Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Ekranella yazarı Tuğçe Usta’nın ekranda 2014 listesi

Fenomenella: Ulan İstanbul

Başladığı günden bu yana büyük ilgi gören ve arkasında çok sağlam bir kitlesi bulunan Ulan İstanbul bu sezonun fenomen dizisi haline geldi. Gerek Servet Abi, gerekse Nevizadelerin ilgi çekici hikâyesi seyirciyi gün be gün ekrana bağladı. Hak etmediğini de söyleyemeyiz, değil mi?

Hevesella: Şeref Meselesi

Bu sezonun en hevesle ve heyecanla beklenen dizisi Şeref Meselesi idi. Seyirci haksız da sayılmazdı. Gerek ilgi çekici ve başarılı oyuncu kadrosu, gerek Altan Dönmez gibi müthiş bir referans, gerekse kaleminden asla şüphe duymayacağımız senaristleri olsun beklentiyi de boşa çıkarmadı. Dilerim, ekran ömrü uzun ve huzurlu olur!

Hüzünella: Benim Adım Gültepe ve Bana Artık Hicran De

Her iki dizinin de naif hikâyesi ve muhteşem bir oyuncu kadrosu vardı. Lakin güzellikleri kadar şanssızlıkları da birdi ve yayın hayatları erkenden son buldu. Kısa da olsa, her iki hikâyeyi de gönlümün en güzel köşelerinden birine koydum. Ve her iki ekibin de yollarının açık, şanslarının bol olmasını diliyorum.

Şekerella: Gönül İşleri

Yayın hayatına sessiz sedasız başlayan Gönül İşleri, mütevazı hikâyesi ve sıcacık karakterleri ile büyük ilgi topladı. Olaylar bazen gereğinden fazla sündürülse de vakti geldiğinde toparlamasını da bildiler ve Gönül İşleri 2014’ün en tatlı işi oldu.

En şık dizi: MedCezir

Yayınlandığı süre zarfında MedCezir’den daha şık, modanın nabzını bu kadar iyi tutan bir başka dizi gelecek mi? Sanmıyorum. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da en şık dizi MedCezir!

Hayretella: Paramparça

Yayınlandığı günden itibaren büyük bir kesimi kendisine hayran bırakan, yine büyük bir kesim için guilty pleasure haline gelen Paramparça sezonun Hayretella dizisi. Özellikle sinirli olduğunuz vakit izlemek ve deşarj olmak için şahane bir seçenek bence.

En “bir türlü başlayamayan” dizi: Poyraz Karayel

Ömrümüz Poyraz Karayel’i izlemeye vefa edecek mi ondan bile emin değiliz şu sıralar, zira yayın tarihi hala “Yakında.” Neyse, bir yerden sonra karşımıza çıkacak, değil mi?

En sessiz sedasız biten dizi: Kurt Seyit ve Şura

Büyük bir yankı uyandırarak başlayan Kurt Seyit ve Şura’nın, böyle sessiz sedasız biteceğini hiçbirimiz tahmin etmiyorduk sanırım. Ben hikâyeye kırgınım. Şura’yı sessiz sedasız gönderip, Seyit’e bambaşka bir son yazdığı için. Fakat ilk sezonunu güzel hatırlarım arasına koydum.

Hüsranella: Reaksiyon

Bu sezon başlayan birçok iş gibi “yılın dizisi” sıfatıyla yayın hayatına başlayan Reaksiyon, bir türlü isteneni alamadı ve iddialı başlayan dizi, sessiz bir final yaptı. 

Ziyanella: Kalp Hırsızı

Seyirciyi kendisine inandırmaktan çok ama çok uzak hikâyesi ve bir dolu hatası ile ekrana erken veda eden Kalp Hırsızı, 2014’ün Ziyanella dizisi.

Özlemella: Ruhumun Aynası

Aradığımız o sıcacık mahalle hikâyesi ile güçlü kadın karakterleri çok güzel harmanlayan, “Kadınlar da komik olabilir,” dedirten Ruhumun Aynası’nın tadı damağımızda kaldı. Neyse ki kitap oluyor ve bizler de o güzel, naif hikâyenin tamamını öğrenebileceğiz.

En “guilty pleasure” yarışma: Bu Tarz Benim

Hemen herkesin, bir bölüm de olsa oturup izlediği bir yarışmadır Bu Tarz Benim ve izleyen herkes çaktırmasa da tuhaf bir haz almıştır. Kavgayı, kaosu ve çirkefliği seviyoruz. Yapacak bir şey yok!

En dirençli aşk: Ferdi ve Derya (Ulan İstanbul)

Onlar iki ayrı dünyanın insanları ve yollarında hala engebeler var. Bir sürü sorunu sırtlayıp yine de ayakta kalabilen, tüm güçleri ve inançlarıyla aşklarının arkasında durabilen Ferdi ve Derya 2014’ün en dirençli aşkı. 

En orijinal aşk: Karlos ve Yaren (Ulan İstanbul)

Geçmişteki derin aşk hikâyeleri ve tatlı mı tatlı diyalogları ile Karlos ve Yaren kesinlikle 2014’ün en orijinal aşkına sahip. Acı da, aşk da, muziplik de onlarda… Seviyoruz merkez!

En çalkantılı aşk: Yaman ve Mira (MedCezir)

Yaman ve Mira’nın başına gelen hiçbir çiftin başına gelmemiştir herhalde. Araya girenler, birbirlerinin koydukları engeller, tartışmalar, barışmalar derken bugünlere kadar geldiler. Bundan sonra da yıkılmazlar sanırım, başlarına daha ne gelebilir ki?

En “biz ayrı dünyaların insanıyız” aşkı: Nazlı ve Seyfi (Benim Adım Gültepe)

Gültepe’ye taşınan zengin Nazlı ile Gültepe’nin talihsiz çocuğu Seyfi’nin aşkını öyle sevmiştim ki. Onlar birbirleri için ayrı dünyaların insanı olduklarını düşünseler de, ben onları aynı dünyaya koydum ve ziyadesiyle de özledim!

En şaşırtan aşk: Gülseren ve Cihan (Paramparça)

Erkan Petekkaya ve Nurgül Yeşilçay’ı bu kadar beğenerek izleyeceğimi düşünmeyen ben için, Gülseren ve Cihan 2014’ün en şaşırtan aşkı. Sanıyorum her bölüm biraz daha şaşırmaya devam edeceğim!

En alev alev aşk: Yiğit ve Sibel (Şeref Meselesi)

Yasemin Allen ve Kerem Bürsin arasındaki o muhteşem elektriği bir yana koyarsam Yiğit ve Sibel arasında yaşananlar tam benlik! İnatçı ama tutkulu olan aşkları her zaman bir başka sevmişimdir. Yiğit ve Sibel bir araya geldiklerinde bir alev topuna dönüşüyorlar, izlemelere doyamıyoruz.

Sürprizella: Kaan Yıldırım

Kayıp’ın kapüşonlu çocuğu olarak tanıdığımız Kaan Yıldırım’ı Ulan İstanbul tanıtımlarında gördüğümde büyük bir heyecanla beklemeye başlamıştım ve beni yanıltmadı da. Ferdi’yi çok başarılı bir şekilde canlandıran Kaan Yıldırım, bu sezonun en güzel sürprizi oldu!

Sürprizella: Bige Önal

Gültepe semalarında, Nazlı olarak karşımıza çıkan Bige Önal da sezonun en güzel sürprizlerinden. Nazlı’nın uçarı, âşık, asi ve uysal hallerini bize ayrı ayrı yaşattı ve kısa bir süre de olsa kendisine hayran bırakmayı başardı. Keşke kendisini Nazlı olarak daha uzun bir süre izleyebilseydik lakin ben bundan sonra canlandıracağı karakterleri de büyük merakla bekliyorum. Dilerim kendisinden çok uzun süre ayrı kalmayız.

Seksapella: Kerem Bürsin

Gerçekten çok güzel bir adam olmasının yanı sıra, çok da başarılı bir oyuncu olduğunu Şeref Meselesi ile bir kere daha kanıtlayan Kerem Bürsin’i izlemek gerçekten büyük bir keyif. Henüz Yiğit’i izlerken, diğer karakterlerde neler yapabileceğini düşündüren ve her kalıba girebileceğine bizi inandıran Kerem Bürsin, bu sezonun Seksapella erkek oyuncusu.

Seksapella: Yasemin Allen

Merhamet’te canlandırdığı Irmak karakteri ile hayran olduğum Yasemin Allen, aynı başarısını Şeref Meselesi’nin Sibel’i olarak da sürdürüyor. Sibel’in inişli çıkışlı ve ne yapacağı belli olmayan hallerini bizlere çok güzel yansıtan Yasemin Allen, bunun yanı sıra seksapelitesi ile de kendisine hayran bırakıyor. Esas kızlar her zaman melek olmak zorunda değil, değil mi?

Sessizella: Aslı Enver

2014’ü en sessiz sedasız geçiren oyuncu sanıyorum ki Aslı Enver idi. Bana Artık Hicran De’nin erken finalinden sonra çok fazla haber alamadığımız Aslı Enver, bu yılın en Sessizella kadın oyuncusu. Çok özledik Enver’i! Sessizella dedik de, o kadar da değil canım. Aslı Enver, bir tiyatro oyununa hazırlanıyor şu sıralar. Craft Tiyatro ile… Tabii ki biz de merakla ve heyecanla bekliyoruz.

Magazinella: Kıvanç Tatlıtuğ

Her adımı ve her hareketi bir şekilde haber olan Kıvanç Tatlıtuğ, 2014’ün Magazinella oyuncusu! Bu kadar haber kalabalığı içinde ayarsız ve yalan yanlış olanlar da var elbet, neyse ki sosyal medya var ve bunların yalan yanlış olduğunu öğrenmek için güzel bir araç.

 

YORUMLAR
DİĞER HABERLER