Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Virginia’nın köleleri
Sezon: 2 Bölüm: 5

İyi bir asistan, iyi bir ortak, iyi bir arkadaş ve iyi bir anne ama köleliğe zaafı var.

Masters of Sex fazla doz toplumsal mesajdan sonra bu bölüm entrikalar ve drama ile karşımıza çıktı. Tabii tamamen bırakmış değildi, arada küçük toplumsal vuruşlar yaptı. Onlardan da bahsedeceğim ama önce konumuz kadın dostlukları. Gini ve Lilian dostluk tanımının içerisinde olan ‘çekişme’ olgusunu aralarına kattılar biliyorsunuz. Lilian’ın patronluk taslamasına gerek kalmadan Bill’in Gini’yi bilgilendirmesiyle açık açık oynandı her şey. Lilian rahat rahat Blair Waldorfing yaptı, Gini’ye hafif laf sokmalarla saldırdı. Virginia profesyonel davrandığını söylemekte haklı ama bazen yutturmadan sınırlarını şaşırıyor. Mesela triple gelip telefonları açmaması da böyle sayılabilir, Bill ile artık gerçekten bir ilişki haline gelen durumları da (hiç kimse reddedemez Virginia resmen BDSM yaptı Bill’e). İki kadın artık beraber çalışmıyor evet ama hala hayatta ortaklar. Lilian, kendisini bir tek Virginia’nın sahiplendiğini düşünüyor ama kaçırdığı bir konu var: Kendisi de bir tek Virginia’yı sahipleniyor.


Gini’nin anlar anlar onay vererek Charles’ı dinlemesine biraz güldüm, az tut mimiklerini kız.

Aralara serpiştirilen sosyal sorumluluğumuz yine ırkçılık üzerineydi. Ağır konular, bu sefer damardan girmediler ve güzel şeyler adına yol almak üzerineydiler. Dr. Charles’ın Gini’yi aracı etmesi güzel fikir, Virginia zaten adeta joker ama bence panodaki ilanı seçmesinin sebebi biraz kötü polislik. Biraz zoru göstermek, iyice hazırlamak. Bu kadar destekten sonra Masters of Sex, Dr. Charles’ın aslında kötü olduğuna bizi inandıramaz. Esas güzel gösterim, Bill’in bekleme salonunda çıkan kavga üzerine ırkçı tarafın karısının doğumunda ne kadar naif olduğunu anlatmasıydı. İnsanların içlerindeki farklı olanı yok etme arzusu böyle sinsidir işte. Harekete geçmesi için ise bir damla yeter. Yani aptal bir kurnazlık diyebiliriz. Bill için Virginia’ya anlattığı gibi araştırmalarında renk pigmenti o kadar önemli olmayabilir. Ancak gözden kaçırdığı boyutsal bazı değişiklikler var. Porno endüstrisinin o yıllardaki yetersizliğine bağlayabiliriz bunu.


Başka bir ‘Yalnız Kadınlar Sokağı’

Herkesin sahip olabileceği bir eşe sahip olan Betty ise anlattığı görmüş geçirmişlikleri nasıl sıfırladığını kanıtladı bu bölüm. Betty’de de hepimizde olduğu gibi 4S kuralı geçerli. Rene gibi bir kanatsız melek dururken sen sırf şapkaları düşün. Açık konuşayım Helen’ı ilk gördüğümde onu şantajcı sandım. Bir şantajcıyı nerede görsem tanırım ama bir aşığı da nerede görsem tanıyacağımı düşünürdüm. Sonra gerçekler ortaya çıktı falan ve ben geçen sezonu hatırladım, her şeyli yerine oturdu. Konuların softluğunun beni rahatlattığını söylemeliyim. Evet acıtan yerlere parmak basılmasını da seviyorum ama bunu günlük hayatın içinde görmek istiyorum. Birbirine aşık iki kadının ayrılmak zorunda oluşu ve sadece tuvalette bir araya gelmesi, Bill’in bölüm başında çorapsız ve papyonlu şekilde Virginia’nın soyunmasını beklemesi kadar ironikti.


Libby, utandığı Bill’in yeni işini Robert’ı ayarlamak için kullandı, düşünün nasıl alev alev.

Gelelim final konumuza.. Libby’ye geçen bölüm kızdım evet ama artık onun içindeki Afro-Amerikan tutkusunu görebiliyorum. Bastırma kuzum, bastırma.. Bill ile olduğu gibi iğrenç olmaz merak etme. Coral ve Libby arasındaki gerginlik tam istediğim kıvama geliyor. Zaten Robert kapısına dayanıp hart hurt ettiğinde Libby’nin bir içinin yağları eridi. Sonra Coral, kendince Libby ve Bill’in ayrı yatakları ile kendi dolu dizgin seks hayatını kıyasladı ama bence kendi kendisinin kuyusunu kazıyor. Ha çabasını takdir ediyorum ve Libby gerçekten işleri bilen bir kadın olsaydı hizmetçisinin ne saçlarını zorla yıkardı ne de onun karşısında böyle hava atmasına izin verirdi. Ama Coral’ın yatak anıları Libby’yi sadece daha da kızıştırdı. Bunu Coral’dan değil de Robert’dan özür dilemesiyle anladık. Libby, Robert’ı götürmek istiyor da Robert biraz sert kaya. Ya direkt kendisini önüne atacak ya da onu delirtmek için bu kadar yüz gözden sonra yokmuş gibi davranacak. Bilmiyorum ne olacak ama bir an önce olsun da ben de geçen bölüm Coral’a yaptıklarını affedebileyim.

Masters of Sex Libby ve Bill dışında ten uyumu olan bütün karakterleri ile yazımızı renklendirmeye devam ediyor. Bütün dualarımız bunun istikrarı için.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR