Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Hastane Dedikoduları

image

Bu aralar magazin yok yine birisinin sevgilisi evli çıkmış, yok yine şuna buna bu olmuşlarla dolu. Yani aşırı klasik. Klasiğin sıkıcısı yani. Ben de bu yüzden bu hafta ikinci kez bir evrenine gidip, oradaki dedikoduları yazacağım. Gossip Girl için yapmıştım şimdi de sıra Hayat Yolunda’da. Her hafta düzenli olarak yazmasam MedCezir’in de bu köşede dedikoduları dönerdi ama zaten onun gıybetini çok yapıyoruz.

image

Bir tane ana aşkımız var biliyorsunuz. Golden ama kayıp bir esas oğlanımız var. Cem kesinlikle bad boy değil ama babaların kızlarının yanında görmek istemedikleri ve o asla unutulmayan çocuklardan. Kazağının üzerinde duruşu, saçma sapan saç modeli ve belki de kafasını bir şeye takınca günlerce onunla ilgilenmesi gibi. Karşısında ise sıkıcı, küçük bayan mükemmel var: Şafak! Ada bak ada… Adı bile o kadar ‘’Benim harika bir hayatım var,’’ ki insan gerçekten ne kadar aşık olursa olsun yanında rahat olamaz. Çünkü aşk bu değil. Bunlar eskiden sevgiliymiş, sonra Şafak ABD’ye okumaya gitmiş ama gitmeyecek gibi olup geri döndüğünde Cem’i başka bir kadınla basmış. Şimdi buradaki başka kadın aslında Şafak’ın en yakın arkadaşı Yelda. Öncelikle küçük bir hayat tavsiyesi Nazanlar’a ve Yeldalar’a güvenmeyin. Bunlar hep sizin yanınızdaymış gibi gözükür. Sevgilinize olan aşkınızı dinlerler çok iyi, sonra iki tarafında zayıf olduğu ilk anda zehirlerini kusarlar. Yelda ezelden Cem’e âşıkmış tabii ki. Onu çok iyi anlayabiliyorum. Cem de klasik bir erkek, okey. Bildiği tek acı çekmeme yolu başkasıyla yatmak, acısını değil egosunu yükseltmek. Ama peki ya Yelda, senin hiç aklın yok mu? Az dursan, sabretsen belki ileride ilişkiniz olacak. Zaten Şafak ABD’de olacak uzun süre. Ne diye kendini ilk günden gösteriyorsun? Gerçi Cem, Yelda ile asla olmazdı gibi. Şimdi ne olacak bilmiyorum ama eskiden olmazdı. Cem’in bir de eski karısı var. Cem kaza yapmış ve kızı ölmüş. Karısı ile de bu yüzden ayrılmışlar. Bir kere o eski eş ortaya çıkacak kızlar haberiniz olsun. Cem’in yıllar önce Şafak’ı aldattığı kişinin Yelda olduğu ortaya çıkınca fazla birbirinizi yormayın. Enerjinizi esas şeytana saklayın.

image

Esas şeytan demişken, Şafak boş durmamış tabii ki ve çok zengin bir adamla evlenmiş. Magazin bunun hayaliyle yanıp tutuşanlarla dolu. Şafak’ın kocası Alp tamamen bir gereksiz. Sade ve sadece diziye Melis’i katmak işlevi. Melis, Şafak’ın asistanıyken kocasını ayartmış. Melis dizimizin lokomotif kötüsü. Aslında iyi bir karakter ama baştan hesabı kesilenlerden. Gerçekçi bir kötü olmasının yanında olayı fantastikleştiren bir introsu var. Kötü karakter müziği çalıyor sadece o çıkınca. Melis zaten Cem-Şafak olayını çözdü. Esas bomba Melis’in, Yelda’nın sırrını öğrenmesi. Tez zamanda öğrenir de şu Yelda’nın burnu sürtülür. Melis harika bir karakter. Bir an önce Alp ile evlenmesini ve Alp’in ölümüyle olayların karışmasını istiyorum.

image

Tek olaylar bunlar değil. Yelda’ya âşık olan Selim var bir de. Bütün kankalar birbirlerine âşık görüldüğü üzere. Selim bence bir ara hislerini belli etmiş ama olmamış. İyi yapmışsın Selim, hem de çok çok iyi yapmışsın. Yelda’dan kurtulamazdın. Selim olayı başka bir yerden karışık. Seza var, hemşire. O da alt grubun esas kızı. Seza, Selim’e âşık. Bence Selim de boş değil de, Yelda olayını yıllar sonra riske atmak istemiyor. Yelda, hem hain arkadaş olup hem de ilişki batıran olmayı kötülük olarak kendisinde yeterli görmüyor ve Tyrion Lannister tarzı bir karakter olan Kuzu’nun da aklını çalıyor. Bir Cem’in çalamamış valla. Bence Yelda, Kuzu ile olsun. Benim Yelda’yı sevebileceğim tek yer, bize farklı bir örnek sunduğu yer. Hem Çıyan Yelda böylece bizim çocuklardan uzak durur! Selim ile Seza olabilirler. Ben seviyorum o çifti. Cem, kesinlikle o matmazel kılıklıyla uzun bir yola çıkmamalı. Bu yüzden Şafak kocasına dönsün! Melis ile Cem ister benim gönlüm. O kadar öfkeye güzel bir seks olabilir. Melis’in en iyisini taşıması gerektiğine dair fantezimi yarıda kesiyorum. Çünkü biliyorum adım gibi olmayacak!

image

Allah düşürmesin de, bu hastanenin dedikoduları bir harika. Golden Doktor Cem, Karanlık geçişli Selim, Başöğretmen Şafak, Yılan Melis, Çıyan Yelda, sonradan kötü olabilecek Seza ve çok iyi tiplemesiyle Kuzu. Hayat Yolunda adıyla da bir magazin programını çağrıştırıyor zaten. Önceden söyleyeyim; evet kadrodaki herkes birbiriyle sevgili olmadan bırakmayacağım.

Haftanın Prensesi

image

Karadayı’da biraz gıcık başlayan ancak sonra kendi yolunda kötülükler yapan ve en son olarak da Feride ve Mahir arasındaki yeni kadını (kadın çok korkunç) bertaraf etmek için uğraşan Hâkime Hanımın en son dostu. Karadayı pek bana hitap etmiyor ama son zamanlarda dizide içi heyecanlandıran tek şeyi korumalıyız. Haftanın prensesi geçmişten gelip günümüzü öylece girsin, Yelda da tercih edilebilmenin uzaktan da olacağını görsün.

YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI