hafta yine coşturdu.  Türlü türlü ciddi olay varken bazen onları hiç takip etmiyorum. Sürekli eğlenceli şeyler olsun istiyorum. Mesela Mira ve Yaman düğünde slow dans yaparken, Yaman’ın, Mira’yı Orkun’un evlilik teklifinden bile sorumlu tuttuğu hırbomaster sahnesi beni pek ilgilendirmedi. Ancak düğündeki halay çekme kolajı ve Yaman’ın bütün gece damat ile karşılıklı Ankara’nın bağları da, büklüm büklüm yolları eşliğinde oynaması sabaha kadar sürebilirdi. Hatta gelin Yaman’a sürekli ‘’Aaaa nereye?’’ deyip durdu ya -yani kararını değiştirip Yaman ile düğünden kaçma planları yaptı- çok güzeldi. Dizi bir müzikal olmaya doğru giderken; yoluna Damat halayı, Ankara’nın bağları da büklüm büklüm yolları parçalarını kattı. Artık bir ‘mashup’ istiyoruz.

Eğlenceli anlara yeniden döneceğim ancak Faruk’un Ender’e sarması ve bunu hissetmiş gibi Selim’in kıskançlık krizlerine  girmesi filan çok saçma. Komşusunuz ya siz, komşu. ‘’Andor bano naye saylamoduu?’’ demesi mi kaldı ya? O gözünün bebeğinden felfecir akan Reyhan denen kadının yanındaki adamlardan biri Sinanerler’in avukatı zaten. Her türlü yol var onda, bak dikkat et Selim. Diva Ender de anladı Yaman ile arandakini. “Kocama kapıyı ben açmalıyım”lar açık açık bir catfight habercisi. Zaten Serezler’de bir kış hazırlığıdır gidiyor. Odunlar filan kırılıyor evde saçma sapan. Yani böyle bir stres atma yöntemi varsa Selim, American Horror Story’deki Baltacı Adam olabilir. Çok tehlikeli. Zaten hep böyle içine atanlar bir anda patlayıp ortalığı kırıp geçirirler. Bakın mesela geçen bölüm o adam ne delilikler yaptı. Şimdi bir de yaşı büyük olmasına rağmen One Direction saç modeliyle ve çirkin elleriyle piyano çalan Tan çıktı başımıza. O ne sapıklık ya öyle? Vardı galiba Marissa’nın böyle bir stalker’ı ama bu kadar erken çıkmıyordu piyasaya. Muhteşem gözlüğü ile sokaklarda fink atan gazi prenses Orkunstar’a resmen bıçak çekti manyak. Bir de nasıl bir ılıksu hanzo zihniyetine sahipse ‘’Benim sevdiğim bir kız var,’’ dedi. Yani Eylül’cüğüm ilik değil, ılık o çocuk, ılık.

Bir başka delilik, zenginlerin cephesinde vicdansızlıkla birleşerek gerçekleşti. Hale’nin arkadaşlarını tekrar geri kazanmak için yaptığı intihar oyunu çok garipti. Gecenin bi körü anasını babasını belen edip uykudan uyandırdı. Hem de bir intihar mizanseniyle (bonus olarak merdivenlerden yuvarlanma sahnesi de vardı) ailesinin ödünü de kopardı. Nasıl bir taş kalpliyse artık. Ama emek her zaman karşılığını buluyor Hale’ciğim. Orkunstar’ı kaptın yine. Bu arada ben galiba Hale’yi seviyorum,  ya. Ne bileyim fena değil. Kötü kız yokluğunda gidiyor. Bir başka erkek için deliren de Erkek Tuğçe’ydi. Nasıl bir öldüren cazibe oldu belli değil. O da Hale ve Tan ile birlikte eli kanlı bir aşığa dönüşecek, demedi demeyin. Bu arada Mert’i çok seviyorum ya, çok komik. Uyarlamaları aslından ayrı değerlendirmenin sağlıklı olduğunu düşünen biri olarak ilk baştaki önyargımı tamamen atlattım.


Mert kaz tüyü ceketi, Yaman ise dana derisinden ceketiyle ilk günden kırolar gibi okula gitmişlerdi.

Bir de en sevdiğim şeyler başladı bu bölüm: Okul sahneleri. Aynı
Gossip Girl tatil dönüşü bölümlerinin bitimi gibi, bir sürü olayın ardından okula başladılar. Kirli kirli hesaplarla karşı cephelerde eski dostlar en sevdiğim şeylerdir. Bu gibi durumlar dışarıdan gelen düşmanlar olduğunda değişir. Yani o deli piyanocu Tan’a karşı Orkunlar ile Yamanlar birlik olacaklar. Zaten adamın nasıl bir deli olduğunu tek bilen o. Orkunstar’ın yarı flörtöz yarı psikopat, saçıyla oynaması çok iyiydi ya. Her bölüm ayrıntılarda coşuyor Orkun. Bu sırada Mira, Eylül ve Erkek Tuğçe’nin okula gözlüklerle girmesi güzeldi. Keşke o sahne uzayıp kapalı mekanda güneş gözlüğü takmanın harikalığını izleseydik biraz daha. Devamında gelen güneş gözlüklerinin çıktığı ve artık Erkek Tuğçe’ye kaç adım geride yürümesi cezası verildiyse onun sonradan geldiği, kızların Yaman ve Mert ile karşılaştığı sahne güzeldi. Şu açıdan güzeldi: Eylül’ün gerçek sosyal çevreye dönme tanımlaması; Gossip Girl’de Blair, Dan ve Vanessa aynı üniversiteye gittiklerinde Blair’in ‘’Burada birbirimizi tanımıyoruz’’ demesiyle eşdeğerdi. Yaman da artık okula girebildiğine göre onu da en iyi erkek oyuncu ve televizyondaki en iyi bromance dallarında (Mert ile birlikte) aday olarak görebiliriz.


Yaman Teen Choice Awards’da bütün dallarda birincilik kazandıktan sonra tek hedefi Oscar’ı düşünürken

Bizim diğer zengin çocuklara sandığımdan daha fazla önem veriliyor. Biraz daha özele girilsin istiyorum. Tuğçe’nin rengini anladık, fırsat verilse kafamızı koparacak ancak diğerleri? Bence Eda’dan bir ‘Feriha Case’ çıkar. O okul alışkın zaten bunlara. Diğer iki çocuk da gey bence. Muhabbetlerinin ucuzluğuna bakarsak yanlarındaki kızlara asılmaları lazım. Ama öyle bir durum yok. Bir de zaten gey olmasalar ona buna hallenen Eylül esmer olanı götürürdü. Onların ilişkisine de eğilirlerse güzel olabilir. Yaman da ayağının tozuyla okulun ‘Glee Kulübü’ne üye oldu. Oğlum akıllan az. Evde yaşlı bir adam, yemek yaparken arkandan sarılan bir çocuk, komşunun kızı ve onun kankası olayları yetmedi mi? Şimdi seni teker teker sıraya dizecek olan amigo kızların ve geylerin arasında nasıl tutunacaksın bakalım.

Son sözüm Yaman’ın Mira’yla öpüşünce dönme dolapçıya ‘’Devam abi, devam,’’ demesi. Heyecanla beklenen, hashtaglere konu öpücük sahnesinden daha iyiydi.
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR