Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Yalnızlığım Yollarıma Pusu Kurmuş Beklemekte
Sezon: 11 Bölüm: 10

Her bölümünü başka bir şarkı adından alan Grey’s Anatomy, 11.sezonun 10.bölümünde, dünyanın en şahane şarkısıyla aynı ismi taşıyor, The Bed’s Too Big Without You. Herkese önerim, bu vesileyle şarkıyı bir kere dinlemeleri diyor ve haberlere geçiyorum.

Meredith’in çocuklarıyla uyuduğu sırada, Alex’in sevgilisiyle yattığı ve onların kahkahaları arasında Meredith’ten Alex’e gelen ‘meşgul müsün?’ mesajının sesinin bile duyulmadığı bir sahneyle başlıyor dizi ve bölüm isminin hakkını daha orada veriyor. O sırada Meredith’in arka ses olarak anlattığı, 30 yıl kimseyle konuşmadan yaşayan adamın, ormandan çıkıp insan içine karıştığında kendini çok daha yalnız hissettiği hikaye de, arada hepimizin başına gelmesinden olsa gerek, epey üzdü beni. Meredith ve Alex’in, “Cristina sevişirken bile mesajıma cevap verirdi,” diye başlayan sohbetleri ise öyle şahaneydi ki, iyice özledim ikisinin bir arada olmasını.

April ve Jackson’ın bebeklerinin hasta olduğu ortaya çıktığı ilk günden beri beklenen diyalog nihayet gerçekleşti ve Jackson, bebeğin hastalığının tip III olması durumunda gebeliği sonlandırmanın daha makul olacağını söyledi, belki babadan çok bir cerrah olarak. April ise ne olursa olsun onu doğuracağını söyledi, ki başka türlüsü April olmazdı.

Cristina’dan başkası seni kaale almıyor mu yoksa bebeğim?

Owen ve Callie’nin projesinde kullanmaları için malzeme teklifine gelen kadın Owen’a çılgınca yazarken, Owen’ın bundan utanması ve Callie’nin kadın gittikten sonraki laflarına “naalakası var” diyen ergen tavrı yapmasına bayıldım, Owen’ın efendi bir insan olmasına her zaman bayılırım zaten, istiyorum ki biriyle olsun. Hatta Callie’yle olsun istiyorum direkt de, bakalım artık. Bu arada Dr. Herman en kötü durumdaki hasta dosyalarını toplayıp Arizona’yı hızlandırılmış kursa aldı, yine dört ayağının üstüne düştü Arizona. Liz Shepherd ise Herman’ın beyin tümörü ile aşk yaşıyor adeta, intörnleri toplayıp, “şu güzelliğe bakın” diye tedavi şekli soruyordu son gördüğümde. Meredith, geçen sene büyük umutlarla alıp, Cristina’dan başkasının kullanamadığı üç boyutlu yazıcıyı kullandı nihayet, bir hastanın tümörünü karşısında görüp ameliyat planını yapabilmek için. Hasta için güzel ama Meredith için acıklı bir andı aslında, eve büyük heveslerle alınıp hiç kullanılmayan mutfak robotu gibi, ama bu keki yapmak 10 saat sürüyor maalesef.

Karev’i paylaşacağımıza yemin ederiz.

Owen’a asıldığını sandığımız kadının aslında Callie’ye asılmasına da sevindim, çünkü Owen kadar mutlu olmasını istediğim bir diğer insan da Callie’dir. Başkası olsa biraz bozulabilirdim yani. Ama “Hazır değilim,” deyip kaçtı gitti, kıyamam ona. April’in normalde nefret ettiği annesini yanına çağırmasına şaşırdım, ama annesinin bebeğin test sonuçlarını bile almaya gerek olmamasına onları ikna etmeye çalışmasına tabii şaşırmadım. Meredith’in, kendi kardeşi ve Bailey’le yazıcının başında beklerken, Derek’in kardeşine “Yalnız uyumayı bilmiyorum,” demesi samimi bir andı, ki Meredith normalde bu takım duygusal paylaşımlar yapmaz. Liz’in ise “Tabii ki bilmiyorsun, daha önce ya Derek ya Cristina vardı,” diyerek, gidenin sadece Derek olmadığını hatırlatması güzel oldu.

Oynar gelin görümce

Meredith’in kardeşi de biriyle asla uyuyamayanlardanmış halbuki, işe bak. Hangisi bu konuda Elis’e çekti onu bilmiyorum tabi. Bir sonraki adım olan Meredith’in üç boyutlu yazıcıda bir Derek yazdırma fikrini dev destekliyorum bu arada, Harper Avery ödülünü nihayet bununla alabilir. Bu arada yazıcıdan çıkmış tümörü kalabalık bir şekilde inceledikleri sahnelerde, İşler Güçler gibi hızlandırılmış sahnelere bayıldım, fıtı fıtı diye fon yaptım kendimce.

Tam da Richard, herkese yaptığını yapıp, Liz’i desteklerken ve ‘bir planın var’ konulu motivasyon konuşmasını yaparken, Stephanie gelip Liz’e planını anladığını söyledi ve tabi ameliyata girmeye de hak kazandı. Yani  o kısmı henüz izlemedik ama bu hastanede işler böyle yürür, cevval intörn önlüğü giyer.

Bölümün sonlarına doğru Owen ve Callie’nin yaptıkları ciddi bir ilişkiye hazır olmama konuşması harika değil de neydi peki? Canımın içi Callie’nin “Yoksa hayat boyu belli bir miktar mutluluk hakkımız vardı ve onu bitirdik mi?” sorusu, Carrie Bradshaw’ın Big düğünden kaçtıktan sonra söylediği “Belki de her adam için belli bir gözyaşımız vardır ve ben kendiminkileri çoktan bitirdim,” dediği sahneyi getirdi aklıma.

Ay siz kavuşun n’olur.

Meredith, bölüm başında mesajına cevap vermeyen Alex’ten intikamını, sevişme sırasında arkadaşlardan gelen acil mesajlara cevap verme kuralını Jo’ya öğreterek aldı tabii bu arada, ne de olsa herkesin bir ‘person’a ihtiyacı var şu hayatta. Meredith, yatakta yanına üç boyutlu modelini koydu ve eskiden Cristina’yı arayacağı gibi, kardeşini aradı. Yeni ‘person’ı  o olacak korkarım. Korkarım, çünkü Cristina’nın yeri dolacaksa bu en azından Alex olmalı. April ve Jackson’ın test sonuçlarını bekleme sahnesiyle bitti bölüm, ama konuşmayı Herman yapacağına göre haberler kötü gibi. Bekleyelim, görelim.

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR