Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Ekranella yazarı Bağlan Keskin’in ekanda 2014 listesi

image

En büyülü karakter: Gülfem Sipahi 

Güllerin Savaşı’nı izlerken mimiklerini, ”Gülru” deyişindeki ses tonunu taklit etmeye çalıştığım, “Hizmetlim” kalıbına takılıp kaldığımız Gülfem Sipahi bize kara büyü yaptığı için, 2014’ün en büyülü karakteri. 

En kendini aşan karakter: Yaman Koper 

MedCezir’in yeni sezonunda önce ideallikten bad boy havalarına geçip yüreğimizi hoplatan, sonra da bütün duvarlarını indirip naifliğiyle içimizi ısıtan Yaman Koper 2014’ün en kendini aşanı. 

En “hayatımı mahvet” karakter: Cem Doktor 

Hayat Yolunda’nın kayıp golden doktoru Cem, iyi niyetine rağmen bütün sevdiği kadınların hayatında yıkıcı rol oynuyor. Her şeye rağmen verdiği bütün rahatsızlık ve kötü anılara değeceğini düşünüyoruz. Bu yüzden en “hayatımız mahvet” karakter Cem Doktor.

image

En matmazel karakter: Dilara 

Paramparça’nın şekilci, idealist ve korkunç annesi Dilara giyim kuşamıyla Ziyagil Yalısı’ndan bir matmazel adeta. Hele o ilk bölümdeki kombini hiç unutamıyorum. “Hadi piyano dersine,” diyecek diye ben bekledim ekran başında. 

En davasından dönmeyen: Pera’dan Eminönü’ne Ayşe 

Kurt Seyit ve Şura’nın fitne fücür ataşesi Ayşe birini karşısına alıp laflarıyla tüketip, öbürü gelince sadece bir nefesle dinlenip misyonunu sürdürmesiyle büyük istikrar sağladı. Bu hayata geliş sebebini bir dakika bile boşa çıkarmadı. Buradan kötülük seven ben ona ”Helal olsun!” diyorum. 

En kuruyan: Derya Meselesi 

Şeref Meselesi’nin Derya’sı, Kübra Yiğit’i; Sibel, hem Yiğit hem Emir hem de Bora’yı götürürken resmen kurudu. Neyse kurusun, ben Kübra’nın zevkine zevk katmasını ve aşkım Sibel’in harem kurmasını zevkle izliyorum.

image

En “Belalım” karakter: Ferdi  

Ulan İstanbul'un Ferdi'si hırt modasının son temsilcisi, olayı zirvede bırakacak kadar iyi. Her belalının içerisindeki bebeksinin çipil çipil olması da cabası. 

En evimizin aksisi: Muzaffer 

Gönül İşleri’nin aksi babası Muzaffer herkesin evine lazım. Asla ağza alınmayacak şeyler söylese de biz onu çok seviyoruz. Hep çemkirsin istiyoruz. 

En tatmin edici ilişki: Suna-Meziyet 

Benim Adım Gültepe'de kurt-kuzu, iki kadın bir adam, kız kardeşimin aşkısın, hafif batı müziği-arabesk dinamikleriyle Suna ve Meziyet'in kardeşlik ilişkisi kısa ömürlerine rağmen sezonun en tatmin eden ilişkilerindendi. 

En iyi entrika ikilisi: Mira-Orkun 

Tabii ki en iyi entrikacılar Mira ve Orkun! MedCezir’in Lannister Kardeşleri diyebiliriz onlar için. Asla bir aşk ilişkisi olarak düşünemediğim, oyun çevirmek oldu mu dayanamayan ve birbirine çok benzeyen bu ikili moda soslu entrikalar çevirmekte.

image

En pembe kötü: Melis Doktor 

Hayat Yolunda’da bir pembe dizi kötü kadınının bütün özelliklerini taşıyarak beni kendisine he âşık etmiş hem de çocukluğuma götürmüş Melis’e bağımlı oldum diyebilirim. Yakında dizi bitecek olsa da her duyduğu konuşmayı kulağını gerçek anlamda kabartarak dinlemesi, insanlara tuzaklar kurup kendi harika adalet anlayışına göre cezalandırması ve dizideki diğer karakterlerin de yüzüne vurduğu gibi tamamen pembe dizi kalıplarında cümlelerle konuştuğu için ona aşığım. 

En canlı bomba karakter: Yonca 

Güllerin Savaşı’nın Yonca’sı o kadar hırslı ki, o kadar kendisini tutamıyor ki ekrandan taşıyor. Kini ve nefreti yüzünden ne zaman infilak edecek çok merak ediyorum.

YORUMLAR
DİĞER HABERLER