Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
HABER
Yepyeni platform GAIN’de Ocak 2021!

Gain, mobilde kullanım kolaylığı sağlayan dikey format yeniliği, kısa ve benzersiz içerikler, akıllı izleme teknolojisi ve kişiye özel yayın akışı ile dijital platform yayıncılığına yepyeni bir soluk getiriyor. Gain’de farklı kategorilerde, yüzlerce zengin içerik kullanıcılarla buluşuyor. Hayatımız için önemli sorunlara dikkat çeken, zihin açan içerikleri dinamik ve eğlenceli bir formatta sunan GAİN, hem sektörde hem de izleyicilerin hayatında bambaşka bir dönemin kapılarını açıyor.

DİZİLER

 

10 Bin Adım

Başrollerini Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar’ın paylaştığı 10 bölümlük komedi dizisinin senaryosu Devin Özgür Çınar’a, yönetmenliği Duygu Güzelmeriç’e ait. Uzun ve sağlıklı bir yaşam için her gün 10 bin adım atmaya ve  birlikte yürümeye karar veren iki eski sevgili Ezgi ve Memet’in bu yürüyüşler esnasında yaşadıkları Ocak ayında Gain’de.

Terapist

Ppsikolojik gerilim tarzındaki mini dizi ‘Terapist' Ocak ayında seyirciyle buluşacak. Zeynep Dadak’ın yönetmenliğini üstlendiği dizide başrolleri  Çağdaş Onur Öztürk, Dolunay Soysert, İlayda Alişan, Muhammed Uzuner, Murat Kılıç ve Zeynep Çamcı paylaşıyor.  

 

PROGRAMLAR

İlber Ortaylı ile Zaman Makinesi

Tarihi değiştiren kişiler, yön veren kavramlar, olaylar, akımlar… İlber Ortaylı hepsini kısa ve eğlenceli bir formatta anlatıyor. Ayrıca insan hayatına yön veren duygular ve deneyimler de Ortaylı'nın bilgeliğiyle buluşuyor. Her ders konusu için, önce tarihte en yoğun yaşandığı ana gidilip eğlenceli bir yolculukla bugüne kadar geliniyor.

Vedat Milor ile En İyisi

Sosyal medyada yaptığı anketlerle fenomene dönüşen ünlü gurme Vedat Milor’la eğlenceli bir program. Milor, karar vermesi zor sorularıyla hem sosyal medyanın hem de eşzamanlı olarak konunun uzmanlarının görüşlerini dinleyip kendi kararını ve gastronomik gerekçelerini açıklayacak. 

Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı

İstanbul sokaklarını gezeceğimiz, kentin farklı semtlerinin kültürüne ve yeme-içme noktalarına dair bilgiler edineceğimiz ‘Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı’ Ocak ayında başlıyor. Kısıtlı bütçeyle İstanbul’u dolu dolu yaşayıp, gezip, uygun bütçeyle lezzetli şeyler yiyip içmek mümkün mü? Bu sorunun cevabını Ahmet Mümtaz Taylan’ın bizzat deneyimleyerek seyirciye aktaracağı programda, hem İstanbul’un farklı bölgelerinin ünlü yemeklerini tanıyacak hem de yerel halkla oranın kültürü ve tarihi üzerine eğlenceli sohbetlere ortak olacağız.

Bekir Ağırdır ile Güzel Sayılar

Bulaşık makinesi, oda, kalorifer, pasaport... Günlük hayatımızın üzerine çok da düşünmediğimiz parçaları, arkalarına rakamların gücünü de alarak dile geliyor. Türkiye'nin istatistik ve veri alanındaki en yetkin ismi Bekir Ağırdır, Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy'un toplumsal hayatta yeri olan farklı obje ve mekânlara dair sorularını geçmişten bugüne sayılar, veriler, örnekler ve anekdotlarla açıklayarak cevaplıyor. Türkiye'nin geçmişten bugüne gelişim yolculuğuna tanık olmak için izleyebileceğiniz en güzel program...

Gain Sahne

Hayatımızda yer etmiş birbirinden güzel  şarkıları,  bambaşka müzisyenlerin yorumlamaları ile yeniden ortaya çıkarmayı odağına alan program, ağırladığı müzisyenlerin geniş yelpazesini özel bir görsel ve işitsel dünya ile izleyici karşısına çıkarıyor.  Müzikal üretimler arasında bir köprü olma görevi görecek olan  SAHNE’de, her hafta kendi hayatlarına dokunmuş parçaları yeniden seslendirecek olan sanatçılar bunun yanı sıra kendi orjinal bestelerini ve SAHNE ARKASI duygu,düşünce ve hallerini seyirci ile paylaşıyor.

Özelden Yürüyenler

Anlık mesajlar, güzel dostluklar ve gerçek aşkların dizisi Özelden Yürüyenler. Erkek ve kız mesaj gruplarındaki eğlenceli sohbetler ve beyaz yaka dünyasındaki klişelerin işlendiği yeni medya dizisinin senaryosunu Özgür Uysal, Burak Altındağ, Nursena Yılmaz, Kemalcan Ekin ve Yiğit Kalkavan yazıyor. Oyuncu kadrosundaysa Nursena Yılmaz, Yiğit Kalkavan, Zeynep Parla, Diren Can Demir, Buse Karadeniz, Özgür Uysal, Hilal Şefkatli, Ersel Sibil yer alıyor.

Elektromonolog

Yepyeni bir tarz olan müzikli tirat ‘Yusufi Müzik’ ile Ocak ayında izleyici karşısına çıkıyor. Sanatçı Emre Yusufi’nin oluşturduğu spontane müzik altyapısına oyuncu Nilperi Şahinkaya’nın seslendirdiği tiradının eşlik edeceği eğlenceli bir masa başı programı. 

Oyunlar Holding

Podcast dünyasını sallayan, senelerce listelerde bir numara olan ‘O Tarz mı?’ ve ‘Podcastia’ yaratıcılarından yepyeni bir eğlence programı. Eğlenmek için kutu oyunlarından bilgisayar oyunlarına,  parti oyunlarından pinpona kadar akla gelebilecek her türlü oyunu, el emeği kostüm ve amatör DIY objelerle oynayan üç arkadaşı ve konuklarını izleyeceğimiz programda eğlence bir an olsun eksik olmuyor.

Tuz Biber Stand Up

Stand-up komedi kültürünün Türkiye’de yaygınlaşmasını amaçlayan komedi kulübü Tuz Biber’in bağımsız komedyenlerinden oluşan sahne şovları. Birbirine benzemeyen onlarca komedyen ve komedyen adayının farklı konulardaki fikirlerini ve bakış açılarını mizahi bir dille anlatacakları program izleyicilere kahkaha dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor.

Duraktan Durağa

Metroda yaptığı kısa yarışma ile çok kısa sürede ünlenen ve sevilen genç YouTuber Berk Keklik’in metro dekorlu bir stüdyoda dünya ve ülke gündemine dair herkesin merak ettiği konuları uzman konukları ile eğlenceli bir şekilde konuşacağı programı.

Kalt Spor

Kimseye benzemeyen, kendilerine has mizah anlayışlarıyla son senelerin en çok öne çıkan özgün komedi ekibi KALT’ın ülkemizde çok da göz önünde olmayan spor branşlarını kendilerine has üslupları ve mizahi bir dille aktaracakları KALT Spor’da komedi ve spor bir araya geliyor. 

#EvdeYap

Yeni hobiler için ilham verecek yepyeni bir talk show formatı. Derya Şensoy her bölümde herkesin evde yapabileceği bir el işi projesini ünlü konuklarıyla tatlı bir rekabet içinde hayata geçirecek. Kadir Has Üniversitesi Yaratıcı Endüstriler Platformu iş birliğiyle gerçekleştirilen #EvdeYap, evlerimizde daha çok zaman geçirdiğimiz bu dönemde, evlerimizi daha güzel ve eğlenceli hale getirecek yaratıcı fikirlerle dolu.

Kıvanç Talu ile Bir Daha Söyle

Instagram’da yüzlerce farklı karaktere bürünerek milyonları güldüren Var Böyle Tipler hesabının yaratıcısı, komedyen Kıvanç Talu, Bir Daha Söyle’nin sivri dilli sunucusu olarak izleyicilerin karşısına çıkıyor. Her bölümde ünlü bir şarkıcıyı konuk alan Kıvanç, sanatçı en sevilen şarkısını söylemeye başladığında yanındaki çarkı çeviriyor ve üzerindeki her bir dilimde farklı bir müzik tarzının yazılı olduğu çark nerede durursa, sanatçı şarkısını o türden söylemeye devam ediyor. Böylece sevdiğimiz şarkıların hiç bilmediğimiz türleriyle tanışıyoruz. 

 

BELGESELLER

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları

Ela Başak Atakan’ın gerçek hikayesini ele aldığı aynı isimli kitabından uyarlanan bir aktüel belgesel serisi. Kızının çare yok denilen hastalığına tedavi bulmak için rotasını alternatif tıp dünyasına çeviren ve giderek bir şifa bağımlısına dönüşen Ela Başak Atakan’ın bu yolda uğradığı tüm şifa durakları ve çok daha fazlası Caner Özyurtlu’nun yönetmenliğinde yeniden arşınlanıyor. Seride, yogadan şaman ayinlerine, nefes terapisinden sülük tedavisine, aile diziminden ayurvedik beslenmeye denenebilecek her şey deneniyor. 

MFÖ, Ele Güne Karşı

50 yıla yaklaşan müzik kariyerleriyle sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en uzun süredir bir arada kalan müzik grubu olan MFÖ, grup üyelerinin hiçbir yerde yayınlanmayan perde arkası görüntüleri ve belgesel için çekilen özel röportajlarıyla Gain’de.

Ve Hayatım Değişti

İnsan hayatı, sayısız kırılma noktasının birbirine eklenmesiyle şekil alıyor. Bu zinciri oluşturan halkaların biri yolculuğun yönünü belirliyor. Yol ayrımında zirveye giden yönü seçenler yıllar sonra dönüp o anı anlatıyor. Türkiye'nin ünlü ve başarılı isimlerinin her şeyin değiştiği noktayı hatırlayıp aktardığı bu program seyirciye ilham verecek. 

İstanbul Apartmanları

Avrupa’dan ithal bir konut tarzı olan apartmanların yapım sürecini, hikâyelerini, içinde kimlerin yaşadığını ve günümüze kadar uzanan serüvenlerini anlatan, arşiv değerindeki belgesel serisi. Kentin belleğini oluşturan binaların yer aldığı seride izleyiciler Mısır Apartmanı’ndan Deniz Palas’a, Narmanlı Apartmanı’ndan Apelyan Apartmanı’na pek çok mimari şaheserinin öyküsüne tanıklık etme fırsatı yakalayacak.

Şokopop ile Portreler

Türkiye’nin en derin magazin çukurunun kazıcısı Şokopop, Türkiye’nin dört ikonuna odaklandığı serisiyle GAİN’de. Taçsız kraliçe Hülya Avşar, megastar Tarkan, Afrodit Banu Alkan ve bir döneme güzelliğiyle damga vuran Harika Avcı’nın kariyer yolculukları, iniş ve çıkışları, hikâyelerinin bilinmeyen yönleri, bugüne kadar bakılmamış bir pencereden izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Şokopop ile Zeki Müren Biyografisi

Bu zamana kadar yapılmış en dürüst Zeki Müren biyografisi. Türkiye’nin ‘Sanat Güneşi’nin hayatına dair en ince ayrıntılara değinen bu beş bölümlük dev biyografi belgesel serisi, ince elenip sık dokunmuş bir araştırma sürecinin ürünü. Müren’in binbir emek ve ustaca stratejilerle Türkiye’de star sistemini nasıl kurduğunu, bu erişilmez konumunu nasıl koruduğunu dinlerken çok etkileneceksiniz. Sanatçının özel hayatından şaşırtıcı kesitlerin yanı sıra kişiliğinin bilinmeyen yönlerine de ışık tutacak bu seriyi kaçmaz.

Türkiye’de Kadın Olmak

Türkiye’deki kadınların kendi ifadeleriyle yapılan bugüne kadarki en kapsamlı belgesel. Farklı yaşlardan bambaşka hayatlara sahip kadınların kıskançlıktan anne olmaya, kaderden ‘konu-komşu ne der‘e pek çok perspektiften hayatlarının nasıl etkilendiğini anlattıkları belgesel serisinde profesyonel yaklaşımları ile tarihçiler, uzman psikologlar ve sosyologların değerlendirmeleri de yer alıyor. 

Cep Hikayeleri

Türkiye’de yaşamanın zorluklarına aldırmadan yolunu kendi çizen, kendi hikayesini yazıp kahramanı olanların ilham veren hikayelerinin anlatıldığı belgesel serisi. ‘Cep Hikayeleri’nde izleyiciler tutkularının, hayallerinin, daha iyi bir hayat ihtimalinin peşinden gidenlerin, ısrar edip en sonunda elde edenlerin gerçek hikayelerine tanıklık edecekler.

Efsane Takımlar

Metin-Ali-Feyyaz'lı Beşiktaş’tan, birinci lige çıkar çıkmaz şampiyon olan Trabzonspor’a, kadın voleybol takımlarından genç nesillerin hiç bilmediği kadrolara… Tarih yazan, kitleleri hayranı yapan, unutulmayan takımları anlatan spor belgeseli. 

Bağımlılık

Bir şeyi sevmekten daha ötesi… Bazen tutkuyla bazen de elinde olmadan ona bağımlı hale gelmek… Bir şeyi kafaya takan, onsuz yapamayan insanların belgeseli. Bu zamana kadar çok da değinilmemiş bağımlılıkları odağına alan belgesel serisi kapsamında fal bağımlılığından spor bağımlılığına kadar geniş bir yelpazede bağımlı insanların dünyasına odaklanarak, tutkularını bir de onların ağzından dinleme olanağı bulacağız.

Beni Kendimden Koru

Mersin Tarsus’ta sanayide çalışan motor sevdalıları otobanda motorun üzerine yatarak gerçekleşen sıra dışı bir yarışa hazırlanıyorlar. Bu yarış için her şeylerini vermeye hazır olan motor sevdalılarının yarış hazırlıklarını izlerken, bazen sanayideki bir sohbetlerine, bazen kanala atlayıp yüzdükleri bir güne bazen de rakı masasındaki sohbetlerine tanıklık edeceğiz.

Şarkı Hikayeleri

Dinlerken “Acaba bu şarkı nasıl yapıldı?” “Kime yazıldı?” diye düşünmeden edemediğimiz şarkıların hikayelerini anlatan belgesel serisi. #vebenyalnız, #evdenuzakta, #levonuntavernası, #varolmayanyerler gibi başarılı YouTube projelerine imza atan şair ve müzisyen Levent Sevi’nin şarkıların birebir yaratıcılarıyla gerçekleştirdiği söyleşileri izleyeceğimiz bu seride pek çok farklı müziğin hikayesine tanık olacağız.

Türkiye’nin İnsanları

İçine iki farklı kıta sığdırmakla kalmayıp bir o kadar da farklı insanı barındıran Türkiye’de her milletten her mezhebe, zengininden işçisine, sanatçısından evsizine kadar pek çok farklı kültür ve çok farklı hikayeler bulunuyor. Bu çeşitliliğe odaklanan ve fark yaratmış insanların belgeseli olan ‘Türkiye’nin İnsanları’, yaşamlarıyla dikkat çeken insanların konuştuğu, İstanbul’da başlayıp bütün Türkiye’ye yayılan kısacık ama iç ısıtan bir mini belgesel.

Dansfabrika

İstanbul’un önde gelen dans okulu DansFabrika kapılarını GAİN’e açıyor. Eğitmenlerin sıra dışı hayatları, okulda yaşanan heyecanlı anlar, dansçıların dünyaya bakışları…

Reality belgesel formatındaki programda muhteşem dans gösterilerinin arka planları, hazırlık süreçleri ve DansFabrika öğrencilerinin farklı dans ekollerinden performansları, her hafta farklı bir dansçının perspektifinden izleyiciyle buluşuyor. Ünlü konuklar, müzik, performans sanatları ve insan hikayelerini bir araya getiren program sekiz bölümden oluşuyor.

661

6 Kuşak, 6 Kadın, 1 Konu… Her bölümde ilginç bir konuyu ele alan ‘661’, altı farklı kuşaktan kadının sesini aklını ve tecrübelerini tartışmaya açarken, kuşaklar arası bir köprü kurmayı hedefliyor. Yaşamın her alanından kadınlar tecrübelerini, fikirlerini, farklılıklarını, endişe ve zaferlerini, ilginç hikayelerini ve çok daha fazlasını sadece aynı yaş grubundaki kadınlarla değil, tüm jenerasyonlardan kadınlarla paylaşarak yaşla değişmeyen duyguları, gelişen fikirleri ve eskiden kalan düşünceleri izleyicinin yorumuna sunuyor. 

 

YORUMLAR




DİĞER HABERLER