Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Yaman Rocker listelerde bir numero!
Sezon: 2 Bölüm: 55

Yaman’ın konserine sadece kızlar gelmiş. Peki ya gayler?

Ay ne kadar özlemişiz değil mi MedCezir'i, değil mi? Yeni yıl tatili verdiler, resmen bu bölüm özette oturdum başına. Rockstar Yaman'dan şantaj yap şantaj bul'a, Boğaz'da yüksek tansiyondan mankenlik ajanslarına kadar 2015'in ilk MedCezir bölümü gıybeti.

Yaman burada Hasan’a saydırıyor diye çok kızmalıydım ama en iyi saçıyla bizimleydi ama en iyi!

Şimdi Yaman’ın tıklanma rekorlarından Mira kısmında bahsedeceğim ama adam gerçekten her konuda number one olma yolunda ilerliyor. Bestesi tık tık dinlensin, Yaman bir yandan Mira’ya istatistik çalıştırıyor, bir diğer yandan mafya çökertiyor, bir başka yandan da Serezler’in yabani otlarını biçiyor. Öncelikle mimarlık okuyan birisi istatistik alıyor mu çok merak ediyorum. Gerçi almasa bile Yaman, Ya-man aldığı için kesinlikle biliyordur. Zaten mimarlıkta bu kadar yüksek notlar alıyorsa çizimi de iyidir. Bu demek oluyor ki Uzay ve Mert’in artık bir karın ağrısı haline gelen çizim böbürlenmelerini de Yaman bitirebilir. Mafya çökertme konusuna gelirsek Selim’e katılıyorum; sen sahil güvenlik veya polis değilsin! Ya-man’sın. Git hızla yüz git, yukarıdan uç falan ne bileyim. Yabani otlarla ilgili tek söyleyebileceğim ise Yaman’ın her haliyle ilgili fantazi kurabildiğini iyice anladığımız Mira orada çim biçme makinesi olmak için ömür boyu finallerini yakardı biliyoruz. Kızın kafası Yaman’dayken aklına hiçbir şey girmiyor. Bence Yaman’dan istediğini alınca daha da delirecek. Mira, Yaman’ı yatağa bağlayacak diye korkuyorum. Ya da neden korkayım ki kızcağız gönlünü eğlendirsin yani.

Yaman’ın Faruk’u görünce hemen hazır ola geçmesinden uzun zamandır bahsetmek istiyorum. Çocuğun kodları çok iyi, asla kaçırmıyor. Bu bölümde hemen Faruk’un dizlerinin bağını çözdü. Zaten Faruk buna neden Mira’dan ayrıl dedi ki? Hayır neyin kafasıydı o? Yaman’a Hasan konusunda kızdım ama. Başından beri Snape kadar olmasa da Hasan’ın hep bizim tarafta olduğunu hissettim. Turunç Nadir ortadan kaybolunca tam dönüşünü yapmış olsa da ben Hasan’ın Nevin aşkına inanıyorum biliyorsunuz. Bence büyük büyük konuşmadan önce Hasan’ın tekrar cici baban olması durumunu gözden geçir. Nevin de yine bütün yılanlığıyla Ekim Can’ın Matmazel’i olma hayalini gerçekleştirdi. Artık Hasan ile Buluterler’in müştemilatına taşınırlar olur biter.

Mira’nın karanlık tarafı; o kızlar Yaman’ı mıncırırken eline mikrofonu alıp ”Burası Tozludere değil!” demek üzereyken.

Bir sürü gürültüden sonra sonunda Yaman ile tekrar düzenli ilişkilerine dönen Mira’ya gelirsek… Bahsettiğim normal ilişki durumları bunlar aslında. Mira’nın Yaman’ın ünlü olacağı ve ayrılacaklarına dair korkuları çok gerçek değil miydi? Dünyada bir tek kendi gerçekliğinin peşinde koşan Mira Beylice’yi Yaman’ın sözleşmelerini imha ederken; Yaman ondan ayrılınca da onu batırmak için gazetelere konuşan sosyetik güzel olarak görebiliyorum. En sevdiğimden, en karanlığından bir Mira Beylice yani. Bu arada gerçekten Mira, sen her popçunun günün birinde evlenmek istediği sosyetik güzelsin, neyin paniği bu kuşum? Bütün o ödüller Orkun Civanoğlu ile beraberken miydi? Asım Şekip Kaya’nın üvey kızı olduğunu ve üvey kardeşlerinle beraber Kardashianlar’ı aratmadığınızı unutma! Mira’nın Yaman’a olan aşkı da git gide takıntı boyutuna geldi. Kıyamam, Yaman orada hevesle bildiklerini anlatıyor Mira’ya annem, Mira acaba ne zaman neresine dokunsam derdinde. Dikkat et Mira, Yaman darlanıp daha huzurlu bir ilişki isteyebilir, sen de evde boy aynası kırabilirsin.

Sude bu masayı değil, Kenan’ın hazırladığı rakı sofrasını tercih ediyor çünkü rakıya hayır diyemez!

Sude’nin durumuna bakarsak etme bulma dünyasının ete kemiğe bürünmüş hali diyebiliriz onunki için. Sude Beylice şantaj yapıp hep kazanma rekorunu neredeyse Ferhunde’nin elinden alacaktı ama kendisi yenildi, yıkıldı. Turunç Nadir demek ki bu günü bekliyormuş Sude’nin olayını kullanmak için. Sude önce kaçmasına yardım etti ama yılların tecrübesini en mükemmel şekilde damıtan Asım Şekip Kaya’ya fena tosladı. En istikrarlı üç karakter kesinlikle Asım Şekip Kaya, Mira ve Beren! Bay AŞK’ın her mimiği beni zevkten zevke sokuyor. Ayrıca Bay AŞK Beren’i seyahatlerine dahil ederken Sude’nin ikimiz de ikimiz diye tutturması çok hoş değil de ne? Neyse Kenan ve Sude’ye gelelim. Ben her zaman Kenan’ı Sude’nin yanında sevdim ama biraz daha Sude’ye bu kadar aşık olacaksa full time Kenan’ın safına geçebilirim. Faruk’a ise önce kızdım açıkçası. Sana ne yani kadını takip etmeler falan, kolundan tutup çıkarmalar? Bir de ”Kızlarımın annesi” diyor o hırbo zihniyetinin yönettiği ağzından tükürükler saça saça. Merak etme tatlı kalp, kızların da anneleri de kendilerini koruyabilir. O ara çok sinirlendim ama sona yine Faruk, o harika modern insana döndü hoşuma gitti. Sude ve Faruk dostluğu, Kenan’ın dışarıda ve iki eski eşin arabadaki sahnesi tek kelimeyle harikaydı. Sude’nin bütün aşkına ve bu aşkı ilk kez böyle açık açık duymamıza rağmen paradan vazgeçmemesi ise en büyük kalp ben. Tamam Kenan ve Sude harika ama Sude para aşkı olmadan hiç çekici değil.

Aylin ve Dilek’ten kocasını mı çalsak, sonradan görmeliğiyle mi dalga geçsek, yoksa sadece dedikodusunu mu yapsak bakışları.

Turunç Nadir depo benzeri çeşitli yerlerde takıladursun, ben Altınkoy Cadıları ile Asım Şekip Kaya’nın evindeki yeni yıl partisinde samimi ilişkiler kuran Leyla’ya gelmek istiyorum. Leyla’ya çok sinirdim ilk geldiğinde ama şimdi çok çok seviyorum. Kocasının ortalıklarda olmadığı zamanlarda da umarım konforundan bir şey kaybetmemiştir. Ayrıca birbirlerinin arkasından sayısız entrika çeviren Yasemin-Aylin-Dilek üçlüsünün iki muhabbet ettikten sonra Leyla’nın başını belaya sokup sonra da hemen ispiyonlamalarına dikkati çekmek isterim. Ben Leyla balıkçı teknesini ezsin isterdim ama fazla bela çıkmadan kurtuldu. Eğer haftaya Turunç Nadir ölürse Leyla çok zengin olacak ve Altınkoylu olmak için Sude’nin yıllarca verdiği emeği daha kısa yoldan vermiş olacak. Milyarder oyununda zenginle evlenip bir üst level’a çıkmak gibi.

Ay kız enişte, böyle sana hiç yakışmayan ceketler giymesen hoş adamsın aslında.

Kara bir aşkın pençesine düşmüş Selim’e geldim şimdi. Sevgili Selim sen ne yaparsan yap, nasıl davranırsan davran, kadınlar anlar hayatım. Sedef niye anlamadı bilmiyorum ama Deniz bu işi tamamen çözdüğü anda bir şoför ile ödüllendirildi. Ya bu kadın her yere yürüyerek gitmiyor muydu? Ayrıca koca MedCezir'de bir tek Orkun ve Bay AŞK'ın şoförü var sana ne oluyor yani? Neyse ben Deniz'in kendi adına çok harika bir adım attığını düşünüyorum. Histerik bir aşık olmadı en azından ama o da şimdilik. Bunları bir kenara bırakalım; Sedef ve Selim ilişkisi çok bomba bir olay olduğu için benim kafama yatmıştı hatırlarsanız. Bu bölüm Selim ezik büzük ve Sedef asla anlamazken olan durumlar benim çok hoşuma gitti. Selim, aşık olsun Sedef'e ama Sedef, Selim'e inecek birisi değil. Onu Ender yapar. Sedef ne yapsın Selim ile doğruluk yolu adlı bir hayatı? Sude-Faruk ilişkisi ve Sedef-Selim platoniği bu bölümden sonra bana gösterdi ki gençlerin ilişkileri azıcık çiğ. Resmen Altınkoy Ebeveyn Team çok daha malzemeli ve çok daha kaliteli ilişki yaşıyorlar. Bu arada yakasındaki çiçeğini sevdiğim Lance neden Ata'ya taktı?  

Sallantılı küpeli çocuk da Eylül ve Kenan’ın çok yakıştığını düşünüyor.

Mert ve Eylül’e gelelim demek isterdim ama Mert ve Uzay’a geleceğiz galiba. Ya da Eylül ve Kenan’a mı gelsek? Evet evet. Ya ben Kenan ve Eylül’ü bir sevdim yani niye olmasın? Kenan ölecek dedikoduları çıkmıştı bir ara gayet de süper model falan oluyor. Bir Kendall Jenner mı doğuyor dersiniz Tozludere’den? Eylül de güzel oldu üstelik yanında. Ben Monaco Prensi derken bir Tozludereli de Eylül’ün mü olacak yoksa? Hem böylelikle Uzay ve Mert de o sıkıcı ilişkilerini doya doya yaşayabilirler. Erdil Yaşaroğlu sahnesi çok güzel bir tesadüftü. Yani düşünülse bu kadar hızlı denk gelemezdi. Bu arada Mert’in Hasan’a vurması da hoşuma gitmedi. Hasan kalp ben çünküğ. 

Orkun emniyette x-ray’e girerken bile kız arkadaşına önceliği verecek kadar harika bir insan çünkü.

Hal ve hareketlerinden yeni değil de bin yıldır çıkıp artık follofoş olmuş bir ilişkiye sahip gibi gözüken Orkun ve Ceren’e gelelim şimdi. Sevgili Orkun, gördüğün üzere Mira, Yaman ile ilişkisini oturtunca seni ocakbaşında bir kenara iteledi. Normalde bir Orkun lover olmam buna kızmamı gerektirir ama Mira’nın gerçekçiliğini bozmayan bir hareket olduğu için saygı duyuyorum. Şu an Mira için Yaman ile bütünlüğünü bozabilecek her şey blocking yani. Mesela Yaman, Orkun’u facebook’tan sil dese yapacak. Hatta Ramazan Bakırhan’ı bile silebilir Mira Yaman istese. Ben sana dedim Orkun, hayat senin kötülük yapabileceğin kadar senin canını yakar diye. Genel geçer kabul edilmiş o ‘normal’ ilişkiler senin asla anlayamayacağın şeyler. Sen o ilişkiler için çok unique’sin. O olanı biteni anlamaya çalışan bakışlarla etrafı inceleyen Ceren de diğerleri gibi. Ha çok güzel kız ona ne şüphe ama seni anlayamadığı için bir gün Ceren de sürüye geri dönecek haberin olsun. Bence sen Hale, Ceren’i öldürmeden ona dön. Hem azıcık delirt Hale’yi de.

Eden buluyormuş, o olay sadece o mantığa inananlara işlemiyormuş!

Mira’nın rüyalarında Yaman’ın klibinde Elif oynuyor ama haberi yok Yaman, Sude için kendisini siper edecek. Sude bir dua etti ve hemen Yaman ortaya çıktı. E kadın biliyor nasıl olsa süper kahraman olduğunu. Süper kahramana olayı devredip hemen süper model sevgilisi ile sevişmeye gidecek olmalı. Önümüzdeki hafta turuncu meyvelerden yapılmış bir tatlı hazırlayacak olabilir Yaman bize. Mutfaktaki süper kahraman aynı zamanda ekonomiktir çünkü! Haftaya görüşmek üzere…

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR