Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Yeni bölümde eski Glee
Sezon: 5 Bölüm: 9

Rachel’a kısa saç deli yakışmıyor ya, bence hep peruk taksın.

Glee, utanmadan verdiği uzun araların birinden daha döndü sonunda. Neredeyse üç ay süren bu aradan sonra yayınlanan ilk bölüm, bana hem eski günleri hatırlattı hem de sanki izleyicilerden bir özür niteliğindeydi.

Frenemies’in her sahnesinde çok eğlendim. Artık hayatlarında hiçbir gelişme, ilerleme olmadığı için bütün karakterler çok sıkıcı olmaya başlamıştı ancak bu bölüm, Rachel’ın hala eskisi gibi gıcık bir paçoz olduğunu gördük. Santana’nın da aynı sevdiğimiz, özlediğimiz eski kötü kız olması beni ayrıca sevindirdi zaten. Eski konuların açılması çok güzeldi. Ve belki de bütün bunları ilk kez Unholy Trinity konusu açılarak konuştular. Tabii ki Rachel ve Santana’nın arası düzelecek ama unutmamak gereken bir şey var, Rachel’ın lise hayatını Santana tek başına zindan etmedi ona. İşin içerisinde Quinn ve Brittany de vardı. Santana’nın ‘’Rachel’dan nefret etme kulübü’’ başkanının kendisi olduğunu, patronun Quinn’miş gibi davrandığını söylemesi komik olsa da, üzgünüm Santana, söz konusu Quinn ise hepiniz figüran gibi gözüküyorsunuz. Bu arada Glee’nin bu sezon başında tükürdüklerini yalaması çok hoşuma gitti. Önce Quinn’i, taaa birinci sezondaki toplu fotoğraftan kestiler, sonra da Santana, Quinn ile beraber oldukları geceyi öylesine bir üniversiteli kızla yatmış gibi anlattı, isim vermeden. Allahın emri olarak Finn’in anma bölümünde ise tabii ki adını anmak zorunda kaldılar. Ancak orada da gayet yüzeyseldi. Quinn Fabray’i yüzüncü bölümün dışında tutamayan Glee hem ondan bahsetmeye başladı bölümlerinde, hem de Finn ile ilgili Quinn-Rachel ve Quinn-Puck sahneleri yüzüncü bölümde bulunuyormuş. İçim soğudu diyebilirim.


Kurt’ün hainlkleri bir selfie ile tatlıya bağlandı.

Santana’nın Funny Girl’de Rachel’ın yedeği seçmelerine, orijinal Funny Girl’den Don't Rain on My Parade ile katılması ilk planda biraz ihanet koksa da, Santana seçmelere katıldıktan sonra Rachel’ın yaptığı her şey, ne kadar da bu kazığı hak ettiğini gösterdi. Üzgünüm ama Santana o seçmelere katılacaktı tabii ki, hatta bunu Rachel’ın teklif etmesi gerekiyordu. Tamam evet, büyük ihtimalle Santana, aynı Rachel’ın tahmin ettiği gibi onu bir kaç kez öldürmeye çalışacak ama durum bu Rachel’cığım ya. Sen hep bu kadarsın, daha fazlası değil. Ayrıca Santana’nın dediği gibi, bütün bu hırsının sebebi onların sana lisede yaptıklarının acısı ve kendini onlara kanıtlamak istemen.

Bir başka olay ise Kurt’ün tekrar eski entrikacı Kurt’e dönüşmesi. Ben ortalıklarda hiçbir hata yapmadan dolaşan Kurt’ten çok sıkılmıştım. Onun da tekrar eski haline dönmesi güzel oldu. Elliott’ın kuyusunu sinsilik ve ikiyüzlülükle kazdı bu bölüm. Üstelik de kimin akıl vermesiyle? Kanatsız melek Blanie’in! Blaine içinde ne kötülükler olduğunu bize birazcık da olsa gösterdi. Neyse Kurt’ün Elliott’a tuzakları, Elliott’ın aşırı iyi bir insan olmasıyla çabuk sonuçlandı. Rachel gibi fotoğrafları yırtıp ev terk edip, Santana’yı haklı bulduğu için Kurt’ü hain ilan eden aşırı davranışlarda bulunmadı Elliott. Olayı daha da büyütmedi.

Gerçekten artık McKinley sahneleri bitsin, 100.bölümden sonra dizinin gireceği yeni dönemi merakla bekliyorum.

New York’ta bunlar olurken McKinley’de de bir frenemies durumu vardı. Arkadaş oldukları, sevgili oldukları ve ayrılıp sonra tekrar arkadaş oldukları dönemde, Artie ve Tina hep iyi arkadaştılar. Ancak mezuniyet konuşması için rakip oldular. Tina’yı ezelden beri sevmem. Rachel’ı nasıl sevmiyorsam, onun bu küçük kopyasından daha çok nefret ediyorum. Hele Artie’yi itmesi hiç hoş değildi. Ama yine de ikisinin birbirleri için söyledikleri şeyler güzeldi.

Rachel ve Santana’dan Brave performansının masalsılığı ve yüzüncü bölüm öncesi karakterleri eski formlarında görmek güzel geldi. Yüzüncü bölüm için beklenti büyük hadi bakalım!
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR