Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Dizi karakterleri Survivor adasında - II

 

 

 

Kızıl Goncalar - LEVENT

Her Survivor adasının aklı selim sahibi bir abiye, bir büyüğe ihtiyacı vardı. Bu sezon adanın abisi de Kızıl Goncalar Levent. Zaten karısı terk etti, evde hasta babasının dırdırı, psikopat evlatlık kızı bir de şimdi yeni düşmanları da var. Kendini hemen adaya vurmuştur. Sakin görünüşü, kavgaya karışan gençleri ayırması bir yana damarına basıldığında da tersinin çok pis olduğunu düşünüyorum.

  

Ömer - TAHİR 

Bu adanın da ortalık karıştıran, insanlara fitne fesat yapan, kendi çıkarı için birbirine düşüren, kadın düşmanı, yaşça diğerlerinden büyük erkek yarışmacısı Tahir. Yarışmalarda pek parkurda değildir. Bençten manipülasyon ile oyunu yönetmeye çalışır. Ama konsey gecelerinde de sürekli hak hukuktan bahseder. Bir süre birbirlerine karşı soğuk savaş yürütseler de en büyük düşmanı Levent’tir. Adalar birleşince açık açık birbirlerine oynarlar her hafta elenmesi için birbirlerini yazarlar.

   

Safir - YAMAN

Her Survivor adasında bir golden boy vardır. Bu adanınki de Yaman. Oldukça sancılı geçen bir aşk üçgeninden sonra aslında biraz da kafayı toplamaya adaya gelmiştir. Feraya ile hala birliktedir, oyunlarda kazanınca ona selam yollar. Ödül kazandıklarında arama hakkını hep Feraye’den yana kullanır; görüntülü görüşmelerinin neredeyse hepsi kavgayla geçer. Kavgalardan uzak durmaya çalışsa da düşmanı çoktur hep bir şekilde dahil olur. Survivor’ın büyük bir kısmını sakatlıkla geçirir ama destekçisi çok olduğu için asla elenmez.

 

Aile - BEDRİ

Adanın iyi kalpli kekosu kontenjanında ise Bedri’yi görürürüz. Her kavganın, her lafın içindedir. Kavgaları ayırmak için araya girse bile kısa sürede kendisi de tartışmanın bir tarafı haline gelir. Agresif olmasına rağmen ilk küfrü asla o etmez. Ancak karşı taraf bir kere argo konuştu mu Bedri'nin konuşmalar hep biplenerek yayınlanır. Sürekli “anam” der başka bi şey demez. Parkurda performansı fena değildir ancak halk onu çok sevdiği için neredeyse sonlara kadar kalır ve bu gazla yarışmalarda da gittikçe daha iyi olur. Finale kalamaz ama ondan 1-2 hafta önce elenir.

 

Yabani - YAMAN ALİ

Adada iki tane Yaman olduğu için ona Yaman Ali derler (özel ilgi gösteren kızlar, Ali). Yaman Ali, Survivor’ın sporcu ama dürüst, parkurun en iddialı isimlerindendir. Beyaz Türk gibi görünse de acılı bir geçmişi vardır ve bir süre saklar. Yarışmanın ortalarına doğru bir şeyler anlatmaya başlar ama. Yarışma biter bitmez dizi yapımcılarının peşinde koşacağı ilk kişidir. Bedri ile iyi anlaşır, “abi” dediği Levent ile de. Diğer Yaman ile aralarında başka bir rekabet vardır. Yaman Ali’nin asla anlaşamadığı iki kişi ise birazdan…

 

Sandık Kokusu - FİLİZ

Herkesin gençliği ve yaşına rağmen üstün başarısına methiyeler düzdüğü, yarışmanın kızlarının biriciği, erkeklerinin ablası Filiz. Genelde sakin, yapıcı ve yardımsever bir tavrı vardır. Kızı Karsu’nun dediği gibi “Dışarıdaki insanlar ona bayılır,”. Evinin kalabalığından adaya gelen Filiz tahmin edilenden uzun süre yarışmada kalır. Hem diğer yarışmacılar onu seviyordur hem de performansı gerçekten iyidir. Ancak adada diğer insanlar o kadar çok kavga ediyordur ki Filiz’in arkasına bakmadan kaçası vardır. Üstelik eskiden önemsemediği Tahir’in dalga geçmeleri de çok ağır gelmektedir. Tahir’e karşı kontrolünü kaybettiği bir kavgadan sonra adada nazının geçtiği herkese elemeleri için onu yazmasını ister. Dengeler iyice kızıştığı için başka bir adayla eşit oy alır. O hafta Levent birinci olur ve Filiz’in de istediğinin gitmek olduğunu bildiği için adadan ayrılması adına Filiz’in adını söyler. Levent kararı vermek zorunda kaldığı için ağlar, herkes ağlar… Filiz de ağlar ama rahat hayatına döneceği için mutludur. Bir sonraki sezon Survivor Panaroma’da yorumcu olur.

  

Dilek Taşı - FİGEN

Her Survivor’da olduğu gibi bu sezon da adanın düzgün, idealist, parkurda başarılı, her erkeğin saygı duyduğu kadın yarışmacısı Figen. Dışarıda uzun zamandır süren bir ilişkisi vardır, bu yüzden erkekler ona ekstra saygı duyarlar. Küçük kaçamaklar yarışmanın sonuna doğru olur ve Survivor biter herkes sevgilisine dönünce işler iyi gitmez, uzun ilişkiler biter. Figen de bunları yaşayacaktır elbet. Peki adada genelde neler yapar? Kendisiyle uğraşan, Figen’in pek çirkefliğe vurmadığı birkaç kadın yarışmacı vardır, onlar birazdan ama en büyük düşmanının Tahir olduğunu söyleyebilirim. Genelde Tahir’in sözlü tacizlerine prim vermese de tansiyon yükselip, zaman geçtikçe o da karşılık verir. Sosyal medyada ise Figen için bir sürü edit yapılıyor; Figen’in miniği, Figenim hayat adlı nickler kapış kapış gidiyordur.

  

Şahane Hayatım - ŞEBNEM

Parkurun hırslı kadın yarışmacısı, lafları ile capsler yapılan yarışmacısı Şebnem aslında diğer kadın yarışmacıları sevmez ama belli etmez. Erkeklerle daha gerçek dostluklar kurar. Tahir bile ona pek bulaşmaz. Deli deliyi görünce sopasını saklar misali Şebnem’den çekinir. Şebnem’in Filiz ile arasında bir rekabet vardır. Filiz’in ablalığını kabul etmez Şebnem. Her türlü otoriteye karşıdır. Herkesin sevdiği Levent’e bile içten içe gıcıktır. Levent de onu sevmez ve en kontrolünü kaybettiği kavgaları Şebnem ile yaşar. Şebnem zaman zaman Levent’in kibirli bir erkek olduğunu da ortaya çıkarır. Parkurda kadın rakibi kesinlikle Figen’dir ve adada gittikçe az kişi kaldıkça açık açık onunla kavga eder. Genelde kısa süreli samimiyetler yaşar ama son dörde kadar adada kalır.

 

Aldatmak– YEŞİM

Her Survivor adasında olduğu gibi burada da yarışmanın başlarında aşırı baskın olan, ortalık karıştıran işi gücü dedikodu ve kavga olan bir kadın karakter var. O da Yeşim! Yeşim yarışmalarda ortalama başarı gösterir kesinlikle kötü değildir ama esas iyi olduğu şey ortalık karıştırmaktır. Adada olduğu sürede en yakını Şebnem’dir, ikisi birlikte başta Filiz olmak üzere diğerleri ile uğraşırlar. Yeşim daha bismillah demeden bütün dikkatleri üzerine çeken o çirkef kadın yarışmacıdır. Bu yüzden uzun soluklu olmaz adada kalışı. Bütün yarışmayı etkileyecek düşmanlık tohumlarını ektikten sonra elenir. Elendikten sonra Şebnem’in kendisinin arkasından söylediklerini duyunca da ona düşman kesilir. İkisinin küsmesi, yakası açılmadık lafların ortaya çıkmasına sebep verecektir.

 

Sakla Beni – NAZ & İNCİLA

Aslında esas yarışmacı Naz’dır ama İncila’dan ayrılamayacağı için onunla birlikte adaya gelir. Naz geldiği ilk günden itibaren komik anları ile izleyenlerin eğlencesi olan bir karakterdir. Ada hayatına uyum sağlayamaz, her şeyini İncila’ya yaptırır. Bu adadakilere önce komik gelse de sonrasında herkes Naz’a gıcık davranmaya başlar. Bir süre herkes Naz’ın prensesliğini kabul etmiş olsa da artık çekememeye başlamışlardır. Üstelik Naz kavgacı bir kızdır. Şebnem, Yeşim, Figen, Yaman Ali, Tahir hepsi düşmanıdır. Özellikle Yaman Ali ile aralarında inanılmaz bir gerilim vardır ve dışarıda onların aşk nefret ilişkisi yaşadığını düşünen pek çok fanları oluşmuştur. İncila’dan sonra en sevdiği kişi Filiz’dir. 

İncila ise genelde sessiz, Naz’ın peşinden giden gözünü kırpmadan sürekli bakan bir karakterdir. Naz’a hep laf taşır. Oyunlarda da iyi değildir. İncila her anlamda sönük bir karakter sergilediği için kısa sürede elenir. Naz’ın Survivor’ı hayatında ilk kez İncila olmadığında başlar ve ilginçtir ki başarılı da olur. Naz en iyi olduğu hafta talihsiz bir şekilde elenir. İncila’sız kendi başına bakabildiği sırada, neredeyse herkesle arasının iyi olduğu sırada. Eve döndüğünde ise kocasını İncila ile basar.

 

Yalı Çapkını – FERİT

Kaos, kavga, toksiklik, çirkeflik, milleti kışkırtma… Adanın ihtiyacı olan bütün kötülüğü sağlamak için Ferit ordadır. Aslında şakaları da komiktir ve sosyal bir çocuktur ama engel olamadığı içindeki alçak onu bir süre sonra herkesle kan davalı hale getirir. En büyük düşmanı Yaman Ali’dir. Figen ile iyi başlarlar -muhtemelen kısa alırı- kötü biter. Naz ile birbiryerinden nefret ederler. Gittikçe gerçek yüzü ortaya çıkan Ferit artık bel altı vurmaya başlar. Kimse ona laf anlatamaz çünkü aşırı çamurdur. Oyunlarda ilk başlarda daha iyi performans sergilese de bir süre sonra onun da psikolojisi bozulduğu için dengesini kaybeder. Adada Şebnem ile arasının iyi olduğu, ikisinin korkunç entrikalar çevirdiği günlerde Yaman Ali ile arasında bir kavga çıkar. Kavga sırasında araya giren Figen’i iter ve diskalifiye edilir.

 

Kızılcık Şerbeti – UMUT & NURSEMA

Ayırmaya kıyamadığım için ikisini birlikte gönderdim. Umut adanın geyik yarışmacılarından sürekli orada burada erkek grupları ile toplaşıp vakit ezer. Etliye sütlüye karışmaz, kalabalık azalana kadar başarısızlığı da göze batmaz. Böylece bir süre adada kalır. Nursema, Umut’a göre çok çok başarılıdır. Biraz pozitif ayrımcılık yapılır ve kimse onla arasını bozmaz, genelde iyi tutarlar. Nursema oyunlarda gittikçe hırslandıkça, Umut bir arpa boyu yol ilerleyemez. Önce en sevdiği Filiz’in adadan gitmesi sonra Umut’un elenmesi ile Nursema’nın morali bozulur. Ancak Nursema buna rağmen finali görür.

 

Yargı - ÇINAR

Adanın büyük beklentilerle başlayan ama fos çıkan, erkek kalabalığı içerisinde Umut ile birlikte sürekli Levent ve Yaman Ali’nin çantacılığını yapan üyesi ise Çınar. İlginç bir şekilde kızlarla arası iyidir ve bu samimiyet yüzünden birden fazla ilanı aşk edip hep red yemiştir. Oyunlarda bir iki tane şansa büyük başarı kazanmıştır, bir süre onların ekmeğini yer. Erkeklerin yancısı olduğu için uzun süre potaya girmez. Pek çok insanın hakkı onu korumak için yenmiştir. Çınar son haftalara kadar yarışmada kalır. Erkek lobisi sayesinde kendini başarılı hisseder.

  

Kirli Sepeti – AYLİN

Adanın ilk eleneni, ilk geçirdiği geceden beri mutsuz olan, adada kaldığı sayılı günde birkaç ikonik kavgaya imza atan Aylin. Aslında dikkat çekici fiziği ve ön plana çıkan konuşmaları ile uzun süre adada kalacak gibiydi. Hatta çekilen yarışmacı VTR’lerinde kendisinden çok emin sözler söylemişti. Ama ada hayatı onun için değildi. Ne oyunlarda başarılıydı ne de insanlarla arası iyiydi, ne yattığı yeri ne yediği yemeği beğeniyordu. En çok sızlanan yarışmacı olmasına rağmen elendiği gün hiç mutlu olmadı. Kendisini potansiyel tehlike gördükleri için elediklerini söyledi. Böyle bir kaotik karakterdi yani.   

 

YEDEKLER

 

Kendi Düşen Ağlamaz – SERKAN

Elemeler oldukça adaya yedek listeden isimler gelir biliyorsunuz. Serkan da bizim favori yedeğimiz. Sinirli, oyunlarda başarılı Serkan herkesle iyi geçinmeye çalışsa da bela onu gelir bulur. Tam Ferit yalnız kaldığı zaman adaya girdiği için Ferit onu yanına çekmeye çalışır ama Serkan yarışmayı izlediği için ona karşı mesafelidir. Bir süre sonra Yaman Ali’lerin ekibin güvenini kazanınca onlarla takılmaya başlar. Kızlarla genel olarak bir problemi vardır ama abileri kendisini tutmasını söylerler.

 

Kızılcık Şerbeti – ÇİMEN

Bilmiyorum ama Çimen’de çok fena Survivor’a katılacak bir hava var. İyi performans gösteren herkesle iyi anlaşan o kız olarak adaya ilerleyen haftalarda katılabilir. Serinkanlı olduğu için de uzun bir süre adada kalır. Aile görüşmelerinde anneannesi ile konuşur. Sönmez Hanım görüşme sırasında sıkı bir Yeteneksizsiniz Türkiye izleyicisi olduğu için Acun’a yarışmayı geri getirmesi için mesaj gönderir.


BAĞLAN KESKİN

 Not: 2014 tarihli ilk versiyonu merak edenler için de link şurada

YORUMLAR
DİĞER HABERLER