Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
The 100: 13.Klan
Sezon: 3 Bölüm: 3

Geldi yine Heda’sına yandığım.

Savaş geliyor, demiş miydik? Evet.
Savaş, geldi gelecek ama bu bölüm taraflar belirlendi. Herkes safını seçti, kimin kimle ittifak olacağı netleşti.

Lexa, Clarke’ı onunla birlik olmayı ve Ark halkını kendi halkı olarak benimseyeceğine inandırmaya çalışıyor. Clarke hala öfkeli olduğundan buna yanaşmıyor. Lexa, Buz Ulusu’nun da içinde olacağı bir Zirve için hazırlık yaparken, Buz Ulusu’nun tutsak prensi de Clarke’ın aklını çelmeye çalışıyor.

Weather dağının kullanıma açılmış olmasının yerlileri kızdıracağı hala gündemde. Bellamy, Octavia, Raven ve diğerleri oraya Ark’ın diğer kurtulan kısmı için malzeme götürüyorlar.

Hala kötü bir fikir olarak görülse de Weather yeniden insan seslerine bürünüyor.

Blake kardeşler, yeniden.

Blake ailesine özel bir ilgim var, Octavia gönlümü dünyaya indikleri an “We’re back bitches!” diyerek kazanmıştı, Bellamy ise kardeşi için hayatını riske attığında, yani ilk anda.

Octavia, Lincoln’la gitme fikrini hala sıcak tutuyor, her şey yoluna girdiği an gidecek, kararlı. -Yani hiçbir zaman, gidemeyecek-

Bellamy’nin "Senin için en doğru yer benim yanım," dediği anda gözünden kalp çıkan emoji dahi anlatamaz hissettiğim duyguyu. –Benim abim de olabilir mi?-

Aralarında iki bölümdür esen nedenini bilmediğim soğuk rüzgarlar, yerini yeniden her zaman görmeye alışkın olduğumuz kardeşliğe bırakıyor. Bu da istek listemden bir seçenek siliyor. -şimdilik-

Biri fitne fücur mu dedi?

Echo, yani Bellamy’nin hayatını kurtaran yerli kız Zirve’nin tuzak olduğu bilgisini getiriyor. Kane ve Abigail’ın da olduğu yerde yani.

ShipShipShip <3

Dizide en başta sinir olup şimdi deli gibi sevdiğim biri varsa o da Kane’dir. Her zaman dik duruşu, halkı için en iyi olanı düşünüşü, haksızlık yapmaya çalışması ve büyüdüğü kuralları da unutmamasıyla en doğru insanlardan.

Clarke için güvence verirken ‘kızımız’ demesini de atlamıyoruz elbette, Abi bir adım at artık sen de.

Zirve için geldikleri yerde pazar yerinde gezerken ki mutluğu çok sevimliydi, kurmak istediği hayatın bir kopyasını gördü ve halkı için çitle çevrilmiş küçük bir alandan daha fazlasını istediği kesin.

India’yla olan ‘en yakın arkadaş’ halleri de ayrı güzel, India elbette çok sevgili kumandanı Lexa’nın da emriyle bizimkileri fazlasıyla gözetiyor.

1 2
İrem Pelin Sönmezer 
07/02/2016 12:59
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR