Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Ekranella yazarı M. Sami Karakaş’ın ekranda 2014 listesi

En İyi Drama: The Americans

İstihbarat kültürünü ve soğuk savaş dönemini en iyi şekilde işleyen, senaryosunda aksaklıklar olmayan, temposu bir an olsun düşmeyen ve insan ilişkilerini çok iyi anlatan naçizane yapımdır. Bu eşsiz yapımı kaçırmak istemiyorsanız 28 Ocak’ta başlayacak üçüncü sezon öncesi diğer iki sezonu soluksuz izleyebilirsiniz.

image

KGB ajanları Phillip-Elizabeth JenningsEn İyi Komedi : Silicon Valley

Sesli gülmeyi özleyenler, gülerken gözümden yaşlar gelsin diyenler için birebir. Hem replikleri hem de içinde bulunulan durum itibarı ile izlerken asla sıkılmayacağınız HBO komedisi tabii ki yılın en komiği. Sadece sezon finali bile defalarca izlenebilir. Uzun süre devam etmesi dileğiyle.

image

Bu ekibe daha çok güleceğiz.


En Büyük Sürpriz: 24: Live Another Day

2009 yılında sekizinci sezonda final yapan ve saatlerce ekranlara kilitli kalmamızı sağlayan 24, beş yıl aradan sonra sürpriz bir şekilde 12 bölümlük bir sezon daha çekerek bizleri yeniden ekranlara kilitlemiştir. Ve 2014 yılının en büyük sürprizi olmuştur.

image

Londra’da geçen bu sezonda çok geniş ve başarılı bir ekip izledik.


En İyi Mini Dizi: True Detective

Birinci sezon başlamadan bile çokça konuşuldu, merakla beklendi ve bittikten sonra da adından halen bahsettiriyor. İkinci sezonda aynı başarıyı yakalar mı bilinmez ama bu sezonki oyunculuk, çekim kalitesi ve öyküsüyle yılın en iyi mini dizisi ünvanını almıştır.

image

Oyunculuklarıyla Woody Harrelson ve Matthew McConaughey adlarını altın harflerle yazdırmayı başardılar.


En “Neden Bitti Ki” Dizi: Boardwalk Empire

Dizi tarihinin gelmiş geçmiş en iyi dizilerinden biri olarak beşinci sezonunda biten Boardwalk Empire şanına yakışır bir final ve final sezonuyla ekranlara veda etmiştir. Daha bir beş sezon daha beklerken “neden bitti ki” dememize neden olmuştur. İzlemediyseniz çok şey kaçırdığınızı söyleyebilirim.

image

En geniş karakter yelpazesine ve en çeşitli hikayeye sahip çekilmiş en iyi dönem dizisi.


En “İyi ki Bitti” Dizi: True Blood

Artık sıkışıp kalan ve eski sezonların tadını veremeyen True Blood yedinci sezon sonunda final yaparak “iyi ki bitti” dememize neden olmuştur. Benim için halen altı sezonu ile hatırlanacaktır.

image

Karakterleri çok sevdik ama daha da vampir dizisi çekmezler herhalde.


En Sessiz Sedasız Biten Dizisi: White Collar

Altı sezonluk ekran macerasına final bölümüyle veda edecek olan dizi izlediğimiz zamanlar ağzımızda bıraktığı samimi tattan dolayı böyle bitmeyi de hak etti zaten.

image

Neal Caffrey ve Peter Burke’ün karşılıklı atışmalarını elbette özleyeceğiz.


En İyi Avrupa Dizisi :  Akta Manniskor (Real Humans)

Hayatımızda robotlar olsaydı nasıl olurdu? Hollywood efektlerinden uzak, sade bir eleştiri dizisi. İskandinavyapımlarının son zamanlardaki başarısına yakışan bir yapıt olarak göze çarpıyor. Henüz iki sezonu biten dizinin üçüncü sezonu da kısa zamanda yayınlanacak.

image

Eğer siz de robotlarla yaşamanın nasıl olacağını düşünüyorsanız güzel bir bakış  açısı olacak izlerken.

YORUMLAR
DİĞER HABERLER