Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Virginialog
Sezon: 2 Bölüm: 8

Erkek kardeşlerin bunalımlı hikayesi de pek kofti olur hemen biter ama bakalım..

Masters of Sex bu sezon gösterdiği konuların sonunda içine girdiği bir bölümle karşımızdaydı. Cinsel bozukluklardan işlevsellikle ilgili sorunların derinine inilmeye başlandı ve ırkçılık artık dizide ara sıra gördüğümüz bir şey değil, resmi olarak dizinin lokomotif konularından biri oldu. Bill'in bölüm başında değişik tarzda bir ilişkisi olduğunu hissettiğimiz Frank ile ilişkisinin kardeşlik olması, şu anlaşamayan erkek akrabalar olayı güzel bir konu. Sadece bazen bu olay fazla abartılıyor, burada nasıl olacak bilmiyorum ama ne yalan söyleyeyim ben Frank'in kardeşi olduğunu hiç düşünemedim. Soyadını duyduğumuzdan herhalde ihtimal vermedim ve Bill'in üniversitedeki sevgilisi falan sandım. Dedim ama düz dedik, bu sezon çıktı altından. Aslında büyük bir ipucu verilmiş, Frank'in sperm miktarının azlığı Bill'de de vardı ve bunun bir tür genetik durum olduğu vurgulandı. Bill hala bıraktığımız gibi, ve bunun nedenlerini Gini'nin ağzından Freud'un fikirleriyle duyduk. Tabii ki Gini hala resmi olarak bilmiyor Bill'in durumunu ama bence hissediyor. Lester'ın üzerinden Bill'i de dinledik sadece.


Gini’nin yüzündeki sevimlilikle saklanmış sinsiliktense Libby’nin yüzündeki iyi yüzlülüğün yalan ‘cnm’ ifadesini tercih ederim.

Gini neler yaptı derseniz ben onun ağzından herhangi bir teknik cümle, herhangi bir iş muhabbeti duymak istemiyorum. O öyle konuştukça ben geriliyorum, Bill ise Gini'nin hırsından pes ediyormuş gibi geliyor. Adam tükendi resmen. İçimde artan Bill sevgisi beni de korkutsa da bu bölümden sonra Gini'nin deli olduğuna kesin olarak karar verdim. Barbara'nın vajinismusu bir travmaya dayanıyormuş okey. Vajinismus illa böyle bir travmayla birlikte olacak diye bir şey yok, ama dizi bu işte bir şekilde etkili anlatım lazım. Gini, Barbara'nın unuttuğu travmasını hatırlatınca kadına psikolojik destek sağlama durumunda kaldı tabii ki. Kendisi uzmanlığını tamamlayana kadar galiba Barbara'nın dertlerini ondan duyduğu kadarıyla bölüm sonunda gördüğümüz gibi bir psikoloğa anlatacak ve ondan duyduklarını da Barbara'ya söyleyecek. Hayat ne güzel Virginia ya. Keşke senin deli olsa da herkes, o işler hep öyle yürüse. Böyle insanlara virginialog diyelim bence artık. Her şeyi yapmak isteyen ve bunun için hileden çekinmeyen tiplere böyle demeliyiz bence. (Editörün notu: Hahahahahahahaha!)

Austin nasıl mutlu ya, sen ne dilersen canım ya.

En heyecanlı konu olan Libby'ye gelmeden önce diğerlerinden bahsetmek istiyorum. Masters of Sex'in sorununu anladım ben galiba. Yan karakterler biraz gelip geçici gibi ya, bu sorun ister istemez kafamızı meşgul ediyor bence bir yerde. Betty çok fazla ağırlık taşıyor dizide ama kullanılamıyor bence. Bir evlilik hikayesi verdiler ona ve sonra bitti. Austin desen bu sezon baldızıyla yatmak dışında bir şey yapmadı. Flo ile Austin'in muhabbetinden yine mi yakışıklı erkek ve şişman kadın eşleşmesi dedim. Bunu artık yeni bir olay gibi vermemeleri lazım. Zaten olan ve zaten doğal olan bir durum yıllardır dizilerde veriliyor. Hatta sadece bunun üzerine kurulu Girls diye bir dizi bile var. İlkler iyidir, aklına gelmeyenlerin de aklına getirir ama artık o bayat bir konu. Lütfen burada işlenmesin Austin, sadece zayıflama haplarının temsicisi olarak kalsın.

Libby’nin kazağı kalp ben; Libby kalp Robert.

Ve Libby.. Resmen dizinin en heyecanlı karakteri. İlk bölümlerdeki o niiiii dikkatiyle eş rolünü oynayan Libby gitti yerine resmen kaya gibi ağır bir karakter geldi. İki kez doğurunca Libby kendisine ait olan şeyler çoğaldığından yumuşamış, o eski ırkçılığından izler yok. Bunda 'gündüz düşleri'nin etkisi olsa da bence Libby, Robert'a yardım edecek. Üstelik sadece adam delisi olduğu için değil. Coral'ın saçını yıkadığı sahnede nasıl en karanlık kuyuya düştüyse Libby, şimdi de en tepeye yükselmekte. Artık kendisini tanıyor ve ne istediğini biliyor. Gini-Bill-Lib üçgenine yaptığı yorumlar ise beni geriyor, Bill ve Virginia hala uyumakta.. Bence Masters'ın annesi kesin söyledi ama Bill, Libby'nin o kadar umrunda değil ki. Bill ve Gini her şeye rağmen iki yüzlü bir şekilde Libby'nin karşısında durabiliyorlarsa Libby neden riyayı tatmasın? Bir de Robert'i tatsın tabii ki.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR