Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Yaz dizileri (Bölüm 1)

Yaz mevsimi geliyor Eylül ve Ocak'ta başlayan dramalar yerini daha neşeli daha cıvıl cıvıl yapımlara bırakacak. Yaz dizisi olacak yapımların haberleri çıkmaya başladı bile. Kış dramalarından kimi final yapacak kimi de sezon finaline gidecek. Karadayı, Kara Para Aşk, (büyük ihtimalle) Medcezir ve Şeref Meselesi final yaparken, Karagül, Paramparça, Aşk Yeniden, Kocamın Ailesi, Kiraz Mevsimi, Poyraz Karayel başta olmak üzere iddialı yapımların çoğu Eylül'de aramıza dönmek üzere sezon finali virajını almaya başladılar. Önümüzdeki Eylül ayında dizi drama savaşları elbette yine çok acimasız olacaktır lakin yazın başlayıp kış sezonunda da kendine yer bulan diziler de savaşın şiddetini yükseltecektir. Yaz dizisi olarak başlayıp yayınlandığı günleri domine eden Güzel Köylü, Kiraz Mevsimi ve Güllerin Savaşı bu dengenin apaçık bir gerçeği olarak hala karşımızdalar.

Daha kış dramaları sezon finaline gitmeden yeni başlayacak 15 yaz dizisi haberleri düştü önümüze. Bu yaz da geçen yaz olduğu gibi doğru günde doğru vakitte yayına giren yaz dizisi kendine kış sezonunda yer bulur. Malum Ramazan ayı Haziran'ın sonunda başlıyor ve tatilini bayram sonrasına bırakmak zorunda kalacak olan seyirci kitlesi yaz dizileri için bulunmaz bir fırsat olacak.

Tabii yayın tarihi ve zamanlama çok önemli olduğu gibi yaz dizilerinin yeni trendi olan genç çift eşleşmelerinin de seyirciyi yakalaması çok mühim. Günümüzün moda tabiriyle kimyası tutmayan gençlerin olduğu yapımların işi bir hayli zor. Yaz dizilerinin hedef kitlesi sosyal medyayı çılgınca kullanan gençler olacağı için başrol çift tutmazsa yandı gülüm keten helva. Diğer önemli unsur ise hikaye ve senaryo. Ergenlere ne versek izler diyerek küçümserlerse topu dikerler. Gençler artık Amerikan ve Güney Kore yapımı gençlik dizileri ile büyüyorlar, hepsi adeta dizi doktoru, yemezler yani.

Yaz dizileri madem ortaya çıkmaya başladı gelin beraberce yayınlanması kesinleşmiş ve veya tanıtımları dönmeye başlayan dizilerin hem konularına hem de kadrolarına bir Kedi Gözü atalım.

1 2 3 4 5 6
/ Sümüklü Papatya
18/05/2015 11:20
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI