Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Fangirl’lerin yeni mekanı: Survivor

Survivor 2018 başladığından beri pek çok tartışmaya sebep oldu. Yok bu sene olmadı, hadi bu sene şimdi çok güzel oldu, Turabi çok değişti, erkekler neden tişörtle oynuyor, Nagihan dolgularını nerede yaptırdı derken bir de yarışmacılar birbirine girdi. Bu kadar kargaşasının arasında bildiğim tek bir şey var o da Survivor 2018’in gerçek bir fangirl programına dönüşmüş olması. Sema, Ümit Karan, Mustafa Kemal ve Turabi yüzünden bir takım hırslarım oluyor tabii ki. Ama genel olarak tek düşündüğüm şey Anıl’ın ne kadar tatlı olduğu. 

Bunu yapan sadece ben değilim tabii ki Survivor Panaroma’da da sürekli hangi yarışmacının daha yakışıklı olduğu, hiçbir şey yapmayıp sadece gülerek puan topladıkları konuşuluyor. Survivor Panaroma’daki Murat, Murat Ceylan’a şiir yazıyor, Semih sürekli Ezgi Avcı’nın ağzından Anıl’ı beğendiğini duymak istiyor kendisi de Adem’in çekik gözlerinden bahsederken çıldırıyor. Şimdi biliyoruz bu Survivor için bu fangirl durumları 2016’dan beri var. Hilmi Cem biraz bu durumu başlatmıştı ama 2016 Gönüllüler’i Serkay, Damla, Efecan, İbrahim, Zafer, Gizem Memiç işi bir teen reality’e dönüştüren ilk isimler. Semih de aynı senenin yarışmacısıydı ve onun eski tarz reality’ye özgü bir kitlesi vardı. Asla kendi olduğu için hayran kazanan kitleden olmadığı için; daha doğrusu insanların kendi olduğunda kabul gördüğünü fark edip öfkelendiğini biliyoruz hepimiz Semih’in. Semih kendi gibi olduğunda Serkay takımı onu asla sevmedi ama kendi gibi olmasa da onu sevmeyeceklerdi.

İlk fangirl tohumları o yıl ekilse de toplumsal, sosyolojik ve psikolojik olarak en ağır Survivor rekabeti bence o sene Semih ve Serkay arasında oldu. Ama yine de Semih asla kendi gibi davranmaktan vazgeçmedi. Bu seneki BAE’lerin karşısında Semih gibi birisi olmadığı için olay sadece tatlışlık, şapşiklik ve yakışıklılık kalıyor elimize. Fangirl’lüğümüz o kadar ileri derecede ki bu kızsal bir beğeni değil, Anıl ile Murat’ın sarılmaları kucaklara atlamaları kadınların beğenilerine sahip oluyor. Bir dakika bir anda çok gay gelmedi mi? Evet belki Survivor erkek yorumcuların erkek yarışmacılara şiirler yazmasıyla, sürekli kimin daha alfa bir erkek olduğunun konuşulmasıyla ve Hilmi Cem’in Murat’ı Anıl’dan kıskanması ile televizyondaki en gay şey olabilir; ama bu yarışmacılarla ilgili bir durum kesinlikle değil. Gossip Girl’de Serena Van der Woodsen’in sümsük kardeşi Eric dışında hiçbir gay karakter olmamasına ve Erik diziden çıksa fark etmeyecek olmamıza rağmen dizinin en önemli gay diziler arasında olduğunu unutmayın. Bu da onun gibi bir şey.

 

Tarzıyla, peşinden sürüklediği kitlesi için bir Recep İvedik olan Turabi de bir şekilde gay ikonu sayılabilecekken üzgünüm ama bromance’in evrildiği noktada pek bir şansı yok. Bu yüzden de Anıl ona sesini çıkarınca Turabi’nin havası sönebiliyor. Normalde bu kadar yırtık bir adamın Anıl ona cevap verince çocuğu façalaması gerek ama hayır. Turabi tamamen gaz olduğu için ileri gidemiyor. Bu zamana kadar kimsenin yapamadığını yapıyor Anıl. Turabi ile uğraşan bir alfa figür ilk kez karşımıza çıkıyor. Evet Yiğit de uğraşmıştı ama kendisinin pek bir charm’ı yoktu o yüzden sayılmaz. Hakan Hatipoğlu zaten ister istemez bir yerde çoğunluğun gözünde Turabi’nin karşısında yenilebiliyor. Biraz sinsi ve hilebaz olduğu için. Aslında aynı hileleri Turabi de yapıyor ama “adamlık” sözkonusu olduğu için fark edilmiyor. Hilmi Cem zaten eski All Star’da Turabi ile kanka olmayı seçmiş ve yarışmanın sonucunu ilk günden belirlemişti Yani Turabi’nin All Star şampiyonluğunu. Ama şimdi Anıl Berk Baki, Turabi’ye karşı sessiz kalmıyor. Bütün Ünlüler takımı Turabi’yi yazdığında ve bu ortaya çıktığında Ümit Karan bile Turabi’nin korkusundan zar zor yutkunurken, Anıl çekinmiyor. Turabi de görüyor ki bu çocuğu kılkuyruk gibi gösteremez. Bu yüzden onu düşman seçti ve üzerine oynuyor. Survivor 2018’in fangirl ortamına dönmesinin yanında bir değişikliği de bu. Turabi’nin devri artık bitiyor. Finali Adem-Anıl bile yapabiliriz. Ki düşününce en çok onların hakkı. Bakalim Birlesme Partisi'nden sonra neler olacak?

Fangirl’lerin bebek suratlısı Murat’ın da reality şov karakteri olarak Hilmi Cem ve Damla’dan çok daha iyi olduğunu söylemeliyim. Yani biz karın kaslarını tam olarak göremesek de Survivor 2018 en yaygın fangirl’lük dönemini yaşıyor. Çünkü artık Turabi’yi delikanlı bulan insanlar lafını bitirmeden fangirl’ler sosyal medyada dünyanın öteki ucundaki kişilerle konuşuyorlar, anlaşıyorlar. Turabi’nin korkunç ve iğrenç kültürünü sanırım ışıklar içinde bir kahraman olan Anıl Berk Baki, fangirl’ler ile yenecek.

BAGLAN KESKIN

YORUMLAR
DİĞER HABERLER