Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Yaman Koper’den yeni yıl şarkısı
Sezon: 2 Bölüm: 54
Vurulmanın paranoyası olsa gerek bu tedirginlik ama renkler harika!

MedCezir, yeni yıl özel bölümüyle bizimleydi. En sevdiğim “A Christmas Carol” hesabı içsel hesaplaşmalar, paralel evrenler falan, vurulma ve hastanedeki acılı bekleyişi güzel hafifletmiş. Yaman’ın önce Twilight hesabı ormanlarda Jacob hesabı takıldığı sahneler çok güzeldi. Ben Jacob’cıydım orada Yaman da tabii ki Edward değil. Edward direkt Orkun. Tabii ki Ya-man kurt adam, Orkun vampir. Hatta Yaman Van Helsing bile olabilir. Ya-man’ın yeni yıl bölümüne özel paralel evrenlerine ara ara bakacağız.

"Mira’nın histerik aşkı" isimli çalışmam.

Yaman vuruldu, ameliyatlar da tamam. Ölmeyeceğini biliyoruz, o da tamam. Ama Mira biliyorum, sevince böyle oluyorsun da bu kadar hastalıklı sevme annem sonra sen üzülürsün. Yaman eğer ölseydi, onun nasıl yolculuğuna devam ettiğini bilemeyecektik. Enerjisi belki Altınkoy’un üzerinde dolanır, yazın hiç bitmediği Bay AŞK’ın derebeyliğini kötülüklerden korurdu. Mira ise muhtemelen delirirdi. Daha yaşanmamış onca şey varken bu kadar sevmiş kız sonuçta. Bu yüzden zaten hastalık olayından sonra Yaman’ın kendisine geri dönüşünü kolayca anladı. Hep söyledim, hasta diye döndüyse ne olmuş yani? Neyse Mira’nın Sude’ye Yaman ile ilgili koştuğu şartlara da bayıldığımı söylemeliyim. Sude’nin Yaman nefreti biraz kokmuştu artık.

Yaman ve ropdöşambrı kalp ben.

Kenan ve Nevin, sonunda Yaman’ın başını yakıyorlardı az kalsın ama Ya-man için daha basılmamış çizgi romanlar var. Nevin de galiba Yaman’ın durumundan duygu sömürüsü yapıp Gamzeler’deki işi kaptı. Ekim Can için çok travmatik bir bebeklik olacak. Kenan da yine Yaman sayesinde Sedef’ten garantisini aldı. Hah işte şimdi artık sırtları yere gelmez. Ya-man çizgi romanları yapılmaya başlandı ama bakalım neler neler girecek. Herkesin kirli çamaşırları olduğu için biraz gerginlik söz konusu oldu ama asri Altınkoy Gençliği’ne tabii ki koymaz. Bölümün yıldızı benim için Yaman’ın ropdöşambrıydı. Emir Sarrafoğlu’nun daha dokulu kumaşlardan yapılmış ropdöşambrının yanına yaklaşamazdı ama finaldeki yeni yıl balosunda Yaman’ın saçını da çok beğendiğimi ve zenginliğin çok yakıştığını söylemeliyim. Vuruldu diye midir nedir, bu bölüm Çokoprens’e zaafım vardı.

Hasan da Ya-man serisinde hangi tarafta olduğu çok tartışılan önemli bir karakter.

Sevgili Hasan gün geçtikçe daha da yıldız oluyor. Evet, hala Turunç Nadir’e sadık olabilir ama onun bizim tarafımızda olduğunu hepimiz biliyoruz. Artık Nevin bir öpsün şu adamı. En azından yanağından. Yazıktır resmen, Yaman için kendisini siper etti yine.

Leyla kendisini bıyıkların büyüsüne bırakırken.

Vay vay vay yani Leyla! Neden Yaman, Orkun ve Burak ile dikişi tutturamadığını şimdi anladım. Demek ki sen bıyık seviyorsun. Bıyıklı’nın bıyıklarına iç geçe geçe nasıl da bakarmışsın öyle? Mira’nın içine düşeceği durumun daha hafifine sahipsin şu an. Sevdiğin öldü ama aklını yitirmedin. Galiba bunun sebebi, bu olay ile nikâhla elde ettiğin statüyü sosyal hayata sonunda taşımış olman. Turunç Nadir olaylarını ben artık sevdiğime karar verdim. Hem bize bir tane böyle çok kötü gerekiyordu. Her çizgi romanda vardır bir tane empati kurulamayan kötü. Bizimki de Turunç Nadir. Turunç Nadir ve Leyla’nın evliliği de “reyt”i olan bir konu hem. Bıyıklı da Yaman’ı vurarak bizi üzmüştü ama yeni yıl hediyesiyle kendisini affettirdi. KALP.

Altınkoy kızlarının ahı çıkarken.

Altınkoy çocuklarına gelirsek; bu bölüm neden 42 bin liranın konu olduğunu, hadi konu olsa bile rehin alınmaları göze alacak kadar verilmemesini anlamadım. Uzay ve Murat’ın tartışmasında tabii ki Murat’ın safında yer aldım. Mert ve Eylül ayrılsınlar demiştim ama Uzay’ın çizimlerini bu isteğim uğruna bile sevemedim. Yakarım o çizimleri! Mert ve Uzay, hemen Eylül’den uzak durun! Ben ona bir Monaco Prensi bulacağım.

Sedef gecelerde sabahlamaktan nasıl bu hale düştüğüne anlam veremiyor.

Sedef yine bir kriz ortamında nasıl joker olunabileceği ile ilgili güzel bir ders verdi hepimize. Yeni yılda eskisi gibi çılgınlıklarla gelmedi ama saçı harikaydı. Kaya Ailesi çok iyi ya. Asım Şekip Kaya ile Sude’nin de Yaman’a davranışları çok çok güzeldi. Yeni yıl özel bölümlerde böyle acıklı acıklı düşmanların dost olmasını izlemek çok keyifli. Bay AŞK, Yaman ile evinde verdiği davette konuşurken ben ağladım mesela.

Bu aşk dörtgenini ben de çok sevdim.

Lance’in ay çekirdekleri bol tuzlu değildi ama kendisi oldukça fazla fazla bir karakter. Tam bir Amerikalı olmasının yanında Sedef ile Serezlerin evine Lance’in hayran olmasına gülmeleri tam on numaralık hareketti. Deniz zaten hafiften manyadı. 7/24 Selim ile olmak istiyor. Bir de üstüne kadınların böyle şeyleri hemen hissetmesi faktörüyle rekabet ortamı geldi. Kadınların rekabeti kızıştırmak için aynı zamanda menstrüasyon dönemine girmesi de bu rekabet içgüdüsüyle alakalı bir şey zaten. Yani Selim için çok stresli günler geliyor. 

"Her yerde her durumda aşk-ı memnu," diyorsun yani Sude.

Sude ile Kenan ise küçük kalp oyunlarındalar. Nevin’in utanmadan arlanmadan kötü kötü baktığı Sude’ye çok üzülüyorum ben. Nerede Ender’i  öldüren, Serezleri çökerten Sude? Şantajlardan bezmiş Sude’yi değil, gözünü kırpmadan şantaj yapan ve hep kazanan Sude’yi istiyorum ben! Kenan’ı bir tek Sude’li olduğunda seviyorum ama Asım Şekip Kaya’nın da Sude’nin taktığı Kenan’ın hediyesine yorumu süperdi. Onlar üç kişi devam edemiyorlar mı bu işe? Kenan sadece gece olunca, Bay AŞK ise sosyal platformlarda Sude’yi tamamlıyorlar.

"Hımm demek o Mira, bu Mira…" - Ceren

Yeni yıl teması meması demeden Yaman konusunda benden ilk kez koca bir yazıklar olsun Orkunstar’a gelsin! Ya tatlım hiç mi dizi izlemedin sen? İnsanın içinden gelmese bile dizilerden bilir böyle özel anlarda barışıldığını sevgili Orkun! Bir de tişörtü giymeden gelmiş matah gibi. Neyse Orkun’un ikinci üzüşü, Ceren adlı yeni sevgilisi. Ya Hale’ninsin ya kara toprağın prenses! Önce bunda bir anlaşalım. Hale hemen kızı gözüne kestirdi zaten, müsait bir zamanda öldürüp “Ben görmedim,” diyecek de; Mira da gitti Ceren ile tanıştı hemen. Gerçi anlıyorum Mira’yı Orkun mutlu olsun istiyor ama Hale’nin Elif’e yaptıklarını düşünürsek Mira’nın da “sisterhood”u bozmaması gerek. Hale’nin Mira’ya gidip Ceren’e karşı iş birliği teklif etmesi lazım. Neyse Orkun bebeks, yeni yıl ruhunu bozduğun için seni Grinch ilan ediyorum!

Yaman’ın bilinçaltında tamamen karanlık tarafa geçmiş olan Mira!

Ve Yaman’ın burkucu paraleli. Serezlerdeki durum, kimsenin onu istememesi, Yaman’ın Serezlere ilk geldiği kıyafetinde olması, Ender-Sinan kazası, Sedef-Selim aşkı, Mira ve Orkun’un yine de ayrılması, Sude ve Faruk’un da… Yani olay şu; olacak olan oluyor. Çok güzel bakış açısı. Farklar galiba Mert’in sosyalleşememesi ve Ender’in Selim’i aldatması. Yaman’dan değilmiş yani olay. Hatta Yaman’ın olması Selim’i korumuş mu desek ne desek? Ben Ender’in aşığıyla ölmesi fikrini çok sevdim, şimdiki halinden çok daha karizmatik bir karakter sonu. Mira’nın ise bunalımı, tam kayıp kız olmuş. Ayrıca Mira’nın esmer değil de peruk takmış olması depresif ruh halini harika yansıtmış. Bütün bölüm kızsam da paralel evrenlerde Orkun’u aradım bir tek ama yine de hayalleri çok seven ben yeni yıl özel bölümüne bayıldım. 

 Kurşungeçirmez Ya-man’ın yeni maceralarında görüşmek üzere!

 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR