Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Tekrar Hoşgeldin 2013
Sezon: 5 Bölüm: 8

Bölümün başında Jane Lynch kendisi olarak karşımızdaydı ama Sue gibi giyinmişti.

Glee, 2012 yılı için iki kez yeni yıl özel bölümü yaparak bir ilki gerçekleştirdi galiba. Glee’nin evreninde hala 2013’ün ilk altı aylık dilimindeyiz biliyorsunuz. Geçen sene 2012’den 2013’e geçiş için bir yeni yıl bölümü yapılmıştı. Bu sene birden ilerleyemeyecekleri için yine 2012’den 2013’e geçişe ait bir bölüm izledik. Ancak Glee, kendi zamanında nisan-mayıs ayında filan olduğu için ve sene ortasına doğru yeni yıla girilmediği için bölüm geçmişte geçiyordu.

Neden tekrar bir 2012 yeni yıl bölümü çekildiğine dair bölümün başında Jane Lynch’in kendisinden bir açıklama aldık. Evinde verdiği yeni yıl kutlaması için misafirlerinin çoraplarına kömür katarken söylediğine göre Fox bu bölümü yayınlamamış, şimdi izliyormuşuz. Meryl Streep’in de davetliler arasında olması güzel bir ayrıntıydı. Glee’nin sahip olduğu sosyal sorumluluk formatının öncülerinden sayılabilir sonuçta Meryl Streep. Yeni yıl bölümünde anılması benim için yabancı dizilerin dediği gibi ‘special appearance’ tadında oldu.


Santana, New York’a taşınmasının yolunu taa yeni yılda yapmış da haberimiz yokmuş.

Bu bölümün geçmişte geçmesinden midir nedir, Santana, Kurt ve Rachel’ın sahnelerinde çok eğlendim. Yeni yıl tatilini geçirmek üzere Rachel ve Kurt’ün yanına gelmiş Santana. Daha okulu bırakıp New York’a taşınmamıştı zaten o zamanlar. Bu bölümü izledikten sonra da emin olduğum kadarıyla beşinci sezon Kurt’ün üstüne. Yeni yıl özel bölümünde atmosferin büyüsünden midir nedir, Rachel gözüme bir sevimli gözüktü. Uzun zamandır ona karşı taşa dönmüş olan kalbim birazcıcık yumuşadı galiba. Bu bölümün bir başka artısı ise eski mean Santana’yı görmemiz oldu. Tamam bu sezonda birazcık laf sokmalı tarafları var ama eski performansları daha iyiydi. Eskisi gibi kötü olduğu zamanlara döndüğümüz tek karakter Santana değildi tabii ki. Kitty’nin de kötü olduğu günlerdi o zamanlar. Üstelik bayağı kötü olduğu. İtiraf edeyim onun o hallerini de özlemişim. İsa’nın doğumunu sahneleyecekleri zaman Meryem Ana’yı oynamak isteyip de oynamaya hakkı olmadığını düşünmesi buruktu. Kitty yine içimizi ısıttı. Galiba yeni karakterlerden en çok Kitty’i sevmemin sebebi, diğerlerinden daha iyi tasarlanmış olması. Gerçi diziye gireli bir buçuk sene oldu ama yayınlanan bölüme göre yeni karakter sayıldığını varsayarsak, ondan yeni karakter diye bahsedebilirim. McKinley’deki diğer sahneler ise bölümün inandırıcılığının, başında Jane Lynch’in Sue olarak değil de kendisi olarak çıkmasından kaybolmasından mıdır nedir skeç gibiydi. Normalde o zamanlarda dizide olmasına rağmen Sugar, Joe ve Brittany yoktular. Ancak Brittany’den bahsedildi. Ama ben yine de Brittany’nin nerede olduğunun bilgisinin verilmesini isterdim (Brittany, ölse yeni yılı kaçırmazdı) ve o zamanlar Blaine’in platonik olarak Sam’e aşık olduğunun vurgusunu yapılmasını isterdim.


Cody’nin günümüz bölümlerinde de çıkmasını isteyen 1000 kişi bulabilirim.

Cody, A.K.A. Seksi Santa, kesinlikle beşinci sezonun ihtiyacı olan şey. Günümüzde tekrar çıkıp Kurt ve Blaine’in peri masalının aşkının kötü cadısı olabilir. Bu sezonun kötüleri çok iyi. Bree ve şimdi de Cody iyi performans gösteriyorlar. İtiraf edeyim her ne kadar çok sevmiş olsam da geçen sezonun kötüleri Brody ve Cassandra biraz tutuktu. Daha önceki amigo kız denemelerimizden iyi tarafa geçeceği belli olan Kitty dışında efsane kötü warbler Hunter geçen sezonun en iyi kötüleriydi. Sahi neden Hunter’ı bir daha görmedik? Gelse hiç fena olmaz.

Neyse Cody’de bir bit yeniği olduğu belliydi zaten. Artık sadece Beyaz Show’un kullandığı helyum gazıyla kim dolaşır ki? Sanırsam gazda Santana’nın belirttiği gibi aşırı etki yapan bir şeyler vardı. Daha önce içkisine ilaç atıldığından bunu anlaması ise o kadar harikaydı ki. Bu nokta atışlarını çok seviyorum Glee’nin. Tabii ki Santana’nın içkisine ilaç atılacaktı, o kadar onluk bir olay ki! Cody’i görünce nasıl bir hafifmeşrep olduğu ortaya çıkan Kurt ise güldürdü. Aslında Cody, o zamana göre Blaine’den kendisini aldattığı için ayrılan Kurt’ün, oyunu Blaine’in kuralına göre oynamaya karar vermesine sebep oldu bir şekilde. Bir şekilde Blaine gibi önüne gelenle bir şeyler yaşayabileceğini kanıtlamaya çalıştı Kurt. Ama ne oldu? Ren geyiği kılığında, eli kolu bağlı ve üstelik evi soyulmuş olarak bırakıldı.

Bu bölümün en iyi coverı kesinlikle Unique’in başı çektiği, Tina ve Marley’in eşlik ettiği; Diana Ross & The Supremes’in Love Child şarkısının coverı oldu.

Geçtiğimiz hafta Ryan Murphy, Glee’nin 100.bölümü için bütün orijinal ekibe davetiye gönderildiğini açıkladı. Cory Monteith dışında bütün eski karakterlerin diziye 100.bölüm için geri dönme ihtimaliydi bu. Önce Amber Riley (Mercedes)’in, Mark Salling (Puck)’in ve Harry Shum Jr. (Mike Chang)’ın 100. bölümde olacağını açıkladı Ryan Murphy. Sonra ise Heather Morris (Brittany)’in de 100.bölümde olacağını açıkladı. Dedim yine Quinn yok herhalde. Nasıl sinirlerim bozuldu anlatamam ama en büyük haber o olacağı için en sona sakladığını da düşündüm ve nitekim öyleymiş. Dianna Agron (Quinn) da 100.bölümde olacakmış. E bölümlerdir süren Quinn göndermeleri boşuna değilmiş.

Bir sene sonra Glee’de tekrar ‘’2013 HOŞGELDİN!’’ teması olmaması dileğiyle. Gerçi Şubat sonuna kadar Glee’nin ara verdiğini düşünürsek, belki 2014 onlara da gelir bu tatilde.
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR