Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Yaman Koper’in talihsiz serüvenleri
Sezon: 1 Bölüm: 16

Party Hard değildi ama izleri Yaman’ın üstündeydi.

MedCezir bu hafta christmas special bölümüyle karşımızdaydı. Bölüm başında bir sene önceye gitmemiz falan bölümün tarzına çok uygundu. Selim’in Yaman’a zaafının sebebinin geylikten olmadığını anladık. Orkun’un yancıları da 2012’den 2013’e girildiği gün yanlarında kızlarla görünerek gey olmadıklarının mesajını verdiler. Bu belirsizliklerin christmas special’da çözümlenmesi güzeldi. Mert tabii ki de Victoria's Secret bekleyecekti. Süprüntüler Team’in de geçen yıl bir tane turuncu saçlı tıknaz üyesi varmış ama iyi ki ne cehenneme gittiyse gitmiş. Bir de onun hasetlenmelerine katlanamayacaktım. Giray’ın yan yan Ayşe’yi kesmesi ve cesaretini her zaman takdir ettiğim Hale’nin o saçına rağmen ilk kez 2013’ün ilk anlarında Orkunstar’ı götürdüğünü de öğrenmiş olduk. Leyla’nın da Yaman’ı aldattığı ortaya çıktı. Ayrılma sebepleri buymuş. Leyla’nın aldatma sebebi duyduğum en saçma şey olabilir. Yaman’ı “adam evleneceğiz,” dedi diye kandırması çok ama çok 90’lar. İşte en çok bu öyle gibi görünüp böyle olanlardan korkulur. En güzel ayrıntı, Asım Şekip Kaya Junior Team’in havai fişek patlatırken Tozludere Team’in o ışıltılarla mutlu olmasıydı. Bu arada Orkun&Mira tam bir golden couple ya. Nasıl yakışıyorlar anlatamam. Ama bir arada olmalarını istemiyorum ben. Efsane olarak kalsınlar bence. Olabilecek en mükemmel çift olarak dursunlar bir köşede.

Gelelim Yaman’ın talihsizliklerine. Tamam Yaman, Mira’nın yaptığı smackdown’ı hak etti. Ama yok yani şu bursunun kesilmesi ihtimali olsun, o Süprüntüler Team yüzünden başının derde girmesi olsun çok üzücü. Ama başına gelenler içinde en kötüsü yeni yıl gecesi Yaman’a musallat kız. Tam kabustu, Yaman da kabus gördü zaten. Bu Yaman’ın babası da nasıl bir adamsa annesi ve zalim üvey babası tamamen yok olmuşlardı, adamın siluetini görünce de birden ortaya çıktılar. Ne çıkacak altından çok merak ediyorum ama bazen de ağzımızın tadı kaçmasın istiyorum. Bu arada Tozludereliler’i bir daha görmesek olmaz mı ya? Yaman’ın içerleyeceği kadar kötü değil Tozluderelilik ama yani Orkunstar doğru tahmin yapmış biraz ‘Lesh’. Giray, Ayşe ve Leyla’nın yeni yıla girdikleri o dumanaltı köhne bar neydi ya?


Eylül ‘Pembe’ Buluter entrikanın şıklığında.

Eylül’ün Yaman’ın bilgisayarını hackleme operasyonu harikaydı. Mira’nın söylediklerine anlam veremeye veremeye yazması çok tatlıydı. Ama Mira’yı Yaman’a karşı doldurmaması beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Mert’in Yaman’a ‘’Küstün mü?’’ , ‘’Küsmedim de,’’ lafları da bir harikaydı. Arada sırada şakaları fazla uzattığı için ona kızsam da yerli dizilerin klişe Türk erkeklerinden çok farklı olduğu için çok değerli. Yeni yılın ilk gününde hackleme operasyonu dışında, Eylül’ün şıklığıyla da gözümüz kamaştı. Rujundan peluşuna, ayakkabısından içindeki crop top’ına harikaydı. MedCezir’in anne jenerasyonundaki kadınlar kıyafetlerinde biraz garip renk seçimleri yapıyor ama. Ender o saça hala, mavi yeşil diyet ürünü ambalajı gibi giyiniyor, Sude adeta orman meyveleri. Ama yine de Yeni yıl partisinin en şıkı Sude’ydi. Yalnız yıldızı Sedef’ti. Yeni yıl bandosu eşliğinde Sedef, Asım Şekip Kaya Derebeyliği’nin en eğlenceli insanları olan ve artık tamamen Orkun’un tekeline giren gençler eşliğinde geldi ya harikaydı. Sedef’i sevebildiğim için MedCezir’i çok seviyorum. Üstelik oldukça şıktı da. Gelen renkli güruhun tabii ki de diğer yıldızı Orkun’du. O omuz sallamaları, dil çıkarmaları, trendeki kafa hareketleri, göğüs titretmeleri filan bölümlerdir eksik olan Orkunstar bonuslarını geri kazandırdı bize. Bence Sedef ve Orkun beraber eğlensinler filan. Yani öyle ilişki filan değil, kankalık gibi. Orkun kesinlikle içgörüsü ve empatisi olmayan birisi, Sedef de aşırı içgörülü ve empatik. Bu yüzden zaten bu kadar rahatsız edici davranıyor. İkisi çok eğlenirler eminim. Gelen güruhun gerisi ise sadece ‘’Biraz daha kalabalık olsak daha iyi olurduk’’ temasının sonucu. Derinine inilse Hale de eğlenceli olabilir ama derininin çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Gerçi Tuğçe de vardı orada ama eminim onun travmatik Mert saplantısını Sedef gözlerini devirerek dinlemiştir. Orkun’un ise hiç Tuğçe ile konuştuğunu sanmıyorum. Party Animal Sedef ise son olarak, youtube’a kendi koyduğu videosuyla yıl başına nasıl girdiği ayrıntısıyla yüzleştiğimiz Asım Şekip Kaya’ya bir gol daha atmıştır. Faruk, Asım Şekip Kaya ve Sedef arasındaki yeni durum ise oldukça eğlenceli. Hem karakter olarak son bölümlerde çok sevmiş olmamın yanında ABD’ye girmesinin yasak olduğunu öğrenmemle Sedef bir kaç level daha atladı gözümde. Kim bilir neler oldu. Spin-off istiyoruz. Adı da Hot in Manhattan.


Yeni yılda Noel Babayı bekleyen çocuklar gibi Yaman’ı beklerken Mira.

Son olarak da aşkından alev alev olan Mira’dan bahsetmek istiyorum. Çok kızdılar geçen bölümden sonra canım ciğerime ama içinde olduğu durum yüzünden sonuna kadar haklı olduğunu düşünüyorum. Kız gerçekten aşıkmış belli oldu. Nasıl buna kızılıyor anlamıyorum. Çünkü karakterinin Yaman’ın Tatlı Kedisi’nden Öldüren Cazibe’ye dönüşmesi çok zevkli. Leyla’ya yazdığı kontrolsüz mesajlar ve Yaman’ın gitarından bilekliğini alıp gitmesi resmen dünyanın bir ucunda ve bir o kadar da ‘white girl problems’. Büyülenmemek elde değil. Aferin Mira, aranız düzelse bile böyle kontolsüzlüklere devam. Zaten dünyanın en profesyonel annesi olan Sude (Beren’in ilerleyen yıllarda şişmanlığı yüzünden intihar etmesini engellemeye çalışması, Faruk’u hala gözetmesi, kızları ile babalarının arasına girmek istememesi ve Mira’yı hatalardan koruma çabasından bahsediyorum) ve Mira’nın, Bihter Yöreoğlu anması tadında konuşmaları çok iyiydi. ‘’Ölüyorum anlasana’’ sahnesi harikaydı. Sude’nin Hayriye Tekin tepkisi ise(‘’Eyvahlar olsun,’’ Hayriye Hanım sözlerinden biridir.) tam o anda sinirleri gevşetti. Ben Firdevs Hanım mottosu ‘’Aptallık etme,’’ cevabını beklerdim ama bu da güzeldi.

Christmas Special’larda genelde; düşmanlar dost olur, ayrı aşıklar barışır ama bence Mira ve Yaman’ın yeni yıla küs girmesi ve Orkun’un Yaman’a el uzatmasının fake olması güzeldi. Ama eğer sezon finalinde de Orkun’un içindeki iyiyi görmezsek kötülüğü çok yükselsin. Yaman’ın kaldığı havuz evine boğa yılanı filan göndersin. Böyle fantastik şeylere okey ama umarım Yamancık hapislere girmez, istemeyiz. İyiden iyiye müzikal gibi her bölüm şarkılar olması da ayrı bir güzellik katıyor MedCezir’e. Bu bölüm mırıltılarla kalsa da daha çok cover isteriz. Hem de sadece Mira ve Yaman ile sınırlı kalmasın, başka karakterler de söylesin. Bir cover albümü sezon finalinden sonra çıksa da hemen alsak ha?
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR