Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Kimin sevdası daha kara?

Kara Sevda klasik hikayesini verdiği o başka formuyla kesinlikle bu sezonun en iyi işlerinden. Gıy gıy olabilecek bir aşk hikayesi o kadar absürd bir yoldan gidiyor ki, o kadar insanın içindeki başka yerlere hitap ediyor ki dizinin oldukça psikolojik olduğunu düşünüyorum. Tabii ki herkesle ilgili laflarım var!

Kemal: Gerçek bir zarar değil mi? Sürekli bir şeyler düşünüyormuş ve etrafındaki her şeyi anlıyormuş gibi bakışları, lirik yürüyüşü, bazen asla göz kontağı kuramamanız (kopuyor arada Kemal, yüzünde ince bir gülümsemeyle) ve herkesin işine burnunu sokması da cabası. O olmasa dizinin hikayesi daha güzel, daha özgür ilerleyebilir. Kemal kasıntı bir insan çünkü. Ayrıca dün Emir ve Ozan’ı polise vererek adaleti sağladım sanıyor da kendi yeğenini babasız bırakmış oldu haberi yok. Üstelik her iki isim konusunda da! Bu dizide kara sevda Kemal’in değil. O bildiğin yurdum jönü! Nihan’la dans etmeyerek de nasıl bir korkak olduğunu kanıtladı ayrıca.

Nihan: Nihan’ın Kemal’e olan aşkını bayat bulsam da takıntılı olması, korkunç bir aşık olması, kardeşi ve ailesi için suça ortaklık etmesi beni heyecanlandırıyor. Yani Nihan’ınki biraz kara sevda. Ama hiçbir erkeğe değil. Kardeşine! Böyle bir zaafı olması karakteri o kadar gerçekçi yapıyor ki! Ayrıca dediğim gibi Kemal’e “Çek ellerini yakamdan!” dedirtecek kadar da saplantılı. Benim için Nihan’ı Nihan yapan en önemli şey ise Emir Kozcuoğlu. Bence ilginç bir şekilde çok uyumlular. Nihan, Emir’den ayrılsa çok büyük boşluğa düşer. İkisinin sahnelerinde çok eğleniyorum. Sürekli birbirlerine laf sokuyorlar ve bunun üstüne de Zeynep’ten, Asu’ya ve diğer herkese bir ekip gibi davranıyorlar. Bence bu dizinin favori ikilisi Emir ve Nihan!    

Emir Kozcuoğlu: İşte geliyor gönlümün efendisi! Emir Kozcuoğlu yerli dizilere karakter nasıl olurmuş öğretmek için gelmiş gibi. Böyle bir özgüven bomb yok! Her lafı olay. Nihan’a olan aşkı kara sevda okey! Dizinin aşk anlamında tek kara sevdası onunki, hemfikiriz. Ancak Emir Kozcuoğlu gerçek anlamda bir kara mizah. Ben olsam Emir’i seçerdim Nihan. Hem yakışıklı, hem doğuştan zengin, hem komik, hem seksi üstelik de çok problemli. Bir de bence özünde iyi biri. Asu’yu bir süre sonra seveceğine eminim! Zaten kardeşi olduğunu öğrendiğinde çok sevinmişti, yalan değil.

1 2 3
Bağlan Keskin
26/05/2016 12:52
YORUMLAR
DİĞER HABERLER