Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Günçe, Ç ile

Survivor Ünlüler Gönüllüler 2016’da günler geçtikçe açlık artıyor, açlık arttıkça ortalık karışıyor. Beklediğimiz kavgalı günler geliyor. Mart kapıdan baktırır, kokonata abandırır, gibi tatsız kelime şakaları bile yapabilirim, o derece. Tabii zamanının bir kısmını Yılmaz Morgül izleyen bir insan olarak, kendimi kafiyeye vurmak istemem de çok normal aslında, nihayetinde hepimiz biliyoruz ki ‘Dünyada kim hiç yılmaz? Morgül Yılmaz.’

Yılmaz Morgül, sadece özlü sözleri ile değil, adada gösterdiği yaşam performansı ile de tek rakibinin Bear Grylls olduğunu gözümüze sokuyor adeta. En son Nagihan ile bir mango avına çıkmaları vardı ki, izlemelere doyamadım, hele de o mangoları adaya getirip aşırı bir sevinçle dağıtması vardı ki, evlere şenlik. Bu yazdıklarımın tek kelimesinin bile Yılmaz Bey’le dalga geçmeye çalışmak gibi bir hadsizlik olduğunu düşünen olursa çok üzülürüm ama, zira aşırı bir samimiyetle söylüyorum ki kendisi hayallerimdeki Survivor yarışmacısı. Benim için Survivor Ünlüler Gönüllüler, fiziksel mücadele izleme alanı değil, neşelenme yeri. Bunu da, ‘Kimse liderliğe soyunmasın, soyunan olursa üşür’ diyen Yılmaz Morgül yapmayacak da kim yapacak?

Yılmaz Morgül’ü ne kadar seviyorsam, Yunus Günçe’den de bir o kadar tedirginlik duyuyorum açıkçası. Her şeyi aşırı ciddiye alan o halleri beni yoruyor. Buna rağmen, oyun kazandıktan sonra, aksini iddia eden varmış gibi ‘Günçe, Ç ile, Ç ile’ diye bağırıp, bir elini C harfi yaparken diğerini onun altında şaklatması günlük hayatıma çoktan girdi. ‘Gönenli, Ö ile’ derken buluyorum bazen kendimi. Yunus Bey’e acilen biraz rahatlamasını tavsiye etmek isterdim burada olsaydı.

Bir Yunus Günçe olmasa da, günler geçtikçe izlemekte zorlandığım yarışmacılardan birinin de Nihal Candan olduğuna iyice emin oldum. Nihal’in tatlı bir insan olmasına rağmen sürekli hashtaglerle konuşması, benim gibi yaşlı bir izleyici için inanın çok fazla. O kadar açlıkta bile, Nihal ne bol sloganlı cümlelerinden, ne de anlamını bir türlü yakalayamadığm el hareketlerinden bir damla bile ödün vermedi. Dediğim gibi, bunun için fazla yaşlıyım ve Nihal’e ve sevenlerine hayatta en büyük başarıları diliyorum. Bir 10 yıl sonra, kendisini izlerken ‘Ne demişim ben?’ diyeceğini biz biliyoruz, o da öğrenecek.

Serkan’ın son derece talihsiz şekilde Survivor’dan sakatlık sebebiyle gitmek zorunda kalmasından sonra adanın tek Ütopya’dan gelen yarışmacısı Semih. Elbette şimdiden Gönüllüler takımındaki hemen herkesle kavgalı, ve dünyanın en iddialı cümlesi olan ‘Herkes benim üstüme oynuyor’u çoktan havaya savurdu. Ütopya’dan bilinen çok geniş bir fan kitlesi olduğu için, bu cümlede çok haksız da olmayabilir, bunu zaman gösterecek. Şimdilik, kendisinin tek arkadaşı, Serenay Sarıkaya’yı hatırlatan Gizem Kerimoğlu.

Survivor’a iyice ısınmamız için yarışmacıların biraz azalması, ödüllerin yumurtadan daha heyecanlı olmaya başlaması gerekiyor. Şimdilik, ısınma turları.

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR